Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

En İyi Şonen Seri

En İyi Shonen Serisi (One Piece Hariç)..?

• Kullanılan toplam oy
    265
FMA in harbiden yeri ayrıdır yani öyle güzel kurgulamış ki tadın da bitirmiş resmen mangasına o kadar hakim değilim ama animesi için bunları diyebilirim. Hunter ı da severim ama OPdan sonra FMA gelir benim için o da bittiğine göre Hunter gelir.

Senede 35 bölüm çıkaran E. Oda'yı düşünürsen sayfa sayısı eşitleniyor. HxH'yi işin içine sokmayacağım bile. Şimdi burada HxH'yi eleştirirsem beni çarmıha gelerler. Manga olarak okuyun bi' o seriyi, adam serinin yarısını sağdan soldan çalmış, animeyi de MadHouse çekince patladı. Ben hayatımda bu kadar başka manga ikonlarından çalıntı ögeler barındıran bir manga görmedim.
O kadar derin araştırmadım. Narutonun buradan baya bi çaldığını konuşmuştuk ama HxH hakkında hiç lafını eden olmadı. Bi şey biliyorsundur da söylüyorsun mutlaka çekinme öyleyse.
Oda son zamanlarında aralara girdi öncesinde adam çıkardıkça çıkarmış. Yuvarlak hesap yirmi sene 800 bölüm diyelim 40 bölüme denk gelir yılda ki az söyledim. Daha da fazla çıkarmış adam. Böyle hesaplarsak yine 823 bölüm diyoruz 108i dörtle çarp yine yarısı eder anca. Bu yüzden One Piece'e nazaran daha kısa bi seri işte yani. Neyse ben biraz One Piece kötülemenin moda hale geldiğini hissettim son zamanlarda ve eleştiriler yanlış bile olsa kalıp haline geldi aynı şeyi öyle olmadığını göstersen bile tekrar söylüyor başka biri sonra bi başkası yoksa başka bi seriyi daha çok sevmende bi gariplik yok.

Yami

Biri de çıkıp Dragon Ball dememiş :D Ama ilk seri sonrasını salla.
Ruroni Kenshin, Hoca öğrenci ilişkisinin en epik ve kült halini yansıtabilmiş ve daima efsane olarak kalacak seridir. Bİr rocky neyse Kenshin odur. Boks ile uğraşana Rocky saçma gelir derler ama yinede yumruk atmayı Rockyden öğrenmişizdir. Hah Kenshinin tadı odur. Kişilik çatışmasını, fedakarlığı, aşkı şu meşhur Sensei ağırlığı vardır hani. Bir olay patlak verene kadar oturur daha sonra gelir ve olayı noktalar. Hah bu öğretiyi bile öğren seri budur.Japonyanın Siyasi ve politik durumunun derinlemesine analizini başarıyla yapmıştır. Tabi bunlar benim görüşüm.

HxH,Full Metal B. Pokemon , Dragon Ball ( Serilerin atasıdır.) .. Uzar gider liste.
Ankette One Piece olsa bile önceliğim bunlar olurdu.

Roronoa Zoro

@Carpe Diem
Tabii ki OP'den daha kısa canım, ben ona bi' şey demiyorum :D OP'den uzun olan seriler aşırı uyduruk oluyor genelde. Ama gidip de 10 senelik seriye kısa seri denince komiğime gidiyor.
@kadir t.
Dragon Ball kadar dandik bir seri yok. Gerçi hakkını yemeyelim şimdi: Goku'nun veletlik dönemleri devrim niteliğinde, gerisini direkt çöpe at.

@Carpe Diem
Tabii ki OP'den daha kısa canım, ben ona bi' şey demiyorum :D OP'den uzun olan seriler aşırı uyduruk oluyor genelde. Ama gidip de 10 senelik seriye kısa seri denince komiğime gidiyor.
@kadir t.
Dragon Ball kadar dandik bir seri yok. Gerçi hakkını yemeyelim şimdi: Goku'nun veletlik dönemleri devrim niteliğinde, gerisini direkt çöpe at.
Kısalık göreceli bi kavram tabi. Öbürüne kısa gelen berikine uzun gelir. Ama ben One Piece'e kıyasla demiştim zaten. :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık