Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Çok Abartıldığını Düşündüğünüz Ark

En Abartılmış(Overrated)Olduğunu Düşündüğünüz Arc ?

• East Blue

Kullanılan: 0 0.0%
  • Water 7/Enies lobby

Kullanılan: 5 7.8%
  • Marineford

Kullanılan: 10 15.6%
  • Sabaody Archipelago

Kullanılan: 1 1.6%
  • Impel Down

Kullanılan: 2 3.1%
  • Wano

Kullanılan: 21 32.8%
  • Arabasta

Kullanılan: 5 7.8%
  • Dressrosa

Kullanılan: 9 14.1%
  • Skypiea

Kullanılan: 8 12.5%
  • Whole Cake Island

Kullanılan: 3 4.7%

• Kullanılan toplam oy
    64
Oda kendi kafasında bile oturtamadı sanırım Rayleigh'in Sabaody'de bahsetmemesini geçtim Kinemon, Oden'in ölüm nedeninin Roger ile seyehat etmesi olarak demişti Zou bölümlerinde.
Öyle miydi? Bak bunu unutmuşum.

O zaman çıkan sonuç şu, plansız programsız doğaçlama kurgu öykülerin katilidir. Ama son arcı gerçekten dediği gibi en başından tasarladıysa bu arctan sonra bir problem kalmayacaktır. Öyle umuyorum.

------------------------------

@Jouldorf

Bizim tayfa KK tayfası olacağına göre yonkou deviremese de en azından her birinin az da olsa ısıracak ataklar yapabilmesi lazım. Ama sen arc başında kaptana tek attırırsan bunlar batar. Oda maalesef ucuz heyecan sahneleri için seri mantığı çöpe atmayı tercih ediyor. Ama Luffy'nin tek yedikten sonra güçlenip yonkou dövmesi Japon bebeleri gaza getirecek işte :D.

Ha ama ben bu güç dengesi konularını özellikle One Piece gibi dövüşlerin pek sallanmadığı bir mangada umursamayı kestim. Herkese tavsiye ederim.

Cidden One Piece'de güç dengeleri ve özellikle kelle ödülleri hakkında pek kafa patlatmamak lazım.
Kelle ödülleri hadi neyse direkt güç ölçmediği kaç arc önceden belli. Üstünde düşünmeyince pek göze batmıyor. Ama ayrıntılara kafa yorunca çok fazla göze batan taraf var. Ben DB'den sonra giç dengesini sallamayı bıraktım öyle çok gözüme batmadı. Ama en son bu minvalde giderken genel tartışmada @Enma 'dan aldım ağzımın payını(o mesaja cevap veremedim araya bir şeyler girdiği için katılmadığım noktalar olmakla birlikte gözardı edilemeyecek şeyler vardı hazır ismi geçmişken laf arası belirteyim) slelel.

Ama tabi bu takmama kişisel bakış açım. Herkeste işlemez aynı şekilde. One Piece'in güç dengesi açısından avantajı zaten seviyeler serinin başından beri belirtildiği için dünyanın en güçlüsü onu geçmeye çalışan kör oldu gibi karakterleri bir anda gölgede bırakacak yeni karakterlerin çıkamaması. İlk yarıdaki shicilerin fazla güçsüz olmasını saymazsak bu denge hala bozulmuş değil. Ama sorun seviye atlamada ortaya çıkıyor.

Oda bu güç muhabbetlerinde anlık düşünüyor gibi hissediyorum. Mesela Sanji'nin hikayesi olduğu için Germayı pohpohladı pohpohladı ama bir icraat gösteremeden madara etti adamları. Ya da Wano ülkesine denizciler bile giremez şöyle böyle dedi. Oden hariç bir tane daha başka güçlü karakter tasarlayamadı. Diğer karakterlerin hepsi de bunu hissettiremedi. Böyle olunca da benim gördüğüm denizciler Bu Wanoya çok rahat girer izlenimi yarattı.

Son düzenleme:
Oda bu güç muhabbetlerinde anlık düşünüyor gibi hissediyorum. Mesela Sanji'nin hikayesi olduğu için Germayı pohpohladı pohpohladı ama bir icraat gösteremeden madara adamları. Ya da Wano ülkesine denizciler bile giremez şöyle böyle dedi. Oden hariç bir tane başka güçlü karakter tasarlayamadı. Diğer karakterlerin hepsi de bunu hissettiremedi. Böyle olunca da benim gördüğüm denizciler Bu Wanoya çok rahat girer izlenimi yarattı.
Hyogoro da var. Eski haliyle tabi.

Ama harbiden Akainu'nun ovvvvv Samurai's noooo laflarının altı dolmadı.

Hyogoro da var. Eski haliyle tabi.

Ama harbiden Akainu'nun ovvvvv Samurai's noooo laflarının altı dolmadı.
Doğru Hyogoro'yu unuttum. Onun eski halini sayabiliriz. Yüksek ihtimal en güçlü odur Oden'den sonra ama düşün bir o var sadece.

WG'ya bağlı değil. Denizciler giremiyor, şöyle böyle diye anlatınca ben wanodan çok sağlam karakterler çıkacağını düşündüm hep. Mesela Kawamatsu için hype yaptılar birkaç bölüm, suratı falan gözükmedi. Dedim sağlam bir karakter geliyor. Böyle karizmatik çizimlere sahip çok güçlü bir samuray çıkacak diye düşündüm. Adam balon balığı çıktı... Samuraylar beklentimin çok aşağısında kaldığı için Wano arcı bir tık geride kalıyor benim için.

Ayrıca çizimlere çok takmam bu seride, absürt çizimlere alışkınız fakat samurayları da böyle çizmezsin ya.Tamam çiz ama hepsini böyle abuk subuk çizme. Fujitorayı çizen adamsın. Çizsene Fujitora tadında bir samuray. Hem çok güçlü olsun, hem çizimi baya karizmatik olsun. Fanı olalım. Bir tık Denjiro'nun çizimi biraz iyi ama o da güç ve karakter olarak aşağıda kalıyor.

Samuray diye bekliyorsun balık çıkıyor, Ninja diye bekliyorsun, kafası bedeninden büyük bir ninja ortaya çıkıyor...

Aslında düşününce Wano çok kötü bir ark değil ama kötü yaptığı şeyleri aşırı kötü olduğu için nefret ettirdi kendinden. Mesela başları bence çok iyiydi. Oden flashbacklerinden itibaren nefret etmeye başladım Wano'dan ama sadece Oden yüzünden de değil. Flashbacklerden sonraki ve şuan güncelde gördüğümüz bölümlerin bir çoğu çok kötü bence. Artık Wano'da ne olacaksa olsun da shicilere ne olmuş onu görelim diye umut eder hale geldim o kadar umrumda değil ne olacağı Wanoda.

Bence abartılı sevilen değil de, abartılı yerilen arklar var. Genelde güncel arklar yerilip duruluyor veya BAA'dan sonraki arklara mahsus olabilir bu durum. Tamamıyla beklenti meselesi, insanların beklentileri ve buldukları ters orantılı olunca arkı yermeyi kendilerinde hak görüyorlar lakin geriye dönüp bakıldığında her arkın gideri var.

Ayrıca çizimlere çok takmam bu seride, absürt çizimlere alışkınız fakat samurayları da böyle çizmezsin ya
Oda'nın tarzı o biraz da yapacak bir şey yok. Absürt şekilde çizmeyi seviyor :ehe: . Kim olursa olsun.

Diğer dediğin şeylere de katılıyorum.

Ama şu da var, bu kınlar henüz yonkoular hariç sınanmış değil. King Quenn vs gibi tiplere karşı etkili olabilirlerse az da olsa o lafların altı dolabilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık