Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Vasıfsız Naruto Karakterleri

Sizce Hangileri?

• Kullanılan toplam oy
    229
Hocam Uchiha yok edildi ANBU projesiyle. ANBU dediğimiz organizasyon tamamen derin devlet gibi bir şey. İçinde bulunmuş adamlar: Kakashi, Itachi, Shisui, Yamato, Danzo, Sai.. Şu örgütün vasıfsız olma şansı yok.
Kankam tamam saydığın isimler iyi hoşta ben serideki güncel zamanda görünen kısım olarak söylüyorum İtachi/Kakashi/Shisui falan eski Sai ve Danzo çok vasıflı mıydı ? Bence değildi şahsen güç=vasıf olarak görmüyorum.

Shonen olması bence bahane olarak gösterilemez.Ana karakter erkek ama yan karakterleri çeşitlendirme özellikle kadın karakterler söz konusu olduğunda çoğu mangaka çuvallıyor.
Bahane değil. Shounen genç erkekler için hazırlanan seri demek. Ana karakteri erkek, ön planda da erkekler var demek. En çok izlenen shounenler de "battle shounen" yani dövüş serisi olduğu için kızların geri planda kalması normal. One Piece iyi mesela bu konuda. 4 yonkoudan biri kadın. 7 shichiden biri kadın. Tayfada iki kadın var. Yarısını kadın yapacak hali yok. Kadınlar da bulundukları konumlarda erkeklerden pek geri değiller. Korsan serisinde daha çok erkeğin yer alması normal olanı.

Diğer serileri enine boyuna inceleyecek vaktim yok. Ama mesela Fairy Tail de bu işin suyunu çıkarmış durumda Naruto'nun aksine. Kararında bırakmak lazım.

:respect:

Anket özelinde ben de Tenten diyorum. Tenten aslında kunoiçiler arasında en büyük hayale sahipti, Tsunade hayaline sahipti, ama Kişimoto işlemedi kızı, üzerine gitse güzel işler çıkarabilirdi Tenten'den ama yapmadı.

ve de Hinata. Kızın kumaşında şinobilik yok. Daha en başta babası fark edip üstüne gidiyor ama yine de koca bulmaktan öte bir eylemi ve isteği olmadı seri boyunca. Boruto'da şinobiliği hepten bırakmış durumda.
Beyinsiz Kishimoto aslında çok iyi karakterler tasarlamış, güzel bir evren oluşturmuş. Ninjutsu, Genjutsu, Taijutsu, el mühürleri, her klanın kendine özgü teknikleri, dojutsuları, Kekkei Genkai'lerini alıp bilinen ninja mitlerinin üstüne çıkarak alternatif bir dünya yaratmış. Seriyi beş yıl olacak şekilde tasarlayıp sonradan alınan kararlarla önce 10 yıla sonra 15 yıla uzattılar. Temelini buna göre atıp uzun bir senaryo düşlemiş olsaydı daha iyi bir Naruto serisi olabilirdi. Sürekli "eşimle balayına bile çıkamadım" diye üzerinde fazla kafa yormadığı için hem hikaye içinde hemde karakter gelişiminde bir çok unsuru çiğnedi attı. Tenten, Lee, Neji üçlüsü özellikle harcandı. Neji'nin yeni jenerasyon ninjalar içinde Naruto, Sasuke ve Gaara'ya yakın bir seviyeye gelmesini beklerdim. Hadi Lee kapı sonrası bu şansını yitirdi diyelim Neji'yi nasıl harcarsın şuursuz Kishimoto. Bak Oda'ya adam halen kaymağını yiyor One Piece'nin her ne kadar sıvamaya başlasa da. Gitti Samuray 8 adında bilimkurgu denemesi yaptı, eline yüzünr bulaştırdı. Şimdi Boruto'dan yeniden hikayeye dahil olmaya çalışıyor.

Naruto serisinde öyle güzel hikayeler atladı ki sinir olmamak elde değil. Birinci, İkinci, Üçüncü Büyük Ninja Savaşlarını Dördüncü Büyük Ninja Savaşı öncesinde bölümlerin içine yayarak sebeplerini ve sonuçlarını kısa kısa bile gösterseydi Dördüncü Büyük Ninja Savaşına hazırlık olarak çok sağlam bir kurgu oluşurdu. Hashirama ve Madara arasındaki mücadele bölük pörçük değilde güzel bir şekilde anlatılsaydı çok iyi olurdu. Tobirama'nın oluşturduğu Kinjutsular, Kinkaku ve Ginkaku ile yaptığı savaş, Orochimaru ve Jiraiya'nın arasındaki mücadele, Densetsu no Sannin lakabını aldıkları Salamander Hanzo ile mücadeleleri, Hatake Sakumo'nun hayatı nasıl efsane olduğu, diğer köylerdeki efsanelerin işlenişi Konoha'nın diğer köylerle yaşadığı siyasi gerilimler ve entrikalar hep anlatılmadan geçiştirildi. Bunları birer spin off ile de gösterebilirdi ama onu da yapmadı.

Kısacası Tenten gibi, seri hak ettiği yere gelemedi Kishimoto'nun yüzünden. Şimdi balayından dönmüş bakalım Boruto'ya ne katacak.

Beyinsiz Kishimoto aslında çok iyi karakterler tasarlamış, güzel bir evren oluşturmuş. Ninjutsu, Genjutsu, Taijutsu, el mühürleri, her klanın kendine özgü teknikleri, dojutsuları, Kekkei Genkai'lerini alıp bilinen ninja mitlerinin üstüne çıkarak alternatif bir dünya yaratmış. Seriyi beş yıl olacak şekilde tasarlayıp sonradan alınan kararlarla önce 10 yıla sonra 15 yıla uzattılar. Temelini buna göre atıp uzun bir senaryo düşlemiş olsaydı daha iyi bir Naruto serisi olabilirdi. Sürekli "eşimle balayına bile çıkamadım" diye üzerinde fazla kafa yormadığı için hem hikaye içinde hemde karakter gelişiminde bir çok unsuru çiğnedi attı. Tenten, Lee, Neji üçlüsü özellikle harcandı. Neji'nin yeni jenerasyon ninjalar içinde Naruto, Sasuke ve Gaara'ya yakın bir seviyeye gelmesini beklerdim. Hadi Lee kapı sonrası bu şansını yitirdi diyelim Neji'yi nasıl harcarsın şuursuz Kishimoto. Bak Oda'ya adam halen kaymağını yiyor One Piece'nin her ne kadar sıvamaya başlasa da. Gitti Samuray 8 adında bilimkurgu denemesi yaptı, eline yüzünr bulaştırdı. Şimdi Boruto'dan yeniden hikayeye dahil olmaya çalışıyor.

Naruto serisinde öyle güzel hikayeler atladı ki sinir olmamak elde değil. Birinci, İkinci, Üçüncü Büyük Ninja Savaşlarını Dördüncü Büyük Ninja Savaşı öncesinde bölümlerin içine yayarak sebeplerini ve sonuçlarını kısa kısa bile gösterseydi Dördüncü Büyük Ninja Savaşına hazırlık olarak çok sağlam bir kurgu oluşurdu. Hashirama ve Madara arasındaki mücadele bölük pörçük değilde güzel bir şekilde anlatılsaydı çok iyi olurdu. Tobirama'nın oluşturduğu Kinjutsular, Kinkaku ve Ginkaku ile yaptığı savaş, Orochimaru ve Jiraiya'nın arasındaki mücadele, Densetsu no Sannin lakabını aldıkları Salamander Hanzo ile mücadeleleri, Hatake Sakumo'nun hayatı nasıl efsane olduğu, diğer köylerdeki efsanelerin işlenişi Konoha'nın diğer köylerle yaşadığı siyasi gerilimler ve entrikalar hep anlatılmadan geçiştirildi. Bunları birer spin off ile de gösterebilirdi ama onu da yapmadı.

Kısacası Tenten gibi, seri hak ettiği yere gelemedi Kishimoto'nun yüzünden. Şimdi balayından dönmüş bakalım Boruto'ya ne katacak.
Kishimotoyu hatırlamak istemiyorum hatırlarsam sodaya saygı duymaya başlarım tekrar.

Narutonun en vasıfsız karakteri kishimotodur bu arada.

Sakura gayette vasıflı bir karakter. Tamam bulunduğu takımda 2 insan azmanı mevcut fakat diğer bebelere kıyasla çok iş yapmış bir karakter. Akatsuki üyesi birinin safdisi kalmasında başrol oynamış.
Genç jenerasyonu sıralarsak mesela
Naruto
Sasuke
Gaara
Sonrasında sakura veya shikamaru gelir vasıf olarak.
Yani seride böcek çocuk varken,hatta ve hatta might guy varken rock Lee'nin bile vasfı sorgulanır seride. Hele tenten diye bir gerçek var.

Hiruzen yaşayan en başarısız adam olabilir. Öğrencisi orochimaru “kötüyüm lan ben kötüyüm” diye defalarca bağırmışken durduramadı.

Uchiha olaylarındaki sessizliği zaten biliniyor.

Diğer hokagelerle diriltildiğinde tek başarısı yamato+zetsu’yu oyalamak oldu. Bunun yapamadığını geldi karin yaptı.

Minato’ya gözünü kırpmadan “oğlun bana emanet” diye yalan söyleyip çocuğu sokakta bırakıp yüzüne bakmamasını da unutmamak lazım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık