Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Sıkıcı Ark

En Sıkıcı Arc?

• Kullanılan toplam oy
    247
Skypia kurgusal olarak zayıf kalsa da, açığı simgesellik ve eşsizlik ile kapatıyor. Daha çok, Luffy veya tayfa gözünden değil de olayları ve hikayeyi Jaya'dan itibaren geniş açıyla ele alınca mini çaplı bir Indiana Jones filmi çıkıyor. Nitekim merak duygusuna odun atan Yonkou arcları bile kurgu ve eski hikaye gelişiminden yoksun durumda. Tottoland de şahsen Linlin ve oluşumunun tüm güçlerini gördükten sonra yani merakım söndüğünde saçma sapan gemi kovalaması ve göze artık çatal sokan tayfanın göklerden seçilmesi unsurları tüm one piece fanatizmimin üstüne osurdu.
Tabi 1. sıraya merak duygusuna bile hitap etmeyen, savaş ve görsel efekt görmek için marvel filmine giden kitlenin bile izlemeyeceği, kısa ve öz biçimde tayfanın gelişim ilerlemesi ve potansiyelleri yansıtılıp, gerekli yeni dünya bilgisi verilerek geçilebilecek ama ana kötü karakterin yuttuğu hapları izleyicinin yutup zorla izlemeye çalıştığı arc Balıkadam adası bayrağı hep taşıyacak gibi duruyor. Yonkou Saga ve Son savaş çöp adamlarla çizilse gene izlettirir ve okutur kendini bu saatten sonra.

Skypeia'dakş tanrı muhabbeti bayıyordu. Yok şöyle tanrıyım, böyle tanrıyım. Ne la bu? Ayrıca animede çok uzatılmıştı, bitmiyordu. Mantra sinirbozucuydu. Sürekli saldırı tahmin ediliyordu ve karakterler neredeyse bir türlü üstesinden gelemiyordu.
Peki Skypeia'nın iyi tarafı yok mu? Flashback One Piece'in alametifarikalarından biridir. Skypeia da bundan istisna değil. Çok sağlam bir flashbacki vardı ve Jaya arca çok güzel bağlanmıştı. Ama ne yalan söyleyeyim, doğru Balıkadam genel olarak bakıldığında Skypeia'dan kötüdür ama Skypeia beni çok feci baymıştı ilk izlerken.

Spypiea sıkıcı mı...... Xelaq olmamız lazım.
Dramı, hikayesi dışında baya uyutuyor beni ya. İnanılmaz güzel bir hikaye ve sevdiğim karakterler var. Ama gel gör ki o rahipler vs..

Balıkadam Adasını da bu arada tam olarak izleyebilmek nasip olmadı hala. Onda da sürekli uyuduğum için ileri alıyordum.

Bu arada pek uykucu bir insan değilimdir. Oturarak uyuyamama gibi bir özrüm de var. Ama animeleri uzanarak izliyorum ben :D

Dramı, hikayesi dışında baya uyutuyor beni ya. İnanılmaz güzel bir hikaye ve sevdiğim karakterler var. Ama gel gör ki o rahipler vs..

Balıkadam Adasını da bu arada tam olarak izleyebilmek nasip olmadı hala. Onda da sürekli uyuduğum için ileri alıyordum.

Bu arada pek uykucu bir insan değilimdir. Oturarak uyuyamama gibi bir özrüm de var. Ama animeleri uzanarak izliyorum ben :D
Aşağı yukarı 70 bölümdü o ark. Sıkılman normal yaw. Ben de ilk izlediğim de baya darlanmıştım. Ama mangasını okumak acayip keyifliydi:D

Dorry ve Broggy' nin olduğu adada geçen bölümler, Zoro'nun bacaklarını kesmeye çalışması dışında baya kötüydü diye hatırlıyorum.

Little Garden Arc

Son düzenleme:

Üye silindi 1004

Balıkadam arcını ne çok hatırlayan varmış. Zoro’nun Luffy’den boss çaldıktan sonrası bende yok. Haaaa iki yıl eğitimden sonra kan kaybını unutmuşum. :hhh:

Silinmiş Üye

Balıkadam arcını ne çok hatırlayan varmış. Zoro’nun Luffy’den boss çaldıktan sonrası bende yok. Haaaa iki yıl eğitimden sonra kan kaybını unutmuşum. :hhh:
Yeni balıkadam korsanları aşırı saçma ve gereksiz karakterlerdi ya.Bunun da etkisi var bence.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık