Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Korkusuz Karakter

En Korkusuz Karakter

• Kullanılan toplam oy
    142
Birden fazla korkusuz karakter olduğu için oy kullanmadım ama merak ettiğim bir şey var. Luffy, Ace gibi isimleri sayanlar neden Zoro'yu saymıyorlar. Neden oy vermiyorlar demiyorum bakın, neden saymıyorlar?

Şimdi şöyle bir skala yaparsak:
(Korkaklık) Usoop - Chopper - Teach (Cesaret) Coby-Garp-Akainu-Shiki-WB (Aptallık) Luffy Ace

Gibi bir döngü var diyebiliriz :D Yani açık ara bence en korkusuz kişi Acedir. Luffy bile çok arada tereddüt edebiliyor zekasını kullanabiliyor. En yakın örneğini Cracker vssinde gördük. Fakat Ace çaylakken bodoslama WBye girecek kadar, Akainu ve Teach ile o kadar kişinin uyarısına karşın kafa kafaya girebilecek kadar aptal ve vurdumduymaz bir karakter. Her şeyi geçtim direk Luffy için ölüme kafa atmış birisi. O kadar korkusuz ki bu yaptığının doğru olup olmaması gerektiğini tartışılır kılıyor.

Buna rağmen en sevdiğim karakterdi seride keşke Sabo ölseydide o ölmeseydi :(

Kaido ve BM ile aynı anda mücadele etmekten korktu.
Bu cevabı bekliyordum. Sen inanıyor musun buna? Sence orada Zoro korkusundan mı öyle konuşuyor yoksa tayfayı düşündüğü için mi?

O halde Luffy de Marineford'da Mihawk'dan korktu. Elleri kesilmesin diye saldıramadı bile.

Kuma ve Kizaru'dan da korktu. Kaçtılar topluca. :)

Yanıltmadın.

Son düzenleme:

Cp0Lucci

Bence net Crocodile adamın korkusuzluğu gücüne göre 10000000000000000000000000 kat fazla, burdaki diğer karakterler genel olarak gücüne eşdeğer cesurlar

Aslında bu ankette bize korkusuz tanıtılan birçok isim var.

Beyazsakala Shanks yeni çağ geliyor dediğinde bile adam " beni korkutmaya yetmez ben Beyazsakalım " diyor. Yani adam kralı gelsin modunda hep.

WB , Luffy ,Zoro gibi adamlar korkmaz , sadece başkaları için endişe duyar.

Ne endişe ne korku denirse Shiki olabilir . Çünkü adamın öyle başkaları için kaygı duyacak durumu yok.

Saf korkusuzluk denirse Ace başı çeker. Adam saf cesaret ve korkusuz. Saf çünkü genleri bile hatalı gelmiş Roger'dan.

Luffy'nin nasıl en korkusuz olduğunu Luffy'ye oy veren arkadaşlardan biri anlatabilir mi ? Bu adam Sabaody'de Kizaru karşısında korkmadı mı, ya da MF'de kollarının kesileceğini sezince dehşete kapılmadı mı ?

Anket yenilenmis ama hâlâ Kaido yok arkadaş. Bu adamın korkacak bi şeyi yok diye tahmin ediyorum.

Luffy'nin nasıl en korkusuz olduğunu Luffy'ye oy veren arkadaşlardan biri anlatabilir mi ? Bu adam Sabaody'de Kizaru karşısında korkmadı mı, ya da MF'de kollarının kesileceğini sezince dehşete kapılmadı mı ?
Luffy sevdiklerini, sahip olduklarını kaybetmekten korkar. Kizaru olayında da asıl korkusu tayfasıdır. Bire bir olacak ve başka etmenlerin karışmayacağı bir karşılaşmada korkusuzluk ve cesaret açısından ondan üstünü yok. Don Krieg'le olan savaşında Zeff'in Luffy hakkında dediklerini hatırla. "Ölümü bir kere bile aklına getirmeyen insan" Ayrıca Loguetown'da Buggy onu infaz etmeye kalktığında"Ben ölüyorum" dedikten sonra gevşekçe sırıtması Roger gibi. Kendi ölümünden, başarısızlığından korkmama durumunu geçtim, düşünemiyor bile öyle bir ihtimali.
Lakin bu sebepler neticesinde Luffy en korkusuz sayılmayabilir, en azından şu an için.
Kaido'nun böyle korkuları yoktur diye düşünüyorum. Adam zaten ölsün diye intihar edip duruyor. İnancı yok adamın onu alt edecek bir şey olduğuna, bu da hep tecrübelerinden dolayı. Luffy ileride bu durumu kırınca bile korkuya kapılacağını düşünmüyorum muhtemel huzura erecek. Gerçi mangaka ilk defa korkuyu hissetme olayını vermek isteyip "Bu hissettiğim şey, korku mu?" gibisinden bir durum da yaratabilir. Her neyse konu bu değil.
Ayrıca Usopp'ta yok seçeneklerde. Serinin çıkışında bu adamın hayali en cesur ünvanını kapmak. Mugiwara tayfa üyelerinin de bütün dileklerinin gerçekleşeceğini hesaba katarsak Usopp'un ilerde bomba gibi bi cesaret gösterisi yapacağı kesin.
Bu tarz anketlerde Roger'ın olmaması taraftarıyım ben adam başka bir level ve zamanının en iyisi iste.
Whitebeard, Garp, Akainu bunlar korkusuz karakterler. Ace'in Luffy'i kurtarmak için hayatını feda ettiği dramatik sahne korkusuzluğundan değil, Luffy'e olan sevgisinden ötürüdür. Ace yaptığı hareketin sonucunun gayet bilincindedir. Bunun harici Marineford'da tüm denizcilere meydan okuması yüzünden Shanks'te denebilir. Doff ve Croco'da korkusuz karakterler lakin en korkusuz denemez kırılma noktaları var çünkü. Zoro korkusuzdur, Sanji bu şekilde tanımlama yapılmaya yetecek kadar değil. Koskoca dünya hükümetini karşısına alan Dragon var bir de unutulmuş. Sonuç olarak Kaido gibi duruyor şimdilik. Ankete eklense keşke.
Luffy'e oy verdim.

Son düzenleme:
Luffy güç anlamında kimseden korkmaz, çekinmez. Tayfası için endişelenmiştir korkmuştur. Bunu inkar etmiyoruz. Ama bu anlamda burdaki herkesin belli bir takım korkuları olabilir. Bence bu şekilde korkudan arınmış kimse yok seride. Durum böyleyken korkusuzluğu ben daha çok güç anlamında algılıyorum. Durum öyle olunca da en korkusuz kişi bana göre Luffy'dir. Kizaru'dan korksa MF'de 3 Amiralin bulunduğu yere çıkmazdı. Yine onlardan korksa üçünün karşısına çıkmazdı. Dünyanın en güçlü adamına bile açıkca meydan okudu, KK ben olacağım diye. Güç olarak Luffy'nin WB karşısında böcekten farkı yoktu o ara ama durumu anlatabilmek için İvankov'u bile nasıl çizdiği hatırlayın.

Ace, Luffy için öldü. Evet Ace'in yaptığı da korkusuzluk örneği ama Luffy Ace için 1 değil 1000 defa öldü öldü dirildi. İD'i hatırlayın. Magellan'ın zehiri ve sonrasını. MF'u hatırlayın.

WB ve Roger da korkar o zaman. Ace de. Adam tayfası için endişelendi.

Luffy serinin zirvesi olacak. Korkusuzlukta bile hepsini aşacak ki bu adam ilk bölümden beri korkusuz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık