Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Çok Abartıldığını Düşündüğünüz Ark

En Abartılmış(Overrated)Olduğunu Düşündüğünüz Arc ?

• East Blue

Kullanılan: 0 0.0%
  • Water 7/Enies lobby

Kullanılan: 5 7.8%
  • Marineford

Kullanılan: 10 15.6%
  • Sabaody Archipelago

Kullanılan: 1 1.6%
  • Impel Down

Kullanılan: 2 3.1%
  • Wano

Kullanılan: 21 32.8%
  • Arabasta

Kullanılan: 5 7.8%
  • Dressrosa

Kullanılan: 9 14.1%
  • Skypiea

Kullanılan: 8 12.5%
  • Whole Cake Island

Kullanılan: 3 4.7%

• Kullanılan toplam oy
    64
Balıkadam adası varken Wano'ya en kötü diyen zevksizdir. Balıkadamda Oda aştı kendini. Her arc bir ağlak prenses vs diyen fanlara "heee öyle yaparım size ne" der gibi her klişeyi abartarak kullandığı(ağlak prenses harbi ağlaktı Luffy'i bile bezdirdi) ama hiçbir yenilikçi şey eklemediği bir arctı.

Haaa Wano güzel mi? Ortalama bence. Zaman atlaması sonrasının Thriller Bark'i, Skypeası tadında. Fazlaca uzatılan, yer yer sıkıcı ama ilgi çekici yanları da olan...Ama sanırım iki yonkounun olduğu arcın en azından bir Water 7 etkisi yaratması bekleniyordu o yüzden biraz hayal kırıklığı etkisi oldu. Ama ben kişisel olarak Wano'da Whale Cake'in ilk yarısından daha fazla zevk aldım şimdiye dek.
Balıkadam adası tayfanın zaman atlamasından sonra bir arada olduğu ilk arc ve geçiş arcı olduğundan teknik olarak kötü olsa da diğerleri kadar göze batmıyor. Wano'nun ilk yarısı toplu okunduğunda keyifli olsa da alt yapısına harcanan süreyle beraber beklentiyi de düşününce hayal kırıklığı da daha yoğun oluyor. O yüzden şahsen ona oy atmasam da bence anlaşılabilir bir durum.

Balıkadam adası tayfanın zaman atlamasından sonra bir arada olduğu ilk arc ve geçiş arcı olduğundan teknik olarak kötü olsa da diğerleri kadar göze batmıyor. Wano'nun ilk yarısı toplu okunduğunda keyifli olsa da alt yapısına harcanan süreyle beraber beklentiyi de düşününce hayal kırıklığı da daha yoğun oluyor. O yüzden şahsen ona oy atmasam da bence anlaşılabilir bir durum.
Ona ben de yazımda değindim zaten. Ama değerlendirmemi beklentilerden daha ziyade salt arc kalitesi açısından yaptım. O açıdan haklısın.

Bir de bir arkadaş daha önce aslında Wano'nun PH'den sonra geleceğini, Dof'u falan ds ilk orada göreceğimizi ama Oda'nın fikrini değiştirdiğini söylemişti. Durum buysa gerçekten Wano'nun bu kadar beklenti altında kalma sebebi anlaşılır. Muhtemelen Oda hikayeyi değiştirdiği için Wano için düşündüğü pek çok iskelet olayı önceki arclara kullandj. Wano da dolayısıyla altı boş ve çürük kaldı biraz. Tabi burada aklama değil durum tespiti yapıyorum. Yoksa aslında iyi olacaktı da halamın bıyığı olamadı savunma olamaz. Sonuç önemli.

Son düzenleme:
Koskoca 2 yonkou mu dersin gizemli imajıyla merak içerisinde bırakan Wano adasımı dersın herşey olmasına rağmen anca bu kadar berbat bir arc çizilirdi.Oda anladık zıçtın ama şu sıvama işlemini bırakta kurtulalım şu arc dan.

Ona ben de yazımda değindim zaten. Ama değerlendirmemi beklentilerden daha ziyade salt arc kalitesi açısından yaptım. O açıdan haklısın.

Bir de bir arkadaş daha önce aslında Wano'nun PH'den önce geleceğini, Dof'u falan ds ilk orada göreceğimizi ama Oda'nın fikrini değiştirdiğini söylemişti. Durum buysa gerçekten Wano'nun bu kadar beklenti altında kalma sebebi anlaşılır. Muhtemelen Oda hikayeyi değiştirdiği için Wano için düşündüğü pek çok iskelet olayı önceki arclara kullandj. Wano da dolayısıyla altı boş ve çürük kaldı biraz. Tabi burada aklama değil durum tespiti yapıyorum. Yoksa aslında iyi olacaktı da halamın bıyığı olamadı savunma olamaz. Sonuç önemli.
Neredeyse tüm önemli karakterlerin kilit noktasını Oden yaptı, o da sonradan yaratılmış bir karakter olduğundan yeterince sağlam oturtamadı. Tabi sonradan yaratılsa da becerilebilirdi bu mevzu.

Neredeyse tüm önemli karakterlerin kilit noktasını Oden yaptı, o da sonradan yaratılmış bir karakter olduğundan yeterince sağlam oturtamadı.
Doğru. Oden aslında tam sevilecek bir karakter. Maceraperest, hafif serseri, biraz gri falan. Ama sanırım Odendeki problem çok sipariş karakteri gibi durması. Yani iyi karakter ve olay yaratmak tek başına yeterli değil. Boşlukları doldurur nitelikte olması da önemli. Ama Oden halihazırda böyle bir şey yokken çok tepeden inme geldi ve bir anda önemli falan yapıldı. Sıkıntı Oden karakteri değil. Bu karakterin kullanılma şekli. Zaten forumda %78 oranla sevilmesine rağmen bu kadar eleştiri alma sebebi bu bence.

Doğru. Oden aslında tam sevilecek bir karakter. Maceraperest, hafif serseri, biraz gri falan. Ama sanırım Odendeki problem çok sipariş karakteri gibi durması. Yani iyi karakter ve olay yaratmak tek başına yeterli değil. Boşlukları doldurur nitelikte olması da önemli. Ama Oden halihazırda böyle bir şey yokken çok tepeden inme geldi ve bir anda önemli falan yapıldı. Sıkıntı Oden karakteri değil. Bu karakterin kullanılma şekli. Zaten forumda %78 oranla sevilmesine rağmen bu kadar eleştiri alma sebebi bu bence.
Oda kendi kafasında bile oturtamadı sanırım Rayleigh'in Sabaody'de bahsetmemesini geçtim Kinemon, Oden'in ölüm nedeninin Roger ile seyehat etmesi olarak demişti Zou bölümlerinde.

Wano kötü arc ama bu sahne süper, Franky reisin yüceliğini göstermiş bu sahne.
Franky'nin yolu yolumuzudur, severiz Franky'i fakat Big Mom gibi bir Yonko'nun bu ataktan taviz vermesi garip. Big Mom çatıya çıkmadan hemen önce alt katlarda iken de mekanın iyice palyaçosu olmuştu, Kek Adası arc'ındaki o kudretli, korkulan Yonko'dan eser yoktu bence. Şu an bile Wano'da çok arka planda tutulan bir karakter. Potansiyelinin harcandığını düşünüyorum.

Ayrıca sadece Big Mom değil pek çok karakterin potansiyeli harcanıyor. Alabasta'da, Enies Lobby'de, Thriller Bark'da canı pahasına dövüşen tayfamızın (çatıdakiler şimdilik hariç) son güç dövüştüğünü şu ana kadar göremedik ne yazık ki. Kaldı ki ben Wano'da tayfamızın sınırlarını aşacağını ve sonunda gerçek dövüşlerini sergileyeceğini düşünüyordum.

Maalesef Wano. Benim için en büyük eksisi Wano'daki karakterler oldu. 9 kızıl kın maalesef bende hiç etki bırakmadı ve genel olarak sıkıldım onların sahnelerinde. Neko Ve İnu'yu katmayabilirim aslında çünkü Wano samurayları değiller ve Zou'ya aitler fakat geri kalan karakterler pek hoşuma gitmedi. Koskoca Samuray ülkesi, pohpohlayıp duruyorsun fakat içerisindeki karakterleri öyle bir çiziyorsun ki ciddiye alamıyorum. Absürt çizimleriyle problemim yok fakat samuray diyince insan Kinemon, Kawamatsu, Kanjura gibi tipler beklemiyor. Fujitora gibi bir adamı çizen kişi en azından güçlü samurayları biraz daha ciddi, gerçekçi çizebilirdi.

Hadi çizdin öyle sorun yok ama o kadar pohpohladığın ülkeden bir Oden mi çıkmış güçlü. Denizciler şu haliyle bu ülkeye girse Oden dahil ipe dizerler hepsini.(Kaido fethetmeden öncesini diyorum)Akainu Wano'ya girmeye çekiniyor. Akainu amiraller dahil deniz kuvvetleriyle şu Wanoya girse güle oynaya fetheder gibi hissediyorum ben. Bana Wano'dan Oda'nın betimlediği şekilde bir hissiyat hiç alamadım. Oden'i çıkar, gerisini at çöpe. 9 kızıl kın Kaido'yu kesti diyebilirsiniz. İnu, Neko ve Ashura gibi adamlar var ki 9 tane adam Kaido'ya bir zahmet çizik atsınlar.

Kaido korsanları da açıkçası çok ilgi çekici gelmedi. Whos Who ve Jack hariç geri kalan karakterler bana sıkıcı geldi. Bir eksi de Kaido korsanlarından gidiyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık