Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Sevilen Ark Prensesi

En Sevdiğiniz Prenses?

• Kullanılan toplam oy
    184

Üye silindi 1004

Saçmalama. Sanji bir erkek. Bunu övmek için demiyorum. Cinsiyeti bu. Eğer Sanji'den bahsedeceksen böyle bir konuda Arc prensi olarak bahsetmelisin.

Sanji'ye ağladı diyebilirsin, kurtarılmayı bekledi diyebilirsin, Vivi gibiydi tıpkı diyebilirsin. Ama kalkıpta sırf dalgasını geçelim diye Sanji'ye prenses demek terbiyesizlik. Sanji filan umrumda değil bu kadınlara hakaret.

Geçenlerde forumun öküzü yine Sanji ile dalga geçmek için Sanji elinin hamuruyla erkek işine karışmasın demişti. Elinin hamuru ile erkek işine karışmak deyimi yıllardır erkeklerin kadınları pasifize etmek için kullandığı bir deyimdi. Cinsiyetçilkten şikayet ettim ipleyen olmadı.

Forumda bir garip. Böyle söyleyince biz duyar kasan oluyoruz ya da meriç. En sevmediğim tarz insanlardır onlar ve bana onların yakıştırması yapılıyor.
Bir erkek neden prenses olamasın? Bence bir erkeğe prenses demek hakaret sayılmaz. Sanji’yle dalga geçmek değil bu. Ya da prensesliği aşağı görerek Sanji’ye prensesi yapıştırmak değil bu. Bana kalırsa Sanji arkın prensesiydi. Erkek olması onun prenses olduğu gerçeğini değiştirmiyor bence. Sadece erkek diye prenses değil demek bence Sanji’nin hakkını yemek. Ayrıca bence Sanji bir non-binary.

Ya zaten başlı başına arc prensesi kavramına baktığın zaman bile bir cinsiyetçiliğin olduğunu görebilirsin her arc'da mağduru oynayan bir kadın ya da çocuk figürü oluyor ki bu op'da genellikle kadınlar oluyor.
O sadece One Piece'in değil tüm çizgi roman piyasasının genel sorunu. ABD'deki comiclerde ya da diğer battle shounen mangalarda da farklı değil. Ama evet One Piece'de klasikleşmiş bir olay.

O sadece One Piece'in değil tüm çizgi roman piyasasının genel sorunu. ABD'deki comiclerde ya da diğer battle shounen mangalarda da farklı değil. Ama evet One Piece'de klasikleşmiş bir olay.
+1 her yerde genelde değil, hepsinde kadınlar bu rolde olur. Artık Sanji bilmem ne muhabbetini kapatsak. Çok isteyen varsa bu anketin erkek versiyonunu hazırlasın.. Zoro,Sanji,Usopp,Ace,Law,Kid bakın bunlarda Arclarda kurtarılanlar.

Üye silindi 1004

ABD’deki comicler çok uzun bi süredir bunu kırmaya çalışıyor. Özellikle diversity mevzusuyla beraber. Oda niye tayfaya siyahi eklemiyor?? Sonuçta One Piece uluslararası satan bir seri. Diğer battle shounenlere göre çok daha evrensel. Naruto’da bile siyahi kardeşlerimiz vardı. Kadınlar da çok daha fazla role sahipti. Tsuru’ya çamaşır meyvesi dayayan bir köhne Oda.

+1 her yerde genelde değil, hepsinde kadınlar bu rolde olur. Artık Sanji bilmem ne muhabbetini kapatsak. Çok isteyen varsa bu anketin erkek versiyonunu hazırlasın.. Zoro,Sanji,Usopp,Ace,Law,Kid bakın bunlarda Arclarda kurtarılanlar.
+1 Aynen yapılabilir. Ta Coby'den beri bu var.

ABD’deki comicler çok uzun bi süredir bunu kırmaya çalışıyor. Özellikle diversity mevzusuyla beraber. Oda niye tayfaya siyahi eklemiyor?? Sonuçta One Piece uluslararası satan bir seri. Diğer battle shounenlere göre çok daha evrensel. Naruto’da bile siyahi kardeşlerimiz vardı. Kadınlar da çok daha fazla role sahipti. Tsuru’ya çamaşır meyvesi dayayan bir köhne Oda.
Belirli bir hareketlenme var comiclerde ancak radikal bir değişim yok hala. Netflix'deki dizilerde siyah ve eşcinsel karakter oynatmakla eş değer seviye işte. Buna da ne kadar kırmak denirse. Ama evet mangalara nazaran son 10 yıldır daha kabul görür seviye.
Evet, sadece çizgi romanlarla da kısıtlamamak lazım. Edebiyattan tut sinemaya kadar her alanda öyle. Yeni yeni kırılmaya çalışılıyor, onlarla da "PC" deyip dalga geçiyorlar. ABD'deki politik doğruculuk meselesinin iki ucu şeyli değnek, neyse.

Yok zaten Op'a özel bir durum olduğunu belirtmedim bunun Op'daki durumunu söyledim sadece.
Senin mesajın üzerinden söylemek istedim. Yoksa sana sınırlıyorsun demek istememiştim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık