Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Güçlü İmparator

En Güçlü Yonkou Kim?

• Kullanılan toplam oy
    615
Unvan tartışmasının çokça yapıldığını biliyorum. Unvanını insanlar verdi diyorsun, Beyazsakal'ın ünvanını kim verdi peki? Bilgi bize Oda tarafından aktarıldı, ama One Piece evrenindeki herkes Beyazsakal'a en güçlü kişi diyordu. Oturup unvan dağıtan bir otorite olmadığına göre, onu da insanlar verdi. Ama Oda bize gösterdiği için doğru sayıyoruz. Senin gibi düşünürsem Beyazsakal'ın en güçlü olduğunu kabul etmemem lazım. Sonuçta insanlar diyor bunu, One Piece unvan dağıtma kurumu demiyor. İnsanlar da gazeteden görüyor. Adamı kötü falan sanıyorlar hatta. Onlar nereden bilsin ki? Bence Shanks > Genç Beyazsakal. Zaten seride Beyazsakal Shanks kadar önemli değil, adım gibi eminim. Beyazsakal da Shanks'tan önce indi zaten. Neden en güçlüyü once indirip güçsüzü sona saklasın ki?
Evet WB'ye de ünvanı op halkı verdi.O yüzden onun en güçlülüğü de sorgulanabilir demek oluyor zaten bunu inkar etmedim ki ? Bana göre yaşlı WB zirve değildir orası ayrı.Mesela genç WB ve Roger bence de zirvedir ama bunu verilen ünvandan dolayı demiyorum.Seriden aldığım izlenime göre diyorum.Yani mf WB'nin performansında bir sıkıntı yoktu bence.Amirallerden güçlü olduğunu gösterdi.E nasıl ki yaşlı WB yonkoysa diğerleri de yonko.Yani aynı mevkideyken yonkolar arasında da uçuk bir fark olamaz değil mi ? Üç aşağı beş yukarı aynıdırlar.Ama genç ve yaşlı WB'nin aynı olmadığını Oda hem karakterlere söyletti hem de kendimiz gördük.Zaten mantıken genç ve yaşlı WB arasında da bir güç farkı olduğu çıkarımını yapmamız lazım.Adam akıllı haki kullanamadığını(k.haki),fiziksel gücünün yaşlılıktan dolayı daha da düştüğü çıkarımlarını doğal olarak yapabiliyoruz.O zaman yaşlı WB diğerleriyle aynı mevkideyse genç WB'nin gerçekten en güçlü olduğu çıkarımını doğal olarak yapabiliyorum.Yani dediğim gibi verilen ünvandan dolayı genç WB'ye en güçlü demiyorum.WB'yle ilgili verilere bakarak diyorum.

Al hatta bonus vereyim.Mihawk'ın ünvanı da sorgulanabilir.Mesela deikuluğu hiç iplememiş Mihawk'tan güçlü bir kılıç ustası olamaz mı ? Böyle bir ihtimal yok mu ? İllaki var.Ama Mihawk'ın deikuluğunu kabul ederim.Neden ? Çünkü Oda'nın bu saatten sonra Mihawk'tan daha güçlü bir kılıç ustası çıkarmasının hem anlamı yok hem altyapısı yok.Ama Shanks'ta dediğim gibi zaten serinin başından beri hypelanan ve mangakanın fanı olduğu bir adam.

WB Shanks kadar önemli değil demişsin de ne alaka onu anlamadım.Neyse WB'nin Shanks'tan önce inmesini söylemişsin.Yukarıda dediğim gibi yaşlı WB bence zirve değildi.Bu yüzden kendi kendimi çürütmüş olmuyorum.Zaten bunu da geçtim WB ve diğer yonkoların durumu farklı.WB fitili ateşleyecekti.Hikayesi çok önceden belirlenmiş bir karakterdi zaten.

1- Aynı Kaidou gibi Beyazsakal'ın ünvanı da insanlar tarafından verildi. Bunu veren bir otorite yok. Denizciler desem, gidip en güçlü ünvanını Beyazsakal'a vermezler yani, yalan söyleyip Garp'a falan verirler.
Bunun açıklamasını yaptım.Yaşlı WB'yi en güçlü olarak görmesem de genç WB'yi öyle görürüm.Bunun da nedenini açıkladım zaten.

2- Shanks'in kafasında şişe kırdılar, balığa kol kaptırdı. Gorosei ile görüşmeye gitti. Hiç de çıktığı her sahnede karizma kasıyor gibi durmuyor yani. Kaldı ki bu bir etken değil. Daha sakin mizaçlı ve aman Ali Rıza bey, ağzımızın tadı kaçmasın modunda olduğu için Oda onu kullanıyor. Big Mom da aynı şekilde savaşı durdurabilirdi, ama mantıklı olmazdı yani.
E gözüktüğü her karede 3 numara bakış atsın demedik zaten abartma sende.Her neyse kafasında şişe kırma ve balığa kol kaptırma olayı aynı zamanda geçen bir şey zaten.Bu sahne karizma kastığı bir sahne oluyor yalnız.İnsanların çoğu balığa kol kaptırdı diye bakmıyorlar olaya.''Luffy için kolunu feda etti kyaa Shanks-sama'' mantığıyla bakıyorlar.Ciddi soruyorum sence o sahnede okuyucuların geneli ''Eziğe bak balığa kol verdi'' mantığıyla mı bakmıştır yoksa ''Luffy için kolunu verdi çok havalı'' mantığıyla mı bakmışlardır ? Karakter anketlerine ve etrafta bu kadar Shanks fanı olduğunu görünce bence çok havalı mantığıyla bakmışlardır.Sence ?

Gorosei demişsin.O sahnede bile bir hype mevcut.Oda adamı çok önemli bir şahsiyet gibi gösteriyor.Denizcilerin mekanına tek girip rahatça en üst rütbeli elemanlarla konuşabiliyor.Ha yonko zaten önemli bir şahsiyet orası ayrı tabii.Ama sanki yonko olmasına rağmen diğerlerinden farklı bir havadaymış hissini veriyor Oda.

Mfyi söylemeye zaten gerek yok.

3- Oda'nın sözlerine gelirsem. Anneler Kaido'dan bile güçlüdür gibi bir sözü var. Şimdi Kaidou en güçlü değil diyelim. Neden hali hazırda kadın olan Linlin'i kullanmadı. Veya madem Shanks daha güçlü, neden Shanks'tan bile güçlüdür demedi?
İlk mesajımda dediğim nedenden dolayı.795. bölümden beri Oda'nın hypeladığı karakter kim ? Kimi sürekli pohpohluyor.Topkekte bile Luffy'e ''İlk Kaido sonra seni indireceğim'' diye işlenme sırasının Kaido'da olduğunu göstermiyor mu Oda ? Tabii ki bütün pohpohlamalar Kaido'ya gidecek.Oda Kaido'yu bu kadar hypelamışken cidden ''Anneler Shanks'tan bile güçlüdür'' tarzı bir laf söyleyip bir anda kafaları karıştırır mı ? Sıra Kaido'dayken onun havasını söndürüp okuyucuların tüm dikkatini Shanks'a çeker mi Oda ? Bence çekmez.O yüzden o laftada bir sıkıntı görmüyorum.

4- Shanks'ın Kaido'dan güçlü çıkması, şaşırma değil, seriyi bırakma sebebidir. Yukarıda dediğim her şeye ihanet ediyor çünkü.
Etmiyor.Bak kendimce hepsinin açıklamasını yaptım.Yani bir açıklaması olamaz gibi bir durumda yok.İllaki benim gibi düşünenler de vardır.

5- Neden en güçlüyü önce indiriyor demişsin. Önce Roger, sonra Beyazsakal düştü. Ikisi de Shanks'tan güçlüydü. Kaidou düşecekse bile Luffy tarafından 1 vs 1'de düşmeyecek. Linlin'de aynı şekilde Kaido'dan sonra düşecek muhtelemelen. Ama Luffy bunu bire birde alır durum daha farklı. Shanks Luffy'nin rakibi de değil, dediğin durum tam olarak geçerli değil yani.
Roger-WB'nin durumu aynı değil ki.Bu mesajınla her şeyi kronolojiye bağlamışsın.Hikaye kısmını da o kadar es geçme,bende geçmiyorum.Seri başladığında Roger çoktan inmiş olucaktı ki belli bir hikaye oluşmuş olsun değil mi ? Yaşlı WB'nin de fitilin ateşlenmesi için bir adım olduğunu ve yine yaşlı WB'yi de en güçlü kabul etmediğimi söylemiştim zaten.

6- Shanks'ı muhtelemelen Karasakal indirecek. Ve seride bu olay en fazla 5-6 ay sonra olur. Karasakal o sürede bir yerden power up almayacağına göre Neden Karasakal > Shanks değil?
Çok emin konuşmuşsun burda.Nerden biliyorsun Teach'in p-up almayacağını ? Hiç belli olmaz orası.Kaldı ki bana göre alacak ve Teach>Shanks olucak bunu da inkar etmedim.Dikkat edersen şu ana kadar sadece Shanks-Kaido güç kıyası hakkında konuştum.Yoksa Teach'in alacağı p-upla Shanks'ı geçeceğini ve genç WB ayarı bir güce ulaşacağını bende düşünüyorum.Benim dediğim ''Kaido Shanks'tan güçlü değildir'' lafı.

7- Shanks daha güçlü diye düşünenlerin sebebi bunu mantıklı bulmaları değil, öyle istiyor olmaları. Kaidou'nun ünvanı açıklanmadan önce aşağı yukarı şu şekil bir liste yapılıyordu: Shanks > Garp > Teach > Dragon > Kaidou. Ve bunu diyen kişileri Big Mom veya Kaidou'nun güçlü çıkabileceğine asla ikna edemezdin. Zaman atlaması önce Ace > Koca Ana diyenler vardı. İnsanlar nedenini bilmediğim bir şekilde daha geç gözüken karakterleri bir türlü kabullenemiyor :(
Öyle isteyenler var buna bir şey demiyorum zaten.Fanların beklentisi illaki olucak orası ayrı.Ha kendi adıma konuşayım Shanks seride en sevmediğim 2 karakterden biridir.Shanks'ı sevmediğimi söylediğim yorumlarıma denk geldin mi bilmiyorum ama Shanks'ın o güçte çıkmasını istediğimden değil o güçte çıkacağını düşündüğümden söylüyorum.Hatta aksine bende Shanks'ın en güçsüz yonko çıkmasını istiyorum da bakma.Yoksa dediğim gibi en sevmediğim 2 karakterden biridir.

Son düzenleme:
Sana yazmamıştım gerçi ama yukarıda yazdığım neredeyse hiçbir şeye cevap yok ki burada. :(
Karışıklık olmasın diye madde madde gideyim yine. Senin mesajında da birkaç oynama yaptım.

1- O zamanlar muhtelemelen Kaidou havada karada, suda en güçlüdür; dovüşte her zaman Kaidou alır denmiyordu. Sadece en güçlü yaratık deniyordu. Beyazsakal öldükten sonra ilk dediğim şeyler eklendi.

2- O çerçeveyi unvan çerçevesi olarak görmek tam doğru bir yaklaşım değil. Oda'nın konuşma kutucuğu o. Arada geyik olsun diye bir şeyler yazdığı oluyor. Arada saçmaladığı da oluyor. Caesar orada geyik konusu olduğu için Oda da geyik yapıyordu. Kaidou'nun durumu daha ciddi.

3- Sumo güreşçisi olarak değil, Usopp ile dövüştüğü için geçici Sumo olarak tanıtıldı.

4- Shanks nereye Roger'ı gazladı? Tayfasında miço idi sadece. Beyazsakal'a da sözünü geçirmedi. Dünyada da bizim gördüğümüz iki akım başladı. Birincisi Roger'ın ölümü ile ikincisi Beyazsakal'ın ölümü ile. Shanks'ın bir akım başlattığını hatırlamıyorum. Shanks'a fazla anlam yüklüyorsun. Serideki işlevi Luffy'i korsan olmaya ikna etmek ve Luffy yonkou oluncaya kadar denge unsuru olarak görev yapmak. Ve haklısın. Kaidou, Linlin, Teach falan basamak. Shanks değil. Ve Oda yapısı gereği Luffy ile alakalı olmayan şeyleri pek sallamıyor. (Levely mesela) Adam Luffy kapsayan bir savaşta ölmezse, 10-15 bölüm içinde aradan çıkarılacak. Ace'in bir bölümde yenilmesi gibi. En güçlü yonkou olmasının pek bir anlamı yok. En güçlü olsa bile Kaidou veya Big Mom gibi uzun uzun işlenmesi için zaman yok. O yüzden en güçlü yonkou değil.

5- Kaidou serinin en güçlü karakteri değil. Seri sonunda bir güç listesi yapsan kendisini ilk beşe bile koyamazsın muhtelemelen. Ha zaten hakkıyla işleneceğini de sanmıyorum. Aynı Beyazsakal gibi. Sarhoşluk gibi bir handikap kendisine verildi bile.

6- Adamın oyununa gelen tam olarak sensin. Beyazsakal'dan sonra unvanın kime geçtiğini göstermedi. Tartışma yarattı. Şimdi de insalar diyor şeklinde bir unvan verdi. Açıklık bıraktı. Böylece hala Shanks mı Kaidou mu diye tartışılabiliyor. İnsanlar bu unvanı verdi diye kabul etmeyenler var ama dediğim gibi Beyazsakal'a da unvanı insanlar verdi. Ve dediğim gibi Gastino gibi geyik olsun diye verilen bir unvan ile karşılaştırılamaz. Gidip böyle bir unvandan sonra Shanks daha güçlü derse seriyi bırakan çok kişi olur. Bir sürü kişi de seriden soğur.

7- Diğer cevabımda dediğim gibi neden Teach değil, Shanks sorusuna da cevap veremiyorsunuz. Veya neden Dragon değil? Neden Garp değil? Neden Shanks? Bunların hiçbiri basamak değil.
Hacım benim geyik veya ciddi mi olarak kullanıldığı pek ilgimi çekmiyor. Daha çok hangi amaçla veya neyi göstermek için kullanılıyor önemli olan bu.

Oda ünvan verip nasıl açıklık bırakabilir ki :)
Bas baya alın size kaido en güçlüsü inanın buna demeye çalışıyor.

Shanks serinin en büyük yapı taşlarından birisi.
Roger ve wb yüz binlerce korsanı harekete geçirdi. Shanks ise bir korsanı harekete geçirdi ve o korsan hepsine bedel.
Kk olacak kişi yani.

Son sorunu ben cevaplayamam çünkü bilmiyorum. Shanks yonko yani zirvelerden birisi bu nedenlerden birisi olabilir ama diğerlerin neden değil bunun cevabını şu an ancak Oda verebilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık