Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Güçlü İmparator

En Güçlü Yonkou Kim?

• Kullanılan toplam oy
    615
Niye sadece Shanks diyenler?
Diğerleri zaten çok az sayıda. O yüzden çok girmedim o konulara :D

Seriyi 5 yılda bitirmeyi planladığı için olabilir mi? Eğer seri 5 yılda bitmesinde hala kararlı olsaydı Dof dediğin adamında güç seviyesinin Luffy'nin alabasta da dövdüğü Croco kadar falan olması gerekiyordu yani Kaido'da öyle aman aman bir şey çıkmayacaktı bu düzlemde Shanks'ı yüceltti de Kaido'ya dokunmadı mı bu adam sanıyorsun. Serinin başında Zoro'nun tekniğine terliyordu Mihawk ve şuan hangi seviyededir diye tartışıyor amiral mi yonkou mu diye.Hani o kol muhabbetinin de arka planında başka şeyler yatıyor da neyse.
Shanks'ın yonkou olduğunu öğrendiğimiz zaman seriyi beş yılda bitirme muhabbeti çok geride kalmıştı. Adam kol muhabbetinin altında başka şeyler yatıyor ama ben bunu çizdim bir kere bir de şu Luffy'nin bütün çevresini serinin en güçlülerinden yapmayayım deyip Shanks'ı shichi ayarında falan yapmalıydı. One Piece şu an en iyi animelerden olabilir, ama yapılan diziler vs. işin içine sokulunca en iyilerden olmama sebebi bu ve bunun gibi mantık hataları. Ana karakterin dedesi serinin en güçlülerinden, babası aynen öyle. Hocası da öyle. Bari Shanks öyle olmasaydı. Ya da balığa kol verme olayı, nereden tutsam elde kalıyor aynı şekilde.

Kaido'nun Shanks'tan güçlü çıkmasının bir anlamı var mı demişsin de ters yazdın galiba ? Anlam karışıklığı olmasın da ondan diyorum.Shanks Kaido'dan güçlü çıkacak demedim.Denk çıkarlar dedim.Bunun içinde öyle büyük bir anlam gerekmiyor zaten.Mangalarda genelde bir karakter iyi karakterse ve bu kadar hypelanmışsa ondan kolay kolay güçlü kişiler çıkacağına inanmıyorum diyeyim.Hele dediğim gibi Kaido'nun en az önemli yonkolardan biri olduğunu düşündüğümden zirve olduğuna inanmıyorum diyeyim.

Shanks daha güçlü o yüzden daha sonra inecek demedim.''En güçlünün hemen ineceğine inanmıyorum'' dedim.Bu ikisi benzese de tam aynı anlamda değil.

WB'nin hikayesi kısmında lafı başka türlü anlamışsın.Bak şu an ki 4 yonko bi tarafa WB bi tarafa.Oda'nın şimdiki 4 yonkoyu sonraya bıraktığı belliydi.WB ve Ace ise hikayenin ilerlemesi,ana karakterin gelişimi için gerekli bir adımdı diyorum.Yani WB'nin durumuyla geriye kalan 4 yonkonun durumunu aynı görmüyorum.Amaç farklı.

Mevzu güç meselesi değil.Mevzu Shanks'ı havalı olarak göstermesi,okuyucuyu Shanks'a sevdirme çabası.Yoksa güç dengelerinin o zaman belli olup olmaması dediğim gibi çok önemli değil.O sahnede Oda çoğu okuyucuya Shanks'ı sevdirdi mi ? Sevdirdi.Bu kadar yani.

Sıradan kastım inme sırasıydı.Linlin o arcta inmedi o yüzden sıra onda değildi.

İlgiyi Shanks'a çekmeye çalışsa ne olucaktı ki demişsin.Kaido arcın beklenenden sönük geçmesine neden olurdu.Düşünsene sen Kaido'ya ilk en güçlü diyorsun.Bütün hypelamaları ona yapıyorsun.Sonra analar Shanks'tan bile güçlüdür deyip tüm ilgiyi Shanks'a çeviriyorsun.E önünde Kaido arcı varken okuyucunun aklında Shanks ismi olmuş olucak.Hani şu arclar bitse de Shanks'lara Teach'lere sıra gelse mantığında olucak insanlar.O yüzden Shanks Kaido'ya denkse bile bunu şimdiden mangada veya kendisi bir röportajda söylemezdi bence.

Meyve dediğimiz bir şey var.Mangaka zorlaması dediğimiz bir şeyde var.Teach en güçlü olur çokta abes kaçmaz.

Shanks en güçlü demedim diye çok söyledim ama malesef öyle anlamışsın.:/ Al bak atayım seni alıntıladığım ilk mesajdan bu alıntı:

Paraya zarar gelmez bence.Shanks fanı sayısı Kaido fanı sayısından daha fazladır.Shanks'ın Kaido'ya denk çıkması durumunda Shanks fanlarının(çoğunluğun) yaşayacağı mutluluğu düşün.Sıkıntı olmaz o yüzden.
1- Aynen ters yazmışım. Bu kadar şeyi yazınca kafa gidiyor :( Denk çıkacak demişsin en başta, farketmemişim ama önceki dediklerim yine geçerli. Çünkü ben Kaidou daha güçlü çıkacak diyorum.

2- Bu iki kişi denk iseler de Kaidou-Shanks ile berbaber en güçlü olmuş oluyor. Ve en güçlü hemen inecek. Sen de bunları kabul etmişsin aslında. Neyine inanmıyorsun?

2.5- WB kısmında amaç farklı tamam, ama olay gücü saklamak, en güçlünün hemen inmemesi olsa farklı bir senaryo yazılırdı. Veya Beyazsakal en güçlü olmazdı mesela. Oda'nın en güçlüyü hemen indirmeyeyim gibi bir derdi yok. İndiririm üstüne gücünü de saklarım diyor işte.

3- Shanks'ın o zamandan beri sevilmiş olma ihtimalini boşuna konuşuyoruz aslında. Sırf Shanks'ı sevdirdi diye bu adamı en güçlü çıkaracak diye bir şey yok. One Piece Pollyanna serisi, düz mantık ilerliyor ama o kadar da değil.

4- Hayır durum senin dediğin gibi olmazdı tam olarak. Mangada en güçlü Kaidou dedi, SBS'de de Shanks demiş olsun. O arc Kaidou her bir şey gösterdiği zaman Shanks vs Kaidou tartışmaları daha çok dönerdi. İlgi artardı bile. Ama Shanks örneğini vermeme sebebi o değil. Kaidou daha güçlü, mangada da dediği gibi. Üstüne bunu SBS'de de ilan etti.

5- İstersen Teach tartışmasına girelim ama dediğim gibi konu o değil. Neden Dragon, Garp, Im, X değil de Shanks Kaidou'ya denk, esas mesele bu.

6- Shanks fanı sayısı Kaidou fanı sayısından fazla ama:

Mantıklı okuyucu + Kaidou fanı > Shanks fanı

Mantıklı okuyucu kapsamına sen de giriyorsun bence. Ama kendini bir mantıksızlık olacağına şartlamışsın. Sebep olarak, mangaka Shanks fanı, Shanks basamak değil, okuyucu Shanks'ı seviyor gibi shonen klişelerine bağlamandan ve Shanks'ı sevmemenden bunu anlıyorum ben. Aynı benim WCI başında Big Mom düşecek demem gibi. Bir mantıksızlık olacak diye düşünüyordum. Bir sürü mantıksızlık oldu ama Big Mom düşmedi. O kadarı Oda için bile fazlaydı. Kaidou da aynı şekilde. Bu kadarı fazla. One Piece için bile.

Şöyle bir durum var. Luffy'nin X yonkou adasına ayak basması demek X yonkounun -1500'de başlamasıyla eşdeğer bir durum olduğu için konuyu Luffy'yi işin içine katmadan değerlendirmek gerek. Luffy BM'nin adaya gidiyor karının krizi tutacağı tutuyor, Anasının fotoğrafı kırılıyor, binbir şaklabanlık, binbir saçmalık, binbir bal kavanozu falan.. Eleman Kaido'nun adaya geliyor, bu sefer bizimki sarhoş falan. Allah bilir daha ne handikaplar verecek mangaka... Sonuç olarak Luffy, yarın 2-3 meyveli Teach'in karşısına da çıksa hakisiyle dağ deviren Shanks'ın karşısına da çıksa sonuç aynı... Yonkounun tüm gücünü kullanmasına mani olan saçma sapan bir handikap çıkacak olay bitecek. Böyle borum bok bir karakter tasarlarsan hikaye ilerlesin diye serinin zirvesi dediğin adamlar rezil rüsva olur. Kendi eliyle zirveye koyduğu adamlar kendi eliyle bok olur. Ana karakter kazanır kafasıyla kendi çizdiği şeylere saygısızlık eden bir mangaka bu.. En nefret ettiğim huyu budur Oda'nın.
ilk defa bir yorumuna tam anlamıyla katıldım. Eğitimi yaptırıyorsun madem adam gibi yaptır, Ray eğitiyor daha sağ kolu ıkınarak zor alıyor. Katakurinin üzerine şimdi Kaidou'yu yumrukladı. Bakalım daha neler göreceğiz.

Adam yarım tayfa BMnin mekanına gidiyor, şak orada Bege, plan yapmış bekliyor. Dressrosa'ya gidiyor olabilecek en ılımlı amiral ve sengoku orada. Punk Hazard zaten gereksiz uzadı hemde çok uzadı. CCye bile yakalandı yani, ne gerek var böyle şeylere.

1- Aynen ters yazmışım. Bu kadar şeyi yazınca kafa gidiyor :( Denk çıkacak demişsin en başta, farketmemişim ama önceki dediklerim yine geçerli. Çünkü ben Kaidou daha güçlü çıkacak diyorum.
Ya Kaido en güçlü çıkabilir tabii o ihtimali hepten göz ardı etmiyorum.Sadece Shanks'ın Kaido'ya denk çıkma ihtimali düşünüldüğü kadar az değil bence diyorum.

2- Bu iki kişi denk iseler de Kaidou-Shanks ile berbaber en güçlü olmuş oluyor. Ve en güçlü hemen inecek. Sen de bunları kabul etmişsin aslında. Neyine inanmıyorsun?
Tam aynı şey değil ama.Sen bir tane en güçlüden bahsediyordun ben iki.Benim bakış açımdan şöyle gözüküyor yani.''Kaido inse bile en güçlü indi'' değil ''Kaido inse bile en güçlülerden biri'' indi gibi bir sonuç çıkıyor.O yüzden dediğinle tam aynı değil.

2.5- WB kısmında amaç farklı tamam, ama olay gücü saklamak, en güçlünün hemen inmemesi olsa farklı bir senaryo yazılırdı. Veya Beyazsakal en güçlü olmazdı mesela. Oda'nın en güçlüyü hemen indirmeyeyim gibi bir derdi yok. İndiririm üstüne gücünü de saklarım diyor işte.
Ya buraya da dediğim gibi mf WB zirve değildi bence.O yüzden zaten benim bakışımdan ''En güçlü ilk indi'' gibi gözükmüyor.

3- Shanks'ın o zamandan beri sevilmiş olma ihtimalini boşuna konuşuyoruz aslında. Sırf Shanks'ı sevdirdi diye bu adamı en güçlü çıkaracak diye bir şey yok. One Piece Pollyanna serisi, düz mantık ilerliyor ama o kadar da değil.
Burasını dediğin gibi boşa konuşuyoruz.Çok önemli bir şey değil.Sen o sahnede(Balığa kol kaptırma) karizma değildi demiştin bende okuyucu farklı gözle baktığı için karizmatik,etkileyici buldu demek istedim.

4- Hayır durum senin dediğin gibi olmazdı tam olarak. Mangada en güçlü Kaidou dedi, SBS'de de Shanks demiş olsun. O arc Kaidou her bir şey gösterdiği zaman Shanks vs Kaidou tartışmaları daha çok dönerdi. İlgi artardı bile. Ama Shanks örneğini vermeme sebebi o değil. Kaidou daha güçlü, mangada da dediği gibi. Üstüne bunu SBS'de de ilan etti.
Oda o kadar belirgin bir kafa karıştırma hamlesi yapmazdı.Tamam kafa karıştıracak türden şeyler yapıyor da aynı anda iki kişiye en güçlü deyip hepten bugta bırakmazdı bizi.Onun dışında bu kısımda farklı düşünüyoruz o zaman.

5- İstersen Teach tartışmasına girelim ama dediğim gibi konu o değil. Neden Dragon, Garp, Im, X değil de Shanks Kaidou'ya denk, esas mesele bu.
Bence Dragon'da Shanks'a denk.:D Dolaylı yoldan Dragon=Kaido=Shanks diyebilirim yani.Im çok belli değil ona bir şey diyemem de Garp'ın şu an Kaido'ya denk olmamasına yaşlılık faktörü derim muhtemelen.

Ya forumda net bir hiyerarşi yapılıyor ben buna katılmıyorum kısaca.Mesela Kaido>Shanks>BM>Teach gibi.Opta zibilyon tane karakter var.İlla her biri arasında böyle net bir hiyerarşi mi olmalı ? Bence yok ve Oda'da şu şundan güçlü olsun diye tek tek düşünmüyordur.Bu yonkolar aynı mevkide olan insanlar bir de.O yüzden böyle denklikler daha normal geliyor bana.Yani gruplayarak sıralama gibi bir şey benimki.Seriden aldığım izlenime göre de Kaido-Dragon-Shanks biraz daha ön plana çıkıyor.O yüzden mesela ben bu üçüne denk derim.Teach'de öyle mesela ama o daha p-up alıcak diye düşündüğümden bir şey demiyorum.

Mantıklı okuyucu kapsamına sen de giriyorsun bence. Ama kendini bir mantıksızlık olacağına şartlamışsın. Sebep olarak, mangaka Shanks fanı, Shanks basamak değil, okuyucu Shanks'ı seviyor gibi shonen klişelerine bağlamandan ve Shanks'ı sevmemenden bunu anlıyorum ben. Aynı benim WCI başında Big Mom düşecek demem gibi. Bir mantıksızlık olacak diye düşünüyordum. Bir sürü mantıksızlık oldu ama Big Mom düşmedi. O kadarı Oda için bile fazlaydı. Kaidou da aynı şekilde. Bu kadarı fazla. One Piece için bile.
Kendimi mantıksızlık olucağına şartlamadım aslında.Evet Shanks'ı sevmiyorum ama Shanks=Kaido denklemi de bana mantıksız gelmiyor.Yani Kaido'nun olayına klasik arc bossu övmesi olarakta bakıyorum diyebilirim.O yüzden mantıklı okuyucu+Kaido fanı>Shanks fanı denklemin benim açımdan geçerli değil gibi bir şey.

Ya Kaido en güçlü çıkabilir tabii o ihtimali hepten göz ardı etmiyorum.Sadece Shanks'ın Kaido'ya denk çıkma ihtimali düşünüldüğü kadar az değil bence diyorum. (1)

Tam aynı şey değil ama.Sen bir tane en güçlüden bahsediyordun ben iki.Benim bakış açımdan şöyle gözüküyor yani.''Kaido inse bile en güçlü indi'' değil ''Kaido inse bile en güçlülerden biri'' indi gibi bir sonuç çıkıyor.O yüzden dediğinle tam aynı değil. (2)

Ya buraya da dediğim gibi mf WB zirve değildi bence.O yüzden zaten benim bakışımdan ''En güçlü ilk indi'' gibi gözükmüyor. (2 devam)

Burasını dediğin gibi boşa konuşuyoruz.Çok önemli bir şey değil.Sen o sahnede(Balığa kol kaptırma) karizma değildi demiştin bende okuyucu farklı gözle baktığı için karizmatik,etkileyici buldu demek istedim.

Oda o kadar belirgin bir kafa karıştırma hamlesi yapmazdı.Tamam kafa karıştıracak türden şeyler yapıyor da aynı anda iki kişiye en güçlü deyip hepten bugta bırakmazdı bizi.Onun dışında bu kısımda farklı düşünüyoruz o zaman.

Bence Dragon'da Shanks'a denk.:D Dolaylı yoldan Dragon=Kaido=Shanks diyebilirim yani.Im çok belli değil ona bir şey diyemem de Garp'ın şu an Kaido'ya denk olmamasına yaşlılık faktörü derim muhtemelen.

Ya forumda net bir hiyerarşi yapılıyor ben buna katılmıyorum kısaca.Mesela Kaido>Shanks>BM>Teach gibi.Opta zibilyon tane karakter var.İlla her biri arasında böyle net bir hiyerarşi mi olmalı ? Bence yok ve Oda'da şu şundan güçlü olsun diye tek tek düşünmüyordur.Bu yonkolar aynı mevkide olan insanlar bir de.O yüzden böyle denklikler daha normal geliyor bana.Yani gruplayarak sıralama gibi bir şey benimki.Seriden aldığım izlenime göre de Kaido-Dragon-Shanks biraz daha ön plana çıkıyor.O yüzden mesela ben bu üçüne denk derim.Teach'de öyle mesela ama o daha p-up alıcak diye düşündüğümden bir şey demiyorum. (3)

Kendimi mantıksızlık olucağına şartlamadım aslında.Evet Shanks'ı sevmiyorum ama Shanks=Kaido denklemi de bana mantıksız gelmiyor.Yani Kaido'nun olayına klasik arc bossu övmesi olarakta bakıyorum diyebilirim.O yüzden mantıklı okuyucu+Kaido fanı>Shanks fanı denklemin benim açımdan geçerli değil gibi bir şey. (4)
Yine numara verdim, mobilden senin yaptığın gibi bölümlere ayırmak zahmetli oluyor :(

1- Az düşünülmüyor ki, Kaidou'nun en güçlü olmadığını düşünenler %50'den fazla zaten. Forumda Kaidou vs Shanks konusunu Shanks almıştı diye hatırlıyorum. Keşke az düşünülse :oleyo:

2- Yani, tam aynı şey değilmiş :ehe: Ben Beyazsakal için bir zamanlar en güçlü olan çok fazla bir şey göstermeden ilk indi diyeyim. Kaidou için de handikap vs. gibi bir şey olur diye düşünüyorum ben. Şimdiden sarhoş olduğunu gördük. O yüzden senin sebebin yine de bana çok yeterli gelmiyor.

3- Net bir hiyerarşi olmadığına ben de katılıyorum. Hani atıyorum Kaidou ve Shanks dövüşse bu dövüş haftalarca sürer. Ama sonunda ayakta kalan Kaidou olur. Ha ayakta kalır dediysem ayakta kalmış hali Perospero'yu bile alamaz artık. Hani Kaidou > Shanks derken Kaidou evire çevire döver demiyorum yani. Diğer yonkouların dövüşü daha da denk geçer. Ama Kaidou anlatmaya çalıştığım gibi bir tık öndedir diye düşünüyorum.

4- O olaya klasik arc bossu övmesi olarak bakmak da mantıksız olacağına şartlamak bence biraz da. Kaidou'yu öveyim derken bazı şeyleri göz ardı ediyor, bazı şeyleri sonraya bırakıyor yani az da olsa mantıksız davranıyor diyorsun aslında. Klasik arc bossu övmesi dediğimiz şey de mantıksız çünkü. Hani önceki mantıksızlıklar artık normalleşmiş ve mantıksız tanımı kafanda önceki mantıksızlıkların gerçekleşmemesi olarak yerleşmiş artık :) Anlatabildim mi bilmiyorum.

Benim de demek istediğim, daha önce bunlar oldu, evet ama, herkesi kapsayan bir "En" unvanının senin deyiminle arc bossu şişirmesine, benim deyimimle mantıksızlığa kurban gitmesi bu sefer olmayacak. Çünkü bu seferki konu çok daha ciddi bir şey.

Diğerleri zaten çok az sayıda. O yüzden çok girmedim o konulara :D

Shanks'ın yonkou olduğunu öğrendiğimiz zaman seriyi beş yılda bitirme muhabbeti çok geride kalmıştı. Adam kol muhabbetinin altında başka şeyler yatıyor ama ben bunu çizdim bir kere bir de şu Luffy'nin bütün çevresini serinin en güçlülerinden yapmayayım deyip Shanks'ı shichi ayarında falan yapmalıydı. One Piece şu an en iyi animelerden olabilir, ama yapılan diziler vs. işin içine sokulunca en iyilerden olmama sebebi bu ve bunun gibi mantık hataları. Ana karakterin dedesi serinin en güçlülerinden, babası aynen öyle. Hocası da öyle. Bari Shanks öyle olmasaydı. Ya da balığa kol verme olayı, nereden tutsam elde kalıyor aynı şekilde.

Tamamda Yonkou olarak anıldığı zamanlar Yonkouların ne türlü güçlü olduğu hakkında bir bilgin var mıydı? Yonkouların ne denli güçlü olduğunu MF'de görüyor millet keza yonkou kavramını da ilk Water 7'de duyuyoruz yani bu adamı zaten güçlü çizecekmiş kafasında böyle bir plan varmış ama güç skalası o 5 yıl için düşündüğü seride balığa kol kaptırmak veya deniz canavarlarına kol kaptırmak normal bir şey olarak çizmiş olabilir ondan sonra güç seviyelerini bu denli tırmandırdığı için bir yonkou'nun deniz canavarına kol kaptırması imkansız izlenimi veriyor seri.Yani demek istediğim seri başında bir Yonkou bile olsa deniz canavarına kol kaptırmak normal bir şeymiş gibi çizmiştir ama sonrasında hem güç dengeleri hem özel güçler çoğalınca haliyle bakıyoruz ki hiçde normal değil yonkoulara gelince biri demir balon biri ölmüyor diğeri iki meyveli eee haliyle serinin başında çizilen gariban Shanks ne yapsın değil mi :D Hani WB ile Kılıç tokuşturan bir adamın balığa kol kaptırması zaten saçma gelmeliydi millete, haliyle saçma geliyor ee bu sorunun tek cevabı da güç skalasını doğru düzgün hesaplanmaması. He en güçlü yonkou Shanks'mıdır değildir benim için Kaido'dur ama Big Mom'da bu ara kafamı karıştırmıyor değil.

Son düzenleme:
Şimdi en güçlü Shanks mi oldu? Bir karar verin arkadaş hani en güçsüz Yonkou olmuştu bu adam. Bak Mihawk'ı yükseltiyorsunuz hahahah :D

Tamamda Yonkou olarak anıldığı zamanlar Yonkouların ne türlü güçlü olduğu hakkında bir bilgin var mıydı? Yonkouların ne denli güçlü olduğunu MF'de görüyor millet keza yonkou kavramını da ilk Water 7'de duyuyoruz yani bu adamı zaten güçlü çizecekmiş kafasında böyle bir plan varmış ama güç skalası o 5 yıl için düşündüğü seride balığa kol kaptırmak veya deniz canavarlarına kol kaptırmak normal bir şey olarak çizmiş olabilir ondan sonra güç seviyelerini bu denli tırmandırdığı için bir yonkou'nun deniz canavarına kol kaptırması imkansız izlenimi veriyor seri.Yani demek istediğim seri başında bir Yonkou bile olsa deniz canavarına kol kaptırmak normal bir şeymiş gibi çizmiştir ama sonrasında hem güç dengeleri hem özel güçler çoğalınca haliyle bakıyoruz ki hiçde normal değil yonkoulara gelince biri demir balon biri ölmüyor diğeri iki meyveli eee haliyle serinin başında çizilen gariban Shanks ne yapsın değil mi :D
2. ve 3. cümlelerin ne kadar uzun yav, hay maşallah. İstesem o kadar uzun cümleler yazamam ben :ehe: Soluksuz okuyunca şöyle oldum:

Neyse konuya dönersem, tamam da Oda Shanks'ı en güçlülerden biri yapacaksa en baştan bunları hesaplamalıydı işte. Bunları hesapladıktan sonra illa balığa kol kaptırtmaya niyetli ise o zaman da Shanks'ı yonkou olarak çizmemeliydi. Ya da Shanks o zamanlar yonkou değildi diyebilirdi. Ortada bir mantıksızlık var yani.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık