Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

En Son Hangi Kitabı Okudunuz?

• Konbuyu başlatan Reversi
  • Başlangıç tarihi
Fiyatı ben belirlemiyorum ki, yani bu benim yorumum değil gerçek :( Tabi sayfa kalitesi, cilt gibi unsurlarda söz konusu olabiliyor.

Şöyle on kitabın linkini buldum. Yeni bahar, başlangıç kitabı olarka geçiyormuş fakat şöyle bir bakındım. Dünyanın Gözüyle de başlayabilirsin. Link
Zaten sen bunları okuyana kadar... :(
Kitapçı zamanında ithaki yayınları ucuz olmuyor demişti. 4 senedir alamadım bu seriyi.:( Teşekkürler.
Tabletim yok, pc mi yoksa tel mi önerirsin?

Kitapçı zamanında ithaki yayınları ucuz olmuyor demişti. 4 senedir alamadım bu seriyi.:( Teşekkürler.
Tabletim yok, pc mi yoksa tel mi önerirsin?
Bence iki türlü dene ve sen karar ver. Şimdi bilgisayarda okuyacağın programın arkaplanını gözünü yormayacak bir şeyler yapman gerekiyor. Ben android de epub reader diye bir program kullanıyorum ve gayet memnunum. Ve arkaplanı da çok hoş.
Telefondan okumak insanı yavaşlatabiliyor yine de erişebilirliği çok rahat her yerde okuyabiliyorsun.
Bilgisayarda hızlı olacak ve eğer gözünün yorulmayacağı bir arkaplan bulursan okuma hızında artacak.
Benim tercihim telefon :(

@amaneden seriyi nasıl bulsun siz konusunca baktım biraz ağır gibi sürükleyici mi ? Hiç sıkılmadan okudum diyorsan bende başlamayı düsünüyorum.

Bu arada arkadaşlar sürükleyici fantastik roman önerilerine açığım.

Bence iki türlü dene ve sen karar ver. Şimdi bilgisayarda okuyacağın programın arkaplanını gözünü yormayacak bir şeyler yapman gerekiyor. Ben android de epub reader diye bir program kullanıyorum ve gayet memnunum. Ve arkaplanı da çok hoş.
Telefondan okumak insanı yavaşlatabiliyor yine de erişebilirliği çok rahat her yerde okuyabiliyorsun.
Bilgisayarda hızlı olacak ve eğer gözünün yorulmayacağı bir arkaplan bulursan okuma hızında artacak.
Benim tercihim telefon :(
Telden okumak fena değilmiş.:( Sadece 2899 sayfa oluyor.:( Tekrar teşekkürler.

@amaneden seriyi nasıl bulsun siz konusunca baktım biraz ağır gibi sürükleyici mi ? Hiç sıkılmadan okudum diyorsan bende başlamayı düsünüyorum.

Vampir serisi istersen P.C. Cast'in Gece Evi serisi var. Alacakaranlık gibi değil, daha güzeli. Yalnız karakterler hala ergen. Bilmiyorum zamanında wampir serilerini okumuştum. Şimdi düşününce biraz basit ama akıcıydı. 10 kitap falan.
Percy Jackson Serisini öneririm şahsen, 2 tane de filmi çekildi izleyip fikir sahibi olabilirsin.

Telden okumak fena değilmiş.:( Sadece 2899 sayfa oluyor.:( Tekrar teşekkürler.

Vampir serisi istersen P.C. Cast'in Gece Evi serisi var. Alacakaranlık gibi değil, daha güzeli. Yalnız karakterler hala ergen. Bilmiyorum zamanında wampir serilerini okumuştum. Şimdi düşününce biraz basit ama akıcıydı. 10 kitap falan.
Percy Jackson Serisini öneririm şahsen, 2 tane de filmi çekildi izleyip fikir sahibi olabilirsin.
Vampir serisi okuyacaksam cok saglam konusu olmalı alacakaranlik sacma gelmisti sadece filmdeki aksiyon sahnelerini sevmistim.
Percy Jackson filmlerini izledim cok iyi segilsi ama izleribiliritesi vardı.ikinci dilmden sonrasını biraz merak etmistim tavsiyen icin saol bi bakarım.

Zaman Çarkı'nı diyorsan ben okumadım daha önce okuduğumu bahsettiğin Ejderha Destanı'ndan bahsediyorsan ikisinin ortası olduğunu söyleyebilirim. Ben öncesinde olan iki, sonrasında olan üç kitabı da okuyacağım.
Fantastik dünyasına yeni yeni adım atmaya başladığım için bir öneri de bulunamayacağım. :(
Fakat Disk Dünya serisi benim oldukça ilgimi çekiyor. İthaki'nin eskiden bastığı 13 kitap var, delidoludan çıkan ve çevirisi güzel olduğu söylenen 4 kitap var ve 2016'da 4 kitap daha çıkarmayı düşünüyorlarmış. Bunlar yeni basım oldukları için yeniden başladılar.

Son düzenleme:
Böyle bir yorum senden beklemezdim.:( Sayfa sayısına göre fiyat belirlemek.:( Koleksiyon gibi bir derdim hiç olmadı ama kağıdı hissetmek istiyorum. Kitabı tutarken elin biraz ağrıyacak, şekilden şekle gireceksin.Her şeyden önemlisi sıcak bir çay ile okuyacaksın.

Bu arada link var mı? Tele veya pcye bedava indirmek için.:)
Amaneden haklı. Sayfa sayısı arttıkça kitabın fiyatı artıyor. En azından kitap çıkartmayı düşünen herkes bir kere hesaplamıştır en az ne kadar ödeyeceğini bulmak için. :D

En son okuğum kitap Sıcak Su Müziği - Bukowski.

Şu an John Fante, Üzüm Kardeşliğini okuyorum.
Ardından yine John Fante'den, Hayat Dolu. var sırada. Ama pek vaktim olmadığı için ne zamana başlarım bilmiyorum. :/
Onun ardından sonunda 2.kitabını aldığım Zaman Çarkı'na başlayacağım.

Valla zaman çarkının lotr dan iyi olduğunu söyleyenler bile var. Ama benim ilk kitaptan edindiğime göre dünya olarak lotrdan geri kalsa bile oldukça tatmin edici bazı yönlerden lotr dan iyi olduğunu düşünüyorum. Tabi kesin bir yorum için tüm kitaplari okumam lazım. Bana kalırsa lotr u tahtından edemeyen ama etmeye en yaklaşmış seri olabilir.

Lotr bir kahramanlık hikayesi bir görev üzerine kuruludur.
Zaman çarkı narsisizm ve diyaletik düzen üzerine kuruludur.
Arada fazla bağlantı yok.
İkisi fantastik diye aynı olmuyorlar.
Wot middle earthen daha derin ama middle earth edebi olarak ve doluluk olarak daha önde.
Misal lotr ile ejderha mızrağı karşılaştırıla bilir. Kökleri ve örgüsü benzer gider.
Ama wot ile karşılaştırılamaz. Wot ağır gider yolculuk yoktur kontrast yoktur.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık