Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Feng Shen Ji

Ben konunun yer yer çok fazla uzadığını düşünüyorum. Öte yandan çizimleri, karakterleri ve dövüşleri gerçekten sağlam.
Ben okurken tam nerede kaldım hatırlamıyorum. NiTian ve tayfadakiler tanrıların mekanını basmışlardı ve NiTian'ın kalbi taşlaşıyordu. O bölümlerde bir yerde kaldım.

Serinin en şamaroğlanı karakteri Anka Kuşu. Ölümsüz felan ama önüne gelen tokadı vurup geçiyor.
Shi Xing Tianın oğlu, serinin gerçek ana karakteri, esas oğlanı denilebilir. 3. Sezonda büyük işler yapıyor, noktayı koyanlardan oluyor. Türkçesi nerede bilmiyorum o yüzden spo vermeyeyim. :) Ama şu var, Shi Xingin dövüştüğü kişiler sıradan değil. Huan Feng Bilge Kral, Tian Kui Muhteşem Tanrı ama Bilge Kral ayarı vardır, Zi Yu zaten malumunuz. Bu adamları o zamanlar Ah Gou falan yenemezdi mesela. :)

Yenshen , Tian Wu gibi karakterlere sahip efsane seri.

1tian Wu yada yenshen avatarım olaydı iyidi

Shi Xing'in şamar oğlanına dönmesinin ana sebebi ölümsüz olması. Adam ölmediği için gelen saldırıları da pek umursamıyor gibi görünüyor. Ve bence onun alevi Ace'i falan kül eder. WB ise Tian Wu ile yenişemez bile. Okudukça neden olduğunu anlayacaksın diyeceğim de sen okumuştun zaten. Ama Luffy her türlü alır Li Jing'i hantal adam o.
Li Jing Luffyden yavaş olabilir ama çok daha güçlü bence. Adam devasa yumruklardan dağ yapıyor, bir yakalarsa fena kombo yapar Luffye . :D

24 e geçtim, yok arkadaş, ShiWang YenShen kadar karizma karakter yok, adamın her hali mi karizma olur yav.

Beyler bu seride kaç çeşitte güç vardı ? Kadim güç, tanrısal güç felan. Bilen biri açıklayabilir mi ?

3.cildin ilk 4 sayfasında yazarı tüm güç olayını Açıkladı.Yanlış hatırlamıyorsam Ordan bakabilirsin.

Beyler bu seride kaç çeşitte güç vardı ? Kadim güç, tanrısal güç felan. Bilen biri açıklayabilir mi ?
4 çeşit güç var ancak bunlar da dallara ayrılıyor:

1- Kutsal Güç

8 dala ayrılıyor: Görüş Gücü, Pus Perdesi, Yenilmezlik, Sonsuz Yaşam, Asura, Yer Altı Dünyası, Antik Güçler, Cennet ve Dünya.

Aşmış seviyedeki Tanrılarda ise Kutsal Güç yanında Kutsal Gücü aşan Kadim Güç de var.

2- Madeni Ruh Gücü

Bu gücün bir sınırı yok. Aşmış seviyedeki kullanıcılar kendilerine özel savaş zırhı dövebiliyorlar.

3- Ruh Gücü

Karanlıklar, Ruh bağlama sanatıyla silah dönüşümü sağlıyorlar. Bu güçte aşmış olanlar Sınır Kırıcıya ulaşabiliyor.

4- Mantra

Her evrenin (Cehennem- Dünya- Fantom) kendine özgü mantra teknikleri var. Karanlık sanat, gizli teknik vb. adlarla anılıyorlar. Bu gücün en uç noktası ise kullanıcının Korozyon Ruhuna dönuşmesi oluyor.

Tabi bu saydığım güçler de karakterlerin özelliğine göre tekniklere ayrılıyor. Haliyle her karakterin kendine ait farklı teknikleri var.

Aslında buraya bir de 5- Hiçlik diye bir ekleme yapmak lazım. Madeni ruhun antisi konumunda bulunuyor ve doğduğu kaynak da farklı. Türkçesi henüz oralara gelmemiş sanırım ama ileride tekrar karşılaşacağımız bir güç unsuri olarak kalsın bir köşede. :)

4 çeşit güç var ancak bunlar da dallara ayrılıyor:

1- Kutsal Güç

8 dala ayrılıyor: Görüş Gücü, Pus Perdesi, Yenilmezlik, Sonsuz Yaşam, Asura, Yer Altı Dünyası, Antik Güçler, Cennet ve Dünya.

Aşmış seviyedeki Tanrılarda ise Kutsal Güç yanında Kutsal Gücü aşan Kadim Güç de var.

2- Madeni Ruh Gücü

Bu gücün bir sınırı yok. Aşmış seviyedeki kullanıcılar kendilerine özel savaş zırhı dövebiliyorlar.

3- Ruh Gücü

Karanlıklar, Ruh bağlama sanatıyla silah dönüşümü sağlıyorlar. Bu güçte aşmış olanlar Sınır Kırıcıya ulaşabiliyor.

4- Mantra

Her evrenin (Cehennem- Dünya- Fantom) kendine özgü mantra teknikleri var. Karanlık sanat, gizli teknik vb. adlarla anılıyorlar. Bu gücün en uç noktası ise kullanıcının Korozyon Ruhuna dönuşmesi oluyor.

Tabi bu saydığım güçler de karakterlerin özelliğine göre tekniklere ayrılıyor. Haliyle her karakterin kendine ait farklı teknikleri var.

Aslında buraya bir de 5- Hiçlik diye bir ekleme yapmak lazım. Madeni ruhun antisi konumunda bulunuyor ve doğduğu kaynak da farklı. Türkçesi henüz oralara gelmemiş sanırım ama ileride tekrar karşılaşacağımız bir güç unsuri olarak kalsın bir köşede. :)
Sğolasın.:)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık