Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Büyük İhanet

En hayınn, en nalett?

• Kullanılan toplam oy
    228
Senin abin terörist olsa abini ihbar ettiğin için hain olur muydun ?
Sivil insanların kendilerini korumalarını beklediği topluluk marine yalnız.
İçinde bulunduğu topluluk genel olarak bakıldığında içinde karanlıklar olan bir topluluk olabilir ama marinelerin görevi toplumsal düzeni ve güvenliği sağlamak.

Marine içinde kötü insanların olması onu kötü yapmaz.

:alkis::alkis: +1

Farklı bir bakış açısına göre bütün ilişkiler bir şekilde çıkar ilişkisidir, çıkarın olmadan hiç kimseyle bağ kurmazsın... Burada korsanlıktan bahsediyoruz, tabi ki tayfa üyelerinin gücüne, kişisel özelliklerine, fedakarlıklarına dikkat edecek. Bu güveni, bazı iyi duyguları ortadan kaldıramaz.
Çıkar başka şey, kendine piyon yapmak başka şey.
Birini kendi uğrunda ölecek şekilde yetiştirmek için güveniyormuş, seviyormuş, değer veriyormuş gibi davrandın diye, ona güveniyor, değer veriyor olmazsın.
Eğer ihanetin tanımını da sadece güvene dayanarak yapıyorsanız, ortada gerçek bir güven olmadığı için bir ihanet olmadığı da ortaya çıkar.

Mangaka başka karakteri arada kalma durumuna düşürmesin.Atağa kalksa gerçek olmasa da torunu yaşında ki çocuk daha erken ölür,ya da yıllarını verdiği kurum yıkılırdı.Arada kalmak böyle bir şey sanırım.

@sensey garp tek yiyecek karakter değil merak etme.Eski kurtlar hemen ölmez.
Garp'a güvenimiz tam. :a:

Hahaha... Hiç gulecegim yoktu. Halen gülüyorum.:hhh: Kuzan'ı niye oldurmedi bu Sakazuki? Sakazuki Kuzan'a acıdığı icin ve oldurmedigi icin ve bu durum sonucu hain olduğu icin oldurulmeli haksiz miyim?
Akainu reis büyük güçleri hemen harcamaz doğru yola gelirler diye, büyük hain değillerse. ;)

Lola beni gözden çıkarabilirsiniz diyordu. Doffy güldü, ses etmedi.
Ace beni bırakın gidin diyordu. Luffy kardeşimsin olmaz dedi.

Yanlış yere mi ayak bastım bilmiyorum ama arada ki farkı bulun. :oleyo:

Çıkar başka şey, kendine piyon yapmak başka şey.
Birini kendi uğrunda ölecek şekilde yetiştirmek için güveniyormuş, seviyormuş, değer veriyormuş gibi davrandın diye, ona güveniyor, değer veriyor olmazsın.
Eğer ihanetin tanımını da sadece güvene dayanarak yapıyorsanız, ortada gerçek bir güven olmadığı için bir ihanet olmadığı da ortaya çıkar.
Amma da derinleştirdin olayı he bi şekilde abi kardeş ilişkisini kullanarak Mingo'nun yanına sokuldu mu? Evet. Amacı abisiyle birlikte birlikte hareket edip, yol katetmek miydir? Haır. Orada bulunmasının aslın niyeti ajanlık mıydı? Evet.

Şimdi bu adama hain demeyelim de ne diyelim? Bak olayın doğruluğuna yanlışlığına takılmıyorum.

Garp, Ace'i yetiştirerek hükümete hainlik etmiş midir? Roger aralarında uzun yıllardır süren rekabetten doğan hukuklarına dayanarak düşmanını tanımanın da verdiği emniyetle çocuğunu ona emanet etmiş. Peki Garp tam tersi Ace'i sahiplenmeseydi Roger'a ihanet etmiş olmaz mıydı bu sefer? :) İki ucu boklu değnek.

Diğer yandan Ace ne kadar ailesinden olsa da Garp ona defalarca denizci olmasını tembihlemedi mi? Korsan da olsanız sizi denizlerde korur kollarım tarzı en ufak bir iması oldu mu? Yok. Ve yine aynı şekilde orada Ace'e ihanet etmiş diyeni var ya da ayak sürüdüğü, hatta yeri gelince Akainu'nun üzerine yürüdüğü için de hükümete ihanet ettiğini düşünen de var :) Yine iki ucu boklu değnek. İşin güzel tarafı Oda, bu durumdan dolayı yaşadığı ikilemi harika işlemişti.

Her neyse işin özü Garp'a haksızlık ediliyor.

Akainu'da ekleyin oraya. Akainu Kuzan'i oldurmeyerek Hukumet ve Marine'ye ihanet ederek Op evreninin en buyük hainligini yapmistir.
Korsanlara yardim eden Denizciyi herkes gormeli.

Akainu'da ekleyin oraya. Akainu Kuzan'i oldurmeyerek Hukumet ve Marine'ye ihanet ederek Op evreninin en buyük hainligini yapmistir.
Korsanlara yardim eden Denizciyi herkes gormeli.
Adamın hayatı boyunca ıskaladığı tek caniliği, gaddarlığı bulup bununla hedef gösterdin. Seni tebrik ediyorum.

Amma da derinleştirdin olayı he bi şekilde abi kardeş ilişkisini kullanarak Mingo'nun yanına sokuldu mu? Evet. Amacı abisiyle birlikte birlikte hareket edip, yol katetmek miydir? Haır. Orada bulunmasının aslın niyeti ajanlık mıydı? Evet.

Şimdi bu adama hain demeyelim de ne diyelim? Bak olayın doğruluğuna yanlışlığına takılmıyorum.
Kahraman:cool:

Adamın hayatı boyunca ıskaladığı tek caniliği, gaddarlığı bulup bununla hedef gösterdin. Seni tebrik ediyorum.
Yok hocam marine'ci kardeslerime ozel o mesaji yazdim. Ciddi degilim :D
Ama Marine açısından degerlendirirsek hainlik gibi gözukebilir. Cunku korsanlara buyuk bir guc kazandirdi :S

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık