Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Enel Hakkında Bir Teori

Bu arada K. haki gücünü neden bütün adayı görebilenler için en iyi onlar kullanıyor şeklinde bir mantık gelişti. Boyut her şey midir sizin için :hhh:. Bana göre 10 metre veya 5 metrelik bir k.haki olsun daha iyi. O mesafede ki bütün saldırıları savuşturabileceksem. Savaş anında bütün adayı hissetmek veya duymak dikkat dağınıklığı olur ve önünde bulunan düşmana yeterli önemi veremezsin bence...

Roronoa Zoro

Bu arada K. haki gücünü neden bütün adayı görebilenler için en iyi onlar kullanıyor şeklinde bir mantık gelişti. Boyut her şey midir sizin için :hhh:. Bana göre 10 metre veya 5 metrelik bir k.haki olsun daha iyi. O mesafede ki bütün saldırıları savuşturabileceksem. Savaş anında bütün adayı hissetmek veya duymak dikkat dağınıklığı olur ve önünde bulunan düşmana yeterli önemi veremezsin bence...
Bir yonkouysan ve mekanını koruyorsan, daha güzel bi' şey olabilir mi. Hadi yonkouyu geçtim, bak Dof'a. Kepaze edecekler şimdi garibanı.
Ha bütün adayı duyuyor olması önündekini duyamıyor olduğu anlamına mı geliyor? Tabii ki hayır. Enel'in mantrası hakikaten çok güçlü, fakat nirvanaya ulaşmak isteyen bir adam için her şey yetersiz. Luffy'den tokadı yedi, dünyası şaştı. Mantra falan kalmadı. En önemli hayat tecrübesini edindi.

Bir yonkouysan ve mekanını koruyorsan, daha güzel bi' şey olabilir mi. Hadi yonkouyu geçtim, bak Dof'a. Kepaze edecekler şimdi garibanı.
Ha bütün adayı duyuyor olması önündekini duyamıyor olduğu anlamına mı geliyor? Tabii ki hayır. Enel'in mantrası hakikaten çok güçlü, fakat nirvanaya ulaşmak isteyen bir adam için her şey yetersiz. Luffy'den tokadı yedi, dünyası şaştı. Mantra falan kalmadı. En önemli hayat tecrübesini edindi.
Dövüşte dikkat dağınıklığı olayına katılmıyor musun peki?

Roronoa Zoro

Dövüşte dikkat dağınıklığı olayına katılmıyor musun peki?
Marco nasıl kilidi yedi savaşta, aynı onun gibi bir durum. Luffy'den sonra dikkatinin böyle şeylerde dağılacağını sanmıyorum.
Bir de bu adam tek yer felan demeyin, yapmayın Sengoku :(. Adam kalbine en güçlü kadranı yedi, elektirikle çalıştırdı, Luffy'den kaç tonluk altın ile ölümüne riffle yedi, sonra kalktı aya gitti. Olmaz yani, ayıp :(

Tek ciler gelmiş yine, Jozu'nun Croco'ya tek atamadığı yerde Pekoms Jinbei bilmem neler kimlere tek atıyor :/, hayal gücünüz epey geniş,

Luffy, Enel'e nasıl vurdu peki diyenler, Luffy 4 kez vurdu Enel'e,

1) İlk tekme, Luff'nin ona vuramayacağını düşünüyordu (mantrası dağılmıştı)
2) Havada ki tekme, bir tek burada normal vurdu Luffy (Enel'in niye kaçmadığı ayrı bir konu, iki dakika öncesinde benzer saldırıları gayet rahat atlatıyordu)
3) Luff'nin rastgele saldırısı (one piece dünyasında Luffy'den başka rastgele saldırı yapacak biri yok)(Luff'nin menziline girmesi yinede hata tabi)
4) Son vuruş, kaçmak yerine meydan okuyup saldırıyı bekledi,

Şimdi olay şu o mantra+yıldırım kombinasyonu dokunulmazlığa yakın bir olay, ama Enel'in refleksleri (2. madde) ve savaş tecrübesi (3. madde) tam olarak yeterli olmadığı için gerekli şekilde kullanamıyor, bu meyve için Minato (goro goro + minato düşüncesi bile acayip :D) gibi biri lazım yada Enel'in biraz eğitim yapması, sonra ışıkta yalan olur karanlıkta..

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık