Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

En Son Hangi Kitabı Okudunuz?

• Konbuyu başlatan Reversi
  • Başlangıç tarihi
Niyazi Berkes - Türkiye'de Çağdaşlaşma

Yazar bu eserinde Türkiye’nin geleneksel devlet sisteminden laik bir yönetime geçişini incelemiştir. Eser kapsamlı ve çeşitli bilimsel metotlardan yararlanılarak ortaya çıkarmış olduğu bir tarihi çalışmadır.

Kaybolan O Günler - Timothe Le Boucher (çizgi roman)

Kitap Görseli

Konusu
Bir sabah uyanıp da her iki gününüzden birinin kaybolduğunu fark etseniz ne yapardınız? Yirmili yaşlardaki Lubin Marechal’in başına tam da bu geliyor. Her sabah, bir önceki günün, en ufak bir şey hatırlamaksızın uçup gitmiş olduğunu görüyor. Çok geçmeden, kaybolan o günlerde bedenine başka bir kişiliğin egemen olduğunu öğreniyor. Artık bedenini bambaşka bir yaşamı olan bir başkasıyla paylaşmak zorundadır. Bu birlikte var olma halini düzenlemek için “öteki” ile iletişime geçer. Ancak kaybolan günler çoğalırken Lubin’i zorlu bir mücadele beklemektedir.

Elinize aldıktan sonra bitirene kadar bırakamayacağınız oldukça sürükleyici bir çizgi roman. Benim gibi psikolojik eserlere düşkünseniz mutlaka okuyun; çizimleri, karakterleri, olay örgüsü, ilişki çözümlemeleri, finali vb. birçok açıdan çok tatmin edici bulacağınıza bahse varım.

Bağışlanan Terapi - Irvin D. Yalom

Kitap Görseli

Konusu
Hastaların ve terapistlerin terapiden nasıl en iyi şekilde fayda sağlayabileceğini gerçek vaka çalışmaları aracılığıyla gözler önüne seren olağanüstü bir rehber. Yalom, alandaki yepyeni yaklaşımını ve edindiği tecrübeleri mesleğe yeni adım atan terapistlerle "85 kişisel ve kışkırtıcı ipucu" halinde paylaşır.

Her zamanki gibi psikologlara rehberlik edecek birçok vakıayı ustalıkla kaleme almış. Kitapla ilgili şu analiz benim de düşüncelerime tercüman oluyor: https://www.monapsikoloji.com/kitap-analizi-bagislanan-terapi/

Son düzenleme:
  • Like
Tepkiler: Vvv

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık