Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Enel Hakkında Bir Teori

@Sengoku,

O laflara bakacaksan aynısı Croco Dof'a söylüyor, sen anca benim altımda çalışırsın diye, neyse şimdi geçelim onları Jozu'ya yaptığın dublaj dışında ben Jozu'nun hareketlerinde en ufak bir lakayıklık göremedim son derece ciddi ve konsantre ve yaptığı saldırı o kadar büyük etki bırakmıyor, ya "Jozu=arabastadaki Luffy", yada sizin mantık yemiyor burada,

bu mantıkla aokiji de jozudan omuz yemişti. o zaman aokiji crocla aynı kalibrede mi yani?
Nasıl öyle bir mantık kurdun anlamadım..

@Sengoku,

O laflara bakacaksan aynısı Croco Dof'a söylüyor, sen anca benim altımda çalışırsın diye, neyse şimdi geçelim onları Jozu'ya yaptığın dublaj dışında ben Jozu'nun hareketlerinde en ufak bir lakayıklık göremedim son derece ciddi ve konsantre ve yaptığı saldırı o kadar büyük etki bırakmıyor, ya "Jozu=arabastadaki Luffy", yada sizin mantık yemiyor burada,

Nasıl öyle bir mantık kurdun anlamadım..
Sizin deyip genelleme yapmazsan sevinirim öncelikle. Video'yu izlemedim bu arada fakat dof'un gücü ile croco'nun gücü ortada olduğuna göre, dof dediğinde ciddi fakat croco her zamanki kibrini gösterip sen de kimsin anca benim altımda çalışırsın diyerek atarlı ergeni oynuyor. Arabasta'da luffy tek mi atmıştı croco'ya. Veya jozu tek atamadığı için mi luffy ile eşit oldu? Nasıl bir eşitlik kuruyorsun?

Sizin deyip genelleme yapmazsan sevinirim öncelikle. Video'yu izlemedim bu arada fakat dof'un gücü ile croco'nun gücü ortada olduğuna göre, dof dediğinde ciddi fakat croco her zamanki kibrini gösterip sen de kimsin anca benim altımda çalışırsın diyerek atarlı ergeni oynuyor. Arabasta'da luffy tek mi atmıştı croco'ya. Veya jozu tek atamadığı için mi luffy ile eşit oldu? Nasıl bir eşitlik kuruyorsun?
Şöyle bir eşitlik kuruyorum,

Şu videoda 9:05 teki saldırıyı bak,
[YOUTUBE]U3rv-McQNBI[/YOUTUBE]

Birde burada Jozu'nun yaptığı saldırıya,
[YOUTUBE]zDSAQnbkALM[/YOUTUBE]

Luff'nin yaptığı saldırının çok daha fazla hasar verdiği ortada, ya " luff >= jozu " yada öyle tek yer, 2-3 vuruşa gider mevzuları hikaye..

E tabi luffy ile BB'nin de vuruş gücünün ayrı olduğunu belirtmeyi unutmuşsun :). Zaten seride çok fazla ölüm olmadığı için takmıyorum o kalbinin çalışma olayını. Luffy, Lucci gibi dövmüş olsaydı enel'i bilinci açık olsa ne olur?

Edit: MoP. Mangareader çevirisini beğenmediğin için sana wikia'nın enel sayfasından çeviriyi atıyorum.
Orayı belirtmedim çünkü orası ayrı bir tartışma olayı.
Bence takmalısın. Luffy'in Kan pompalaması ne kadar önemli ise , Enelin kalbini çalıştırabilmesi o derece önemli :T
Kalbin kontrolü bu hemde istek dışı meyve çalıştırıyor. Bundan dehşet daha ne olabilir ? :/

Crocodile bile enelden daha dayanıklı kusura bakmayın ama... Crocodileda luffyden gearsız aynı darbeleri yedi hatta daha fazlasını yedi ama bilincini kaybetmedi.Enel bir darbe yedi iki seksen yere yığıldı.Jozu enele bir tane yapıştırsa halini düşünün.Bence yere kapaklanır sonra kalksa bile.Ne aokiji ne de crocodile gibi olmaz.Enel mesela crocodile ile olan farkı meyvesiyle kapatır hatta öne geçersede meyvesiyle geçer.Diğer yönlerden zayıf.Aynı bb gibi kıvranıp duruyor ama malesef onun kadar acıya alışkın ve sağlam değil.

Bu arada sormanız gereken soru bence şu :

Oda enel mavi denize direk inse mi 500 milyon olurdu dedi.Yoksa
Enel mavi denizde doğup yetişip korsan olsaydı mı 500 milyon olurdu dedi ?

Bana kalırsa skypieadaki hali 500 milyon zor 300 civarı yada üstü olabilir ama o konuda problem yok.

Roronoa Zoro

D: Question!! If God Enel were to descend to the Blue Sea, how much would his bounty be? Also, what would happen if he did that? Would he rule the Blue Sea? P.N. Gorozoro

O: I see. Interesting question. Knowing how tricky he would be to beat, I'd imagine he could reach as much as 500,000,000 Beli. Luffy was lucky to be rubber. But like Luffy said, there all sorts of even crazier guys down on the Blue Sea. Enel would NOT rule it.
All sorts of crazier guys, ne demek bu "daha çılgın çok çeşit adam var"
Ha bir de ne diyor, Luffy lastik olduğu için çok şanslıydı.

Roronoa Zoro

Crocodile bile enelden daha dayanıklı kusura bakmayın ama... Crocodileda luffyden gearsız aynı darbeleri yedi hatta daha fazlasını yedi ama bilincini kaybetmedi.Enel bir darbe yedi iki seksen yere yığıldı.Jozu enele bir tane yapıştırsa halini düşünün.Bence yere kapaklanır sonra kalksa bile.Ne aokiji ne de crocodile gibi olmaz.Enel mesela crocodile ile olan farkı meyvesiyle kapatır hatta öne geçersede meyvesiyle geçer.Diğer yönlerden zayıf.Aynı bb gibi kıvranıp duruyor ama malesef onun kadar acıya alışkın ve sağlam değil.

Bu arada sormanız gereken soru bence şu :

Oda enel mavi denize direk inse mi 500 milyon olurdu dedi.Yoksa
Enel mavi denizde doğup yetişip korsan olsaydı mı 500 milyon olurdu dedi ?

Bana kalırsa skypieadaki hali 500 milyon zor 300 civarı yada üstü olabilir ama o konuda problem yok.
Mavi denize "inmiş olsa"ya verdiği cevap 500 milyon.

Şimdi bazı arkadaşlar bana göre çok büyük yanlış yapıyor. :/
Crocodile geçmişi olan bir organizasyon yöneten bir kişi. Yani bu adam zamanında dayaklar yemiş , kesmiş doğramış biri :T
Bb ' de aynı şekilde çok büyük bir dövüş geçmişi var.

Bu adamlar ile Eneli nasıl kıyaslıyorsunuz ? Enel belki darbenin ne olduğunu bilmeyen biriydi.
O kadar şaşırdı ki adam dünyası yıkıldı resmen. Adam Mavi denizde olan maddelerin varlığından haberdar değil.
Ve bu maddelere nasıl zarar vereceğini geçtim , ondan nasıl bir darbe (acı) yiyeceğini bilmiyor.

Enel , Karasakal veya Croco'dan dayanıklı demiyorum. Yanlış anlaşılmasın' da bir soru soracağım ?
Mavi dünyada büyük geçmişleri olan korsanlar ile hayatı boyunca darbe yememiş ihtimali olan birini
nasıl kıyaslıyorsunuz ?
Enel onlar kadar dayanıklı bir adam değil de bu kıyaslama komik oluyor. :T

Roronoa Zoro

Yahu şu adam mavi denizde biraz pişse, tarihin gördüğü en kötü korsan olacak belki de. Kendi imkanlarıyla bu kadar gelişmiş adam, ola ola bu olmuş. Çıksın bakalım maceraya Luffy gibi, tecrübe edinsin, dayak yesin biraz.Sonra tut tutabilirsen bu herifi. Tokat manyağı yapar herkesi.

Mavi denize "inmiş olsa"ya verdiği cevap 500 milyon.
Öyleyse işte önceden bahsettiğim gibi meyveden kaynaklı.Hadi sadece meyve demeyelim.Meyve + k.haki + zeka kaynaklı.Adamın tecrübesi yok zaten ace gibide değil tokat atan bile olmamış.Magellan gibi meyvesi korkunç.

Yinede bence sağlam bir lord seviyesinde.Muhtemelen lord olsa Dof ve Mihawktan sonra gelirdi.Law 440 milyon.Eşiti kid desek o da 470.Yani law ve Dof arası bir seviyeye meyvesi direk çıkarır.Fakat bu adam için meyvesinin etki etmediği rakipleri baya problem.

Örneğin pica ile karşılaşsa ona nasıl zarar verecek ? Kale yıldırımdan mı etkilenecek.Hiçbirşey olmayacak.O yüzden luffy gibi vuramasalar bile böyle rakiplere karşı adam çaresiz.Çünkü hep meyve adam bu da yeni dünyada iş yapmıyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık