Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Fairy Tail

Acaba bu yeni sezonda 100 yıllık görev hikayesinin geçtiği Guiltina kıtasında Daphne arc, Key of Starry Sky arc yada Eclipse Celestial Spirits arc gibi "Anime-özel" arclar görür müyüz? Anime özel arclar ve Filmler diğer animelere göre daha farklı işleniyor Fairy Tail'de bir kere canon oluyorlar yani asıl hikaye ile aynı evrende geçiyorlar ve Fairy Tail'in anime-özel arclarının hikayeleri çok iyi oluyor normal bir arctan farksızmış gibi. genelde de insanlar Fairy Tail'in anime-özel arclarını beğeniyor ama son sezonda hiç olmadı acaba bunun sebebi son sezondaki 2 arc'ın (Avatar arcı ve Alvarez İmparatorluğu arcı) bağlantılı olması mı? Gerçi Avatar arc'ından sonra Alvarez İmparatorluğu arc'ından önce geçen bir film var (Dragon Cry). Şuan 100 yıllık görev serisinin 3 arc'ı var sırasıyla Su Ejderha Tanrısı Arc'ı, Tahta Ejderha Tanrısı Arc'ı ve şuan hala devam eden Ay Ejderha Tanrısı Arc'ı seri 2 haftada bir yayınlanıyor yani anime ve manga arasında farkı korumak için bu saydığım 3 arc arasında diğer arc'a geçmeden belki bir anime-özel arc veya bir kaç bölümlük anime-özel hikaye işlense iyi olur. Görmek isterim.

hiç şu seriyi bir türlü izleyemedim ne zaman başlasam 20 30 bölüm sonra bayat sürekli kendini tekrar eden çakma webtoon tadı veriyor keşke diğerleri kadar zevk alabilsem bu seriden

90. müthiş bölüm sanırım FT100'ün en iyi bölümü oldu. Girişte loncanın görünmesi, karakterler arası samimi şakalaşmalar, Erza ve benzeri sahneler ile güzel ve sıcak bir geçiş bölümü okuyoruz derken bölümün ikinci yarısı beklenmedik ve muhteşem olaylara sahne oldu. Karşımızda yenilmiş bir ejderha tanrısı, Selene göründü. Hepimiz, talihli okuyucular olarak şaşkındık, Suzaku Selene'yi yendim ama canımı zor kurtardım diye ağlıyordu. Diabolos üyeleri şaşkın ama sevinçli idi. Diabolos Ustası Georg ise kibirli tavırlar ile bir Ejderha'yı aşağılıyordu. Onu mideye indirmek için hamlesini yaptı ama o da ne?!'!^!4++'! Final Boss olacak diye beklenen, Suzaku'dan bile çok daha güçlü olan, Usta Georg Selene'den tek yedi? Öldü gitti. Selene oğlunun intikamını almak için Suzaku'ya bilerek kaybetmiş ve şimdi Georg'u öldürdü. Şimdi herkes korku için titriyor. Georg gibi aşmış biri tek yedi. Selene hakikaten kimsenin karşısına alamayacağı bir düşman. Maşima-sensei bizlere bu muhteşem bir bölüm verdiği için ne kadar şanslıyız kelimeler ile anlatamam. Heyecan dorukta, hem hiç olmadığı kadar dorukta.

.... ve bölümün sanat eseri kapağı...

90. müthiş bölüm sanırım FT100'ün en iyi bölümü oldu. Girişte loncanın görünmesi, karakterler arası samimi şakalaşmalar, Erza ve benzeri sahneler ile güzel ve sıcak bir geçiş bölümü okuyoruz derken bölümün ikinci yarısı beklenmedik ve muhteşem olaylara sahne oldu. Karşımızda yenilmiş bir ejderha tanrısı, Selene göründü. Hepimiz, talihli okuyucular olarak şaşkındık, Suzaku Selene'yi yendim ama canımı zor kurtardım diye ağlıyordu. Diabolos üyeleri şaşkın ama sevinçli idi. Diabolos Ustası Georg ise kibirli tavırlar ile bir Ejderha'yı aşağılıyordu. Onu mideye indirmek için hamlesini yaptı ama o da ne?!'!^!4++'! Final Boss olacak diye beklenen, Suzaku'dan bile çok daha güçlü olan, Usta Georg Selene'den tek yedi? Öldü gitti. Selene oğlunun intikamını almak için Suzaku'ya bilerek kaybetmiş ve şimdi Georg'u öldürdü. Şimdi herkes korku için titriyor. Georg gibi aşmış biri tek yedi. Selene hakikaten kimsenin karşısına alamayacağı bir düşman. Maşima-sensei bizlere bu muhteşem bir bölüm verdiği için ne kadar şanslıyız kelimeler ile anlatamam. Heyecan dorukta, hem hiç olmadığı kadar dorukta.

.... ve bölümün sanat eseri kapağı...
Seride de bahsedildiği gibi Su Ejderhasının güçleri çalınmıştı, Tahta ejderhası tam uyanamamıştı ama Selene tam gücüyle duruyor birde üstüne Diablos'u kendine aldı şuan en güçlü üyeleri Suzaku ama onun dengi veya daha güçlü olabilecek Diablos loncasının en güçlü birliği başka kara ejderha avcısı şovalyeleri olabilir ve Skullion ve Madmole Fairy Tail en güçlülerinden Mirajane ve Elfman ile denk çarpışa bildiler bunlar gibide en az birkaç tane daha ejderha avcısı vardır bence. Selene'i ve Diablos'u yenmelerinin tek yolu tüm lonca saldırmak ki bu bile yetmeyebilir Selene gibi tüm gücünü kullana bilen tanrı ejderhaları Achnologia'ya denk görülüyor yani bence Fiore'nin ejderha avcıları yeniden toplanacak zaten Sting ve Rogue Fairy Tail'e gittiklerinde bir terslik olduğunu anladılar Cobra'da Jellal'i aramak için Guiltina'ya gelebilir.

Umarım bir şey olmaz ama Erza'nın Jellal'ı Fairy Tail'e davet ettiği kısım buram buram ölüm kokuyordu bir an Jellal ölecek gibi hissettim.

Umarım bir şey olmaz ama Erza'nın Jellal'ı Fairy Tail'e davet ettiği kısım buram buram ölüm kokuyordu bir an Jellal ölecek gibi hissettim.
Eğer Jellal loncaya katılır ise ölmez. İçimiz rahat olsun çünkü Makarov reyizin ölüsünü çiğnemeden kimse loncadan birini öldüremez. Makarov da ölümsüz olduğu için Lonca'ya bir şey olmaz çünkü sevgi kalpleri güçlendirir.

Eğer Jellal loncaya katılır ise ölmez. İçimiz rahat olsun çünkü Makarov reyizin ölüsünü çiğnemeden kimse loncadan birini öldüremez. Makarov da ölümsüz olduğu için Lonca'ya bir şey olmaz çünkü sevgi kalpleri güçlendirir.
Aklıma böyle tam katılacak iken birisi taranfından öldürülür gibi bir şey geldi gerçi evet Mashima-sensei böyle bir şey yapmaz dediğin çok doğru Makarov ölmeden loncasından birinin ölmesine izin vermez ve dediğin gibi ölümsüz 90 yaşında kaç kere Fairy Law kullandı halen yaşıyor.

91.bölüm güzeldi Kiria yine biri silah çekse mermiye kafa atacağını gösterdi( Ya arkadaş bir insanda hiç mi sağ duyu, iç güdü, zeka olmaz ya? Önceki bölüm kendin söyledin" Suzaku çok güçlüsün ama Usta daha güçlü" diye ve kadın ustanıza tek attı daha neyine saldırıyorsun.) Suzaku gibi 3 tane daha ejderha avcısı varmış büyük ihtimal ile bizim takım Elefseria'nın yanına gittiklerinde bazıları ile tanışırlar. Hala altın ejderha tanrısı hakkında bir şeyler bilmiyoruz bana kalırsa çoktan öldü ve hala mühürlenmemesinin sebebi büyüsünü bir insana devretmesi (Natsu, Igneel gibi) bu herifin/kadının amacının iyi olacağı düşüncesindeyim bana kalırsa son boss Ignia olacak ve bu altın ejderha avcısı Ignia ile savaşmalarına yardım edecek. (İlerde Umarım Gajeel ile çarpışır Altın ve Demir ejderha avcıları arasında bir kavga efsane olur.)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık