Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Enel Hakkında Bir Teori

Her enel konusunda şu 500 milyonu görüyorum ve arttırıyorum. Ace'de 550 milyondu. Gördük gücünüde yaptıklarını da. Hemde yümen komutanı olmasına rağmen

Enel'in bu kadar aşağılanmasının sebebi sevilmemesi.Okurun çok fazla antipatisini çekti arkadaşımız.O tanrı kompleksi var ya :S
Yoksa bence herkes farkında o denilenlerin olmayacağının.Saçma olduğunun.
Bir Enel bir de Light çok çekiyo bu antilerden :(,

Her enel konusunda şu 500 milyonu görüyorum ve arttırıyorum. Ace'de 550 milyondu. Gördük gücünüde yaptıklarını da. Hemde yümen komutanı olmasına rağmen
Pardon'da Ace'in ne eksiğini gördün, deminden beri burada övülen adamların hepsini üst üste koyar o Ace diye beğenmediğiniz adam..

Enel i pek sevmem ama mavi deniz insanı olsa yonkou gibi olurdu tecrübe edinerek ha dayak yer dayak atar çeşit çeşit insan var one piece de ama forumda ortaya bulan yok ya önüne gelene tek artırıyollar yada önüne gelen buna tek atıyor valla biraz orta yolu bulmaya çalışın kimsenin mükemmel olmadığını oda gösterdi seride

@Sengoku
Şaşkınlık diye ondan bahsediyoruz zaten, şoka giriyor adam. Fizikselliğinden çok mental olarak, inner blanklerde belli zaten ne olduğu.
Yahu şu mangareader'ı kaynak göstermeyin ya :( Alakaya maydanoz çeviriler yapıyorlar.
Bildiğim kadarıyla mangastream o kadar eskiye dayalı kaynakları tutmuyorlar. Tutsalar bile zaten bir sıkıntı var 2 haftadır siteye giremiyorum. Senin kaynağın hangisi ise paylaş görelim o "deli" dediğin yeri. Veya animeden de gösterebilirsin. İlk saldırı şok. Octopus sonrası şok filan değil dayağı yemiş dur mur vurma artık çekiyor. Fiziksel gücü bu kadar adamın işte bazuka 'anlık' bilinç kaybı, rifle 5 sayfa süründürüyor. Gear 2 ile vurmuş olsa gücü 2 katına çıkıyor desek adam iptal. Bu kadar fiziksel gücü var hacı adamın, olayı meyve. Meyveyi uzun mesafelerde ışınlanarak çok etkili kullanıyor fakat refleks olarak yeteri kadar iyi olmadığı için luffy'nin bütün saldırılarını atlatamadı. Son altın vuruştan bahsetmiyorum gemideki olaydan bahsediyorum.

Şu enel'de benim göremediğim ne gördüğünüzü bir türlü anlamadım 5 yıldır. BB'nin 324. anime bölümünde meyvesine güvenen ahmakların sözlükteki anlamı bu adam be. Pekoms da meyvesine güvenenler bu denizde hayatta kalamaz benzeri bir laf söylemişti zaten.

Enel luffy'den darbe alınca neredeyse bilinç kaybı yaşıyor, Ace ise BB'den darbe alınca neredeyse boynu kırılıyor. Arada ki 50m'lik fark bu olsa gerek sanırım.

Enel ile Ace dayanıklılığı tartışılmaya başlamış :T
Ace ' in kalbi durduğunda ölür . Enel meyvesi öldürmesine izin vermiyor. Çok dehşet bir özellik.
Diğer yandan , Ace'in boynu kırılıyor , Enel bilinç kaybı yaşıyor.

Karasakalın , Ace'i övdüğünü hatırlıyorum " Logia olmasına rağmen çok dayanıklı " tarzında.
Ace daha fazla dayanıklı bir adam. Eneli meyvesi yürütüyor.
Ace kendi iradesi ile , Eneli Meyvesi dayanıklı birini dönüştürüyor .

Meyve gücü olarak , Enel her zaman üstündür bana göre.
Robini baz alırsak , evrende ki tek doğal düşmanı Luffy olabilir. ( Buz , Işık , Magma) Elementleri
Ace vs Smoker gibi olabilir. Yıldırım , çok büyük ihtimalle Buzdan çok üstün.
Diğerleri hakkında yorum yapamıyorum :T
Ancak , Magmanın Ateşte yaptığı üstünlüğü Yıldırım'da sağlayamaz. ( Kişisel görüş)

Edit ; Ha birde Enel de Mantra olayı var. Bu özellik + Savunma sağlıyor tabi.

Bir Enel bir de Light çok çekiyo bu antilerden :(,

Pardon'da Ace'in ne eksiğini gördün, deminden beri burada övülen adamların hepsini üst üste koyar o Ace diye beğenmediğiniz adam..
enelin gene antileri var bir itachi denildiğinde yer gök duruyor anime dünyasında asıl :/
üst üste mi? Ace dediğin adamdan en fazla shichi olur.

Ace ' in kalbi durduğunda ölür . Enel meyvesi öldürmesine izin vermiyor. Çok dehşet bir özellik.

Karasakalın , Ace'i övdüğünü hatırlıyorum " Logia olmasına rağmen çok dayanıklı " tarzında.

Robini baz alırsak , evrende ki tek doğal düşmanı Luffy olabilir. ( Buz , Işık , Magma) Elementleri
Ancak , Magmanın Ateşte yaptığı üstünlüğü Yıldırım'da sağlayamaz. ( Kişisel görüş)
bu dediğinin aynısı ve hatta daha fazlası akainu vs aokiji için de söyleniyordu jozunun attığı buz dağından sonra

E tabi luffy ile BB'nin de vuruş gücünün ayrı olduğunu belirtmeyi unutmuşsun :). Zaten seride çok fazla ölüm olmadığı için takmıyorum o kalbinin çalışma olayını. Luffy, Lucci gibi dövmüş olsaydı enel'i bilinci açık olsa ne olur?

Edit: MoP. Mangareader çevirisini beğenmediğin için sana wikia'nın enel sayfasından çeviriyi atıyorum.
Luffy simply tells him that there are many guys in the Blue Sea that can beat him.

@Sengoku,

Senin bahsettiğin dayağın birebir aynısını Croco'da yedi, hatta daha beter yamuldu ama sonra ne oldu savaşta, Mihawk ve Dof gayet kendilerine denk gördüler bu adamı, Jozu gibi hayvandan darbe yedi ama öyle çok büyük etkisi olmadı o darbenin, sizin iddia ettiğiniz gibi olsa Croco'nun direkt ölmesi gerekirdi o sahnede ama o işler öyle olmuyor maalesef,

[YOUTUBE]zDSAQnbkALM[/YOUTUBE]

@Sengoku,

Senin bahsettiğin dayağın birebir aynısını Croco'da yedi, hatta daha beter yamuldu ama sonra ne oldu savaşta, Mihawk ve Dof gayet kendilerine denk gördüler bu adamı, Jozu gibi hayvandan darbe yedi ama öyle çok büyük etkisi olmadı o darbenin, sizin iddia ettiğiniz gibi olsa Croco'nun direkt ölmesi gerekirdi o sahnede ama o işler öyle olmuyor maalesef,

[YOUTUBE]zDSAQnbkALM[/YOUTUBE]
Denk? Dof gel adamım ol diyor adama. 2. vergo tarzı. Jozu ise yoldan çekil pis timsah diyerek saldırıyor. Ben bunu denklik olarak görmem açıkçası.

@Sengoku,

bu mantıkla aokiji de jozudan omuz yemişti. o zaman aokiji crocla aynı kalibrede mi yani?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık