Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Güçlü Birinci Komutan

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    122
Yani Sağ Kol olsa bile zaten direk en güçlü olacak diye bir şey yok. Örnek Burgess. Burgess sanki Sağ Kol gibi. Ama en güçlüsü gibi görünmüyor. En güçlüyse zaten Teach Yonkoluğu bıraksın pastane falan açsın.
Ben forum algısından bahsediyorum. Yoksa kimin sağ kol olduğu beni de ilgilendirmiyor ve olsalar bile Jack'te Cracker'da dediğin gibi en güçlü adamlar olmayabilir hatta olmama oranları bana göre yüksek.

Jack için Wikia'da da "Kaido'nun sağ kollarından biri" olarak tanım yapılmış. Doğrudan ikinci adamı dememişler.

Şimdi Jackta Crackerda Marcoda bildiğin Yonkonun çalışanı gibi bir imaj var. Sanki Yonko ve aralarında dağlar fark var gibi bir imaj beliriyor.
Fakat Rayleigh Shiryu Beckman falan biraz daha bağımsız gibi duruyor. Sanki kendi başlarınada ayrı bir güç gibi(Zoroda bu katagoride)

Fakat yinede Marco üzerinde çok ayrı duruldu mangada. Onu alteden Yonko olur imajı bırakıldı. O yüzden kafamda 5. en güçlü korsan olarak kazındı. Ki Roger gibi bir efsanenin Ray gibi bir sağ kolu varken WBninde ona yakın birisine sahip olması gerekir diye düşünüyorum.

Shiryu (Hatta BB tayfasının tamamı) 'nın gelişime hala çok açık olduğunu şuan ki hallerinin en zayıf olanlar olduğu fakat seri sonunda hepsini(Diğer Yonko tayfalarını hatta Rogerı bile) inanılmaz derecede aşacaklarını düşünüyorum. O yüzden Shiryu şimdilik en güçlü sağ kol değildir.

1.Marco
2.Beckman
3.Jack
4.Shiryu
5.Cracker diyorum. Fakat Cracker bile Jozudan daha sağlamdır diye düşünüyorum.

Kıyaslamak yersiz yeni dünyanın 4 hükümdarının adamları bunlar.Birinin diğerine öyle ahım şahım üstünlüğü olsa şuan yonkou değilde korsanlar kralını nasıl indirecek bizim tayfa diye konuşuyor olurduk.Oda benim görüşüme göre birbirine hemen hemen denk güçte çizecek yonkouları ve adamlarını.

Kizarunun karşısına beckman yerine jack veya cracker çıksa kendine hasar vereceğini bildiği için aynı tepkiyi vereceğini düşünüyorum.Yani karizmaya fazla kapılıyorsunuz :)

Jack için Wikia'da da "Kaido'nun sağ kollarından biri" olarak tanım yapılmış. Doğrudan ikinci adamı dememişler.
Jack sağ kol olsa şaşırtmaz. Yaptıkları ve verdiği hava ile farklı adam, hakkını yemeyelim şimdi. Ancak Kaido'nun adamlarının oyun kartlarından esinlenerek tasarlandığı teorisini biliyorsundur belki. Buna göre Jack'in üzerinde 2 kişi daha olması lazım.

Edit: Shiryu'nun şu an son haliyle değerlendirilmemesi yüzünden oyumu değiştirdim. Şu anki durumda Marco en güçlüdür diyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık