Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Büyük İhanet

En hayınn, en nalett?

• Kullanılan toplam oy
    228
Ajanlara zaten hain derler gördükleri yada bunu anladıkları anda öldürürler genelde.Gözünüzü seveyim şöyle açılardan savunmaya çalışmayın. :/

Mihawk

Ajanlara zaten hain derler gördükleri yada bunu anladıkları anda öldürürler genelde.Gözünüzü seveyim şöyle açılardan savunmaya çalışmayın. :/
Gördüğüm kadarı ile bu şekilde yazan benim. Alıntılasan da, niye öyle yazdığımı açıklamaya falan çalışman daha iyi olmaz mı?

Eğer ajanlara hain deniyorsa, dofu sattığı için hain demeyeceksin. O zaten haindi diyeceksin. Böylesi daha olumlu olur.

Mihawk

Aynı şey Teach için de geçerli. Adam zaten korsan. Hatta serideki bir kaç has korsandan birisi. Yani bu adama hain demek tuhaf geliyor. Zaten hainlik gibi bir kavramın ötesinde bir sıfatı var Korsan.

Gördüğüm kadarı ile bu şekilde yazan benim. Alıntılasan da, niye öyle yazdığımı açıklamaya falan çalışman daha iyi olmaz mı?

Eğer ajanlara hain deniyorsa, dofu sattığı için hain demeyeceksin. O zaten haindi diyeceksin. Böylesi daha olumlu olur.
Alıntıya gerek yoktu genel konuştum.
Şimdi Rosi zaten tayfaya girdiği andan itibaren o niyetiyle hain birisi.Arkadan vurmak için giriyor ama bunu diğerleri bilmiyor.Adam köstebek yani köstebek terimini duymuşsundur.

Dofu satması ise şu şekilde.Eskiden abisiyle araları iyi belli ki.Dof onu tekrar gördüğünde düşüncelerini dile getirmeyip araları iyiymiş gibi davranıyor.İhanetin ilk ayağı burada.İkinci,üçüncü ayağı zaten denizcilere yer söylemesi meyve saklaması ve en sonunda silah doğrultmasıyla devam ediyor.Birden fazla kabahati var.

Ancak en büyük olanı tayfaya ilk girdiği anda abisinin ona olan güvenine ihanet etmesi.Onlardanmış ve araları iyiymiş gibi davranması.

Etik değerler görecelidir, aksiyonlar değil. Biri çıkıp elemanın tekini vursa bana göre vurmadı diyemeyiz. Nettir. Hainin tanımında olduğu gibi. Hainliğinin doğruluğu yanlışlığı tartışılır fakat var olan durum sabittir.
Etik dediğimiz olay toplum tarafından genel geçer ahlak yasalarıdır. Bireysel ahlaki değerler söz konusu olduğunda ise toplumun etik yasaları göreceli hale gelecektir. Bir insanın ahlaki değerine ters düşen bir durum toplumda ki etik yasasına göre geçerli yahut bu dediğimin tam tersi olabilir. Burada değerlendirme yaparken var olan toplumsal yasaları kıstas alarak değil bir birey olarak kendi fikrimizi ve duygularımızı ortaya koyup karsımızdaki bireyin öne sürdüğü karşıt düşünceyi gerek empatik gerek kendi doğrumuzla kıyaslayarak terazinin doğrulunu test etmemiz gerekir. Yani benim olmasını istediğim ve diyalektik bir ortamın oluşması için gerekli olan şeydir. Diyalektik bir ortam oluşmayacaksa zaten bu anket ve tartışmanın bir lüzumu yoktur. Herkes kendi sığ dünyasıyla doğrularını savunmaya devam edecektir. Lakin gönül isterdi ki birbirimizi snlayalım anlamasak bile saygı gosterelim saygı gostermesek bile birey olarak sınırını çektiğimiz dünyamızdan çıkalım.
Aksiyonlar mevzusuna gelince listeye aldığım her seçenek bir aksiyondur zaten var olan bir durum olmasaydı seçenek haline gelmezdi.

Mihawk

Alıntıya gerek yoktu genel konuştum.
Şimdi Rosi zaten tayfaya girdiği andan itibaren o niyetiyle hain birisi.Arkadan vurmak için giriyor ama bunu diğerleri bilmiyor.Adam köstebek yani köstebek terimini duymuşsundur.

Dofu satması ise şu şekilde.Eskiden abisiyle araları iyi belli ki.Dof onu tekrar gördüğünde düşüncelerini dile getirmeyip araları iyiymiş gibi davranıyor.İhanetin ilk ayağı burada.İkinci,üçüncü ayağı zaten denizcilere yer söylemesi meyve saklaması ve en sonunda silah doğrultmasıyla devam ediyor.Birden fazla kabahati var.

Ancak en büyük olanı tayfaya ilk girdiği anda abisinin ona olan güvenine ihanet etmesi.Onlardanmış ve araları iyiymiş gibi davranması.
Doflamingo'nun ona karşı iyi niyetli olduğunu bilsem, güvenine ihanet etti derim.

Fujinin olmaması yazık ankette olmalıydı.Halk onun eline bakarken kaosu durdurmak için birşey yapmadı.Millet parazitle birbirini keserken uzaktan seyrederek koruyacağı kişilere ihanet etti.

Garp beyefendi korsan olmayacak suçlu konuma düşmeyecek diye Ace öldü.Üstelik seri korsanları iyi ve özgür göstermeye çalışan bir doğrultuda her zaman.Korsanlara katılsa Kuzan gibi okuyucu da yadırgamaz.Ama yok Ace ölsün umrunda değil.
Demek istediğim bu yani ben iyimser yaklaşmam böyle konuda bence hainlik ki Ace zaten 8-9 yaşların da korsan olacağım diye ortalar da geziniyordu. Bu adamın babası bir de Roger illa kan çeker bir şey olur. Çevre koşulları vs gibi o yüzden insan kaderinden kaçamaz. Garp da bunun böyle olacağını biliyordu. Madem donanma için yetiştirecekti öyle haydutların ya da hırsızların yanına bırakıp gitmeyecekti ki daha sonra kendi torununu da oraya götürdü. Çok çelişkili düşünceler bence Garp ne yaptığını bilen birisi değil. Madem yakalandı o zamna İ.D da kapalı kalsaydı her yakalanan korsanları idam mı ediyorlar. Roger in çocuğu olduğunu da Garp söylemedi mi? Sengo ku nereden biliyordu da açıkladı :D

Demek istediğim bu yani ben iyimser yaklaşmam böyle konuda bence hainlik ki Ace zaten 8-9 yaşların da korsan olacağım diye ortalar da geziniyordu. Bu adamın babası bir de Roger illa kan çeker bir şey olur. Çevre koşulları vs gibi o yüzden insan kaderinden kaçamaz. Garp da bunun böyle olacağını biliyordu. Madem donanma için yetiştirecekti öyle haydutların ya da hırsızların yanına bırakıp gitmeyecekti ki daha sonra kendi torununu da oraya götürdü. Çok çelişkili düşünceler bence Garp ne yaptığını bilen birisi değil. Madem yakalandı o zamna İ.D da kapalı kalsaydı her yakalanan korsanları idam mı ediyorlar. Roger in çocuğu olduğunu da Garp söylemedi mi? Sengo ku nereden biliyordu da açıkladı :D
Hainlik konusunu bilemiyorum Ace yada diğerlerine sizi koruyacağım diye söz verdi mi bilinmez.Ama yaptığı yanlış ortadadır ben bundan bahsettim mesajı görünce.İhanet olarak algılayan yada algılamayan olabilir o konu tartışmaya açık.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık