Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Güçlü İmparator

En Güçlü Yonkou Kim?

• Kullanılan toplam oy
    615
O belli değil.Kaido ile Wbnin aynı anda ünvan alması saçmalık olur.Muhtemelen Wbden sonraki en güçlü olduğu ve insan olmadığı için en güçlü yaratık diye tanıtıldı.
Valla dostum Ace romanında öyle geçiyor.
Wb için en güçlü korsan derken kaido için en güçlü yaratık diyordu.
Bana göre de kaido insan değil.
Zaten ejderha çıkması bu düşüncemi destekledi. Bir aslan ormanın kralıysa bir ejderha bütün yaratıkların kralıdır.
Bence bu böyle. Wb bütün korsanları ve adamları kapsıyorken kaido insan hariç her şeyi kapsadığını düşünüyorum.
Aynı düşüncedeyiz bir nevi.

Biri en güçlü varlık diğeri en güçlü adam yani insan.
Varlık dediğin şey insanı da kaplıyor.Bunun tartışmaları Kaidonun çıktığı günlerde bolca yaptık.Resmi çeviride all living things yani yaşayan her şey içinde en güçlüdür diyor.Kaidoda bu ünvan var iken Wbnin ünvanı geçersiz olur,gereksiz olur.

Valla dostum Ace romanında öyle geçiyor.
Wb için en güçlü korsan derken kaido için en güçlü yaratık diyordu.
Bana göre de kaido insan değil.
Zaten ejderha çıkması bu düşüncemi destekledi. Bir aslan ormanın kralıysa bir ejderha bütün yaratıkların kralıdır.
Bence bu böyle. Wb bütün korsanları ve adamları kapsıyorken kaido insan hariç her şeyi kapsadığını düşünüyorum.
Aynı düşüncedeyiz bir nevi.
Yerim Ace romanını :D Odanın elinden çıkmayan şeylerin gerçekçiliği yoktur.Ek olarak yukarıda belirttiğim gibi Kaidonun kategorisi insanları da kapsıyor,yaşayan diğer her şeyi de.Ünvanın bu şekilde verilmesi Kaidonun insan olmadığından.

Varlık dediğin şey insanı da kaplıyor.Bunun tartışmaları Kaidonun çıktığı günlerde bolca yaptık.Resmi çeviride all living things yani yaşayan her şey içinde en güçlüdür diyor.Kaidoda bu ünvan var iken Wbnin ünvanı geçersiz olur,gereksiz olur.

Yerim Ace romanını :D Odanın elinden çıkmayan şeylerin gerçekçiliği yoktur.Ek olarak yukarıda belirttiğim gibi Kaidonun kategorisi insanları da kapsıyor,yaşayan diğer her şeyi de.Ünvanın bu şekilde verilmesi Kaidonun insan olmadığından.
Ne diyim romanı kabul etmiyorsan saygı duyarım :D
o zaman ace haki bilmiyor :oleyo2:

Kaido, Beyazsakal varken de en güçlü yaratıktı. Mangakanın canlıdan kastı insan değil. Öyle olsa Kaido'nun ünvan Wb öldükten sonra alınmış olması lazım. Kaido en az 50 yaşında bence. Bu adam 50 yaşına kadar ünvan verilecek diye bekleyecek değil. Pozisyonu itibariyle mümkün değil yani.

Ek olarak Kaido insan değil. Boynuzları olan insan gördünüz mü ? Dolayısıyla en güçlü adam sıfatının kendisini kapsamadığı da aşikar.

Bitmedi... Yaşayan en güçlü canlı insanları da kapsasa idi bu adam Wb'den daha güçlü olurdu. Ama Wb'nin, Roger ile dövüşebilen tek korsan olarak anılması, diğer yonkouların Wb'ye hitaben söylediği sözler ve Wb'nin seri içindeki yeri düşünüldüğünde bu da mümkün değil. Sonuç olarak en mantıklı ve sağlıklı değerlendirme, insan ve yaratık kavramlarının farklı başlıklar altında değerlendirilmesi gerektiği, Kaido'nun ünvanının Wb varken de var olduğu olur.

Wb yaşıyorken en güçlü korsandı aynı zamanda kaido en güçlü yaratıktı. Kim daha güçlü ? (1)

Ceaser’in çerçeve içinde adı değişti.
Hani şu ünvan çerçevesi varya işte o.
Ama adamın hala adı ceaser sadece millet ona gastino diyor diye çerçeve içinde tanıttı Oda onu.
Yani o anda önemli olan milletin ne dediği.(2)

Luffy daha bu arc sumo güreşcisi olarak tanıtıldı. Halbuki alakası yok. (3)

Shanks serinin yapı taşlarından birisi.
Wb, roger gibi korsanları gazladı ve yeni dünyaya bir akım başlattı. Kaido ve bm öyle bir yapı taşı görevi görmeyecek.
İkisi de basamak olarak görev görecek. (4)
Her şeyi gizleyen Oda gidip serinin en güçlü karakterini tanıtacak öyle mi :)
En güçlü dediği adamı bile hemen öldürttü.
kaido’da bir şekilde dayak yiyecek. Hatta ilk inen yonko olma adayının zirvesinde şu an.(5)
Kaido güçsüz demiyorum sakın yanlış anlama ama ünvan-nam meselesi op gibi bir seride seni acayip yanıltabilir. Oda’nın istediği şey de bu zaten. Adamın oyununa geliyorsun. (6)
Sana yazmamıştım gerçi ama yukarıda yazdığım neredeyse hiçbir şeye cevap yok ki burada. :(
Karışıklık olmasın diye madde madde gideyim yine. Senin mesajında da birkaç oynama yaptım.

1- O zamanlar muhtelemelen Kaidou havada karada, suda en güçlüdür; dovüşte her zaman Kaidou alır denmiyordu. Sadece en güçlü yaratık deniyordu. Beyazsakal öldükten sonra ilk dediğim şeyler eklendi.

2- O çerçeveyi unvan çerçevesi olarak görmek tam doğru bir yaklaşım değil. Oda'nın konuşma kutucuğu o. Arada geyik olsun diye bir şeyler yazdığı oluyor. Arada saçmaladığı da oluyor. Caesar orada geyik konusu olduğu için Oda da geyik yapıyordu. Kaidou'nun durumu daha ciddi.

3- Sumo güreşçisi olarak değil, Usopp ile dövüştüğü için geçici Sumo olarak tanıtıldı.

4- Shanks nereye Roger'ı gazladı? Tayfasında miço idi sadece. Beyazsakal'a da sözünü geçirmedi. Dünyada da bizim gördüğümüz iki akım başladı. Birincisi Roger'ın ölümü ile ikincisi Beyazsakal'ın ölümü ile. Shanks'ın bir akım başlattığını hatırlamıyorum. Shanks'a fazla anlam yüklüyorsun. Serideki işlevi Luffy'i korsan olmaya ikna etmek ve Luffy yonkou oluncaya kadar denge unsuru olarak görev yapmak. Ve haklısın. Kaidou, Linlin, Teach falan basamak. Shanks değil. Ve Oda yapısı gereği Luffy ile alakalı olmayan şeyleri pek sallamıyor. (Levely mesela) Adam Luffy kapsayan bir savaşta ölmezse, 10-15 bölüm içinde aradan çıkarılacak. Ace'in bir bölümde yenilmesi gibi. En güçlü yonkou olmasının pek bir anlamı yok. En güçlü olsa bile Kaidou veya Big Mom gibi uzun uzun işlenmesi için zaman yok. O yüzden en güçlü yonkou değil.

5- Kaidou serinin en güçlü karakteri değil. Seri sonunda bir güç listesi yapsan kendisini ilk beşe bile koyamazsın muhtelemelen. Ha zaten hakkıyla işleneceğini de sanmıyorum. Aynı Beyazsakal gibi. Sarhoşluk gibi bir handikap kendisine verildi bile.

6- Adamın oyununa gelen tam olarak sensin. Beyazsakal'dan sonra unvanın kime geçtiğini göstermedi. Tartışma yarattı. Şimdi de insalar diyor şeklinde bir unvan verdi. Açıklık bıraktı. Böylece hala Shanks mı Kaidou mu diye tartışılabiliyor. İnsanlar bu unvanı verdi diye kabul etmeyenler var ama dediğim gibi Beyazsakal'a da unvanı insanlar verdi. Ve dediğim gibi Gastino gibi geyik olsun diye verilen bir unvan ile karşılaştırılamaz. Gidip böyle bir unvandan sonra Shanks daha güçlü derse seriyi bırakan çok kişi olur. Bir sürü kişi de seriden soğur.

7- Diğer cevabımda dediğim gibi neden Teach değil, Shanks sorusuna da cevap veremiyorsunuz. Veya neden Dragon değil? Neden Garp değil? Neden Shanks? Bunların hiçbiri basamak değil.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık