Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Fairy Tail

One Piece'in göz kanatan efektlerinden sonra bu anime baya iyi gelecek.
Benim Fairy Tail ilk bilinçli olarak izlediğim animelerimdendi bu yüzden beni rahatsız etmedi ama sanırım Fairy Tail'in Tartaros arc'ı sırasındaki renk tonunu kimse beğenmemişti Eden's Zero'nun görüntüsünü de ben beğendim ama ilk bölümlerdeki havayı vermiyor.

Benim Fairy Tail ilk bilinçli olarak izlediğim animelerimdendi bu yüzden beni rahatsız etmedi ama sanırım Fairy Tail'in Tartaros arc'ı sırasındaki renk tonunu kimse beğenmemişti Eden's Zero'nun görüntüsünü de ben beğendim ama ilk bölümlerdeki havayı vermiyor.
Aynen tartaros aracındaki renklendirme biraz soluktu. Ama mangası iyiydi.

Soracaktım kaldı.Bu hala nasıl devam ediyor ya beni aydınlat Riful ? Bunun arkasındaki hile hurda nedir naruto bitti çok manga bitti F.Tail devam mı ediyor ? :hmm:

Soracaktım kaldı.Bu hala nasıl devam ediyor ya beni aydınlat Riful ? Bunun arkasındaki hile hurda nedir naruto bitti çok manga bitti F.Tail devam mı ediyor ? :hmm:
Perilerin kuyrukları var mıdır? Dahası periler var mıdır? Bu sorular sonsuz bir gizem ve sonsuz bir macera barındırır. İşte bu Fairy Tail'in arkasındaki anlamdır. Hikaye konsepti gereği olasılıklar sonsuz ve maceralar asla sona ermez. Büyü formatı ile yaratılmış, nihai bir amacın olmadığı bu büyük bir evrende istediğin kadar hikaye yazabilirsin. Malzeme sağlam ve Maşima-sensei çok yaratıcı ve müthiş biri, deha. FT insanların kalbine dokunabilen az sayıdaki eşşiz eserden biri. FT gibi samimi ve doğal bir evren insanlara hayallerindeki cenneti sunuyor.Bir daha böylesi gelmez diyerek bitirmiyorlar.

İşin maddi tarafında ise satışlar düşük. 100 bin civarı satıyor ciltler. Ama tabi bu bile normale göre yüksek. Hem yurt dışı pazarında FT'ye talep var. Fransa'da Japonya kadar sattığı söyleniyordu. Cilt satışı tek kriter değil, popülarite önemli. DBS örneği var, cilt satışlarında milyonluk değil ama sadece oyun kartlarından sağladığı gelirler op'un cilt satış gelirlerinden fazla. FT oyunu çıktı geçen yıl, ön satışta bile 50 bin civarı satmıştı, yüzbinin üzerinde satsa şimdiye kadar, mangadan çok daha fazla gelir demek bu. Arkadaşlık ve azim ile sabır ve gayret gösterdikten sonra başarılamayacak iş yoktur.

Perilerin kuyrukları var mıdır? Dahası periler var mıdır? Bu sorular sonsuz bir gizem ve sonsuz bir macera barındırır. İşte bu Fairy Tail'in arkasındaki anlamdır. Hikaye konsepti gereği olasılıklar sonsuz ve maceralar asla sona ermez. Büyü formatı ile yaratılmış, nihai bir amacın olmadığı bu büyük bir evrende istediğin kadar hikaye yazabilirsin. Malzeme sağlam ve Maşima-sensei çok yaratıcı ve müthiş biri, deha. FT insanların kalbine dokunabilen az sayıdaki eşşiz eserden biri. FT gibi samimi ve doğal bir evren insanlara hayallerindeki cenneti sunuyor.Bir daha böylesi gelmez diyerek bitirmiyorlar.

İşin maddi tarafında ise satışlar düşük. 100 bin civarı satıyor ciltler. Ama tabi bu bile normale göre yüksek. Hem yurt dışı pazarında FT'ye talep var. Fransa'da Japonya kadar sattığı söyleniyordu. Cilt satışı tek kriter değil, popülarite önemli. DBS örneği var, cilt satışlarında milyonluk değil ama sadece oyun kartlarından sağladığı gelirler op'un cilt satış gelirlerinden fazla. FT oyunu çıktı geçen yıl, ön satışta bile 50 bin civarı satmıştı, yüzbinin üzerinde satsa şimdiye kadar, mangadan çok daha fazla gelir demek bu. Arkadaşlık ve azim ile sabır ve gayret gösterdikten sonra başarılamayacak iş yoktur.
:hhh:Yani Supernatural gibi sınırsız evren sınırsız olay 15 sezon devam eder diyorsun. :D Mashima da para basıyor anladığım kadarıyla altın yumurtlayan tavuğu kesmiyor.Fakat anlamadığım o kadar mangaka çizmekten hasta olurken bu adama niye birşey olmuyor nasıl bünye var android falan mı ?

Fairy Tail dünyası aslında Natsu'nun macerasından çok daha büyük serinin başlarında Mashima-sensei "Bu dünyada Natsu dışında pek çok ejderha avcısı var" demişti ve Uzun zamandır seri ile bağlantılı pek çok spin-off yayınlanıyor evet serini başlarındaki "Kaybolan ejderhaların gizemi" ve Zeref veya Achnologia gibi karaktlerin hikayesi bitti ama demek istediğim Fairy Tail dünyası bundan çok daha büyük bir dünya barındırıyor Dünyada şu ana kadar bildiğimiz 3 kıta var Ishgar (Fairy tail loncasının olduğu kıta), Alakitasia (Serinin son sezonunda Alvarez İmparatorluğunun bulunduğu kıta) ve Şuan 100 yıllık görev hikayesinin işlendiği Guiltina kıtası bu kıtalarda hala görebileceğiz maceralar var. Warrod (İshgar'ın 4 kralından biri büyü gücü ile bir çölü ormana çevirebilen adam) "Ishgar kıtasında bile benden çok daha güçlü pek çok büyücü var bu kıtadan öteye dünyaya bakarsak ben Önemsiz biriyim" demişti. Yani Natsu'lara düşman veya müttefik olabilecek pek çok muhteşem karakter var ve tabi ki bu karakterlerin bu kadar güçlü olmasının sebebi nasıl güçlü oldukları ve bu güçle ne yapacakları gibi pek çok muhteşem hikaye potansiyeli var. Bazıları artık daha fazla macera yaşamalarının şuana kadar işlenen hikaye ile gerek güçlü karakterler gerek konu bakımından çelişeceğini düşünüyor ama biraz önce yazdığım şeyler bence bu iddaları geçersiz kılıyor. @Riful 'unda söylediği gibi Fairy Tail'in "Perilerin kuyrukları var mıdır? Dahası periler var mıdır? Bu sorular sonsuz bir gizem ve sonsuz bir macera" Mottsu ile daha fazla macera görebileceğimizi düşünüyorum.

Son düzenleme:
:hhh:Yani Supernatural gibi sınırsız evren sınırsız olay 15 sezon devam eder diyorsun. :D Mashima da para basıyor anladığım kadarıyla altın yumurtlayan tavuğu kesmiyor.Fakat anlamadığım o kadar mangaka çizmekten hasta olurken bu adama niye birşey olmuyor nasıl bünye var android falan mı ?
Mashima-Sensei sanırım en çok çalışan Mangakalardan biridir şuan bile sadece 2 Manga ile ilgilenmiyor serilerine oyunlar yapıyor orijinal oyunlar yapıyor ve bu kadar çok çalışması Mashima-sensei için yeni bir şey değil uzun zamandır insanlara ilham verebilecek bir gayret ile çalışıyor Mashima-sensei'i en sevdiğim mangaka yapan özelliklerinden biride insanı hayrete düşürecek bu azmi ve sıkı çalışması.

Şuan bunlarla aynı anda uğraşıyor (FT RPG ve Heroes Manga bitti sanırım.)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık