Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Vasıfsız Naruto Karakterleri

Sizce Hangileri?

• Kullanılan toplam oy
    229
Hiç okumadım ama Sakura'ya millet vasıfsızın önde gideni diyor.
Vasıfsız demek, niteliksiz demektir, ayırt edici özelliği bulunmayan düz demektir. Sakura ise mangadaki en nitelikli kunoiçi yani kadın şinobi olmaya aday olabilecek kadar nitelikli biri. Mesele gücü değil, zaten sevmeyenler bile gücünü kabul eder. Sakura'nın kişiliği ve yaptıkları sevilmiyor.

Aslında Naruto mangası içindeki günah keçisi de denebilir, okuyucuda manganın kötü gidişatına karşı biriken nefretin boşalatıldığı bir karakter. Her mangada böyle mangakanın birikmiş nefreti boşaltsınlar diye hedef olarak okuyucuya kurban ettiği karakterler bulunur. Sakura da bunlardan biri.

Vasıfsız demek, niteliksiz demektir, ayırt edici özelliği bulunmayan düz demektir. Sakura ise mangadaki en nitelikli kunoiçi yani kadın şinobi olmaya aday olabilecek kadar nitelikli biri. Mesele gücü değil, zaten sevmeyenler bile gücünü kabul eder. Sakura'nın kişiliği ve yaptıkları sevilmiyor.

Aslında Naruto mangası içindeki günah keçisi de denebilir, okuyucuda manganın kötü gidişatına karşı biriken nefretin boşalatıldığı bir karakter. Her mangada böyle mangakanın birikmiş nefreti boşaltsınlar diye hedef olarak okuyucuya kurban ettiği karakterler bulunur. Sakura da bunlardan biri.
Bende öyle düşünmüştüm.

Ben yelloz olan nasıl en az oyu almış ona şaşırıyorum. Bildiğin sarışın sakura kız. Hatta güç olarak sakura'nın tırnağı bile etmez.
Bu anketörün oyunu. Bu tür karakterleri sona koyuyor ki az oy alsın. Bizim milleti de bilirsin bilmediğinde ya da doğru olduğunu zannettiği seçenek a veya b şıkkı ise hiç affetmez.

Tenten kadar silik karakter yok Tekkendeki bacıya benziyor diye sempatim vardı ama ön planda olduğu zaman bile güçlü bi karakter gösteremedi işlenişi çok basitti.

Beş Kage'dir net bir şekilde.

Naruto evreni göz önüne alındığında bu evrenin politik adamları olması gerekiyordu. "Kıtanın En Güçlü Shinobileri" olarak anılanlar bunlar, kendilerini ne gördük ne tanıdık. Bu Kageleri çıkar hikayeden senaryoda bir değişiklik bile olmuyor. Halbuki çok iyi bir şekilde değerlendirilebilecek, ekmeğinden güzelce koparılacak karakterlerdi. Naruto evreninde altı boş, vasıfsız karakter zenginliği mevcut.

Mesela One Piece serisinde Kageler yerine Gorosei ve Dünya Hükümeti var. Gorosei'nin ve Dünya Hükümeti'nin aldığı kararlar ve izlediği politikalar serinin seyrinde gelgitler yaratabiliyor, yani One Piece'de güç sadece fiziksel anlamından öte politik bir anlamda da ilgi görüyor. Amiraller Donanma'nın en güçlü birimi olmasına karşın gel gör ki bu amiraller Kutsal Ejder'lerin oyuncağı halinde.

Ankette olduğundan bile emin değildim ama aklıma direk tenten geldi.
Pıçak fırlatıyor koskoca evrende. Kidin Naruto şubesi

Tenten. O kadar sene Naruto takip ettim öyle bir karakter ki aklımdan silinmiş gitmiş. İsmini görünce bu nasıl isim la filler karakter mi bu demiş, komikli absürt bir ninja herhalde demiştim. Resmini görünce hatırladım kendisini :ehe:

Ama güzel kız kimle evlendiydi acaba :fool:

Sakura ise çekirdek 3'lünün 2'sine göre zayıf kaldı. Ama zayıf kalmayan kim kaldı ki? Genele baktığımızda gayet iyi ninjaydı aslında.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık