Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Fitness & Vücut Geliştirme Sohbet

mekik falan çalışırsam karın kasım çıkar mı? yağ oranım düşük baya yoksa tamamen yağ oranıyla alakalı bir şey mi?

mekik falan çalışırsam karın kasım çıkar mı? yağ oranım düşük baya yoksa tamamen yağ oranıyla alakalı bir şey mi?
İkisi de lazım. Yağ oranın düşük olmadan karın kasların gözükmez. Ancak yağ oranın düşük ve karın çalışmıyorsan o bombeli görünümü elde edemezsin. Karın çalışarak kasların büyür bombeli görünüme kavuşur yağ oranını azaltarak da derin incelip o kasların hatları belli olur.

@Shakan Abi sen anlarsın. Bugün ölçüm yaptım %10.5 yağ oranı çıktı. 2 ay önce gene yaptırmıştım ama 12.3 falan çıkmıştı. 2 ayda %2 yağ oranı vermek mümkün mü yoksa yanlış mı hesapladı makine ?

edit : 2 ay önceki değerler :

kg 86.3
yağ kg 10.6
yağ % 12.3
yağsız kg 75

toplam kas 72

@Shakan Abi sen anlarsın. Bugün ölçüm yaptım %10.5 yağ oranı çıktı. 2 ay önce gene yaptırmıştım ama 12.3 falan çıkmıştı. 2 ayda %2 yağ oranı vermek mümkün mü yoksa yanlış mı hesapladı makine ?

kg 86.3
yağ kg 10.6
yağ % 12.3
yağsız kg 75

toplam kas 72
1.6 kilo vermişsin ve hepsini yağdan vermişsin gözüküyor. Yani kolay bir şey değil hepsini yağdan vermek ama doğru planla olabilir. Ayrıca çok kilo vermediğin için daha da normal. Hani olmayacak şey değil doğru olabilir ama ben yine de o makinelere çok güvenemiyorum.

Her halükarda sonuçlar çok iyi gözüküyor basmaya devam.

kg 86.3
yağ kg 10.6
yağ % 12.3
yağsız kg 75

toplam kas 72
Mezura bu işin en doğru noktası en azından girdiğin sitede bel ölçüsü ve boyun ölçüsü gibi değerleri girebiliyorsan zaten sonuçların doğrudur çok az bir yanılma payı ile doğruyu verir diğer noktalara gelirsek spor başlangıç evresinde her zaman diğer evrelere göre fazla kas kazanırsın bu sporda ilerledikçe işler daha da zorlaşıyor devamının gelmesi dileği ile.

Mezura bu işin en doğru noktası en azından girdiğin sitede bel ölçüsü ve boyun ölçüsü gibi değerleri girebiliyorsan zaten sonuçların doğrudur çok az bir yanılma payı ile doğruyu verir diğer noktalara gelirsek spor başlangıç evresinde her zaman diğer evrelere göre fazla kas kazanırsın bu sporda ilerledikçe işler daha da zorlaşıyor devamının gelmesi dileği ile.
84 kilonun 72 kg ı kas olması baya iyi bir oran değil mi?

Bunu MACFit'te makineyle ölçtüm bu sabah, direkt uygulmaya düşüyor ölçüleri, siteden değil. Aslında spor geçmişim var, sadece vücut geliştirmeyi 2 aydır yapıyorum ve hani, 100 gram kas koymak çok tuhaf geldi :D. Belki düzensiz gittiğim içindir, okul var diye. Son 2 haftadır 5x5 yapıyorum, bakalım ne olacak bu programla. Amacım kas kazanmak.

Bunu MACFit'te makineyle ölçtüm bu sabah, direkt uygulmaya düşüyor ölçüleri, siteden değil. Aslında spor geçmişim var, sadece vücut geliştirmeyi 2 aydır yapıyorum ve hani, 100 gram kas koymak çok tuhaf geldi :D. Belki düzensiz gittiğim içindir, okul var diye. Son 2 haftadır 5x5 yapıyorum, bakalım ne olacak bu programla. Amacım kas kazanmak.
doğru değildir muhtemelen. benim yağ oranım maksimum yüzde 12 falandı yaptırdığımda. makine nin verdiği sonucu hatırlamıyorum ama yüzde 3 falan mı neydi yağ oranı insanistü bir rakamdı hatırlamıyorum burada gelip sormuştum hatta. o yüzden makine’ye aldanma.

karın kasından bence az çok anlaşılır internette karın kasına göre yağ oranları var en azından az çok tahmin edebilirsin o fotoğraflarla kendi karın kazını kıyaslayarak.

kg 86.3
yağ kg 10.6
yağ % 12.3
yağsız kg 75

toplam kas 72
Profesyoneller bile yüzde 7-8 iken yüzde 12 düz insan için çok zor. Makineler çoğunlukla yanlış hesaplıyor. Gerçek hesaplama yöntemleri vardır da aşırı uğraştırıyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık