Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Büyük İhanet

En hayınn, en nalett?

• Kullanılan toplam oy
    228
Fujinin olmaması yazık ankette olmalıydı.Halk onun eline bakarken kaosu durdurmak için birşey yapmadı.Millet parazitle birbirini keserken uzaktan seyrederek koruyacağı kişilere ihanet etti.

Bir nevi öyle bence :S Garp Ace i kurtaranların yanında olsaydı bence hala yaşıyordu. Neresinden bakarsan bak güç konusunda mantıklı bir nevi gene makam olayına geliyor. Kendi torununa bunları yapabilecek mi çok merak ediyorum. :S dünyanın en çok aradanın adamının da oğlu olması cabası S:
Garp beyefendi korsan olmayacak suçlu konuma düşmeyecek diye Ace öldü.Üstelik seri korsanları iyi ve özgür göstermeye çalışan bir doğrultuda her zaman.Korsanlara katılsa Kuzan gibi okuyucu da yadırgamaz.Ama yok Ace ölsün umrunda değil.

@ch3rl0b11n

Yahu adam diyor ki, ben 20 yıl önce meyveyi fark ettim, onu ele geçirebileceğim tek tayfa olan WB tayfasına üye oldum, benim tayfam değil onlar diyor. Ortada aidiyet yok yani. Diğer yandan tamam ortada bencilce bir arzu var lakin bu dün gerçekleşmiş bir şey deģil 20 yıldır adam bòyle yaşamış. Bu mantıkla BBye hain demek mümkün değildir. En fazla bencil veya samimiyetsiz denilebilir.
20 yıllık arkadaşından isteyebilirdi meyveyi ki zaten adam onla ne yapacağımı bilmiyorum da diyordu. Vermeyeceğini hiç sanmıyorum. Aldıktan sonra tayfadan gayet barış içinde de ayrılabilir ve hedeflerinin peşine düşerdi. WB gidiyorum diyeni tutmaz ki adam zaten gidiciydi en fazla iki yıla. Önünde duracak biri de olmazdı.
Ama o doğrudan ihanet etti tayfaya. Hesaplamamış olsa bile başlarına bir yığın iş açtı ve hepsi dağılıp gitti onun yüzünden. Bu, kendi çıkarı için arkadaşlarını hiçe saymaktır, ihanettir.
Eğer mesele çok önceden amaç sahibi olmaksa Hasır Şapkaların hepsinin durumu Tiç'e benzer. Hepsinin tayfaya katılmadan da bir amacı vardı. Ama günü geldiğinde amaçları için tayfayı satmazlar. Kanıtı da Zoro ve Sanji. İkisi de arkadaşları için hayat amaçlarını bir kenara koyup canlarını çekinmeden ortaya attılar Thriller Bark'ta. Bu elbette Tiç için fazla, ama Tiç'in çok daha kolay bir seçeneği varken ihaneti tercih etti.

Tatch'ın ölüm şeklini bilmiyoruz tabi, istemiş de olabilir. Ama dediğim gibi, istemiş olsa verirdi.

Dof ile Luffy olmamış ankette öyle bir şey yapmadılar.

Dof babasını öldürürken daha reşit bile değil.Mantıklı düşünecek plan kuracak bir konumda değil anlık gelişiyor.Ki zaten arkadan da vurmuyor öncesinde herşeyi açık açık söylüyor babası öleceğinin farkında.Hainlikten çok zamanla değişen duygular var.Babası da durumun farkında.Hain birisi sinsi hareket eder.

Ölümsüzlük olayına da aynısını söyleyebiliriz.Gizli saklı bir durum yok.Ameliyatı yaptırsa da zaten yapan kişi biliyor bunu ve kendisi yapacak.Doffy benim için öl diyen birisi.Arkadan bıçağı saplamıyor yani dürüstçe istiyor.
Onun dışında zaten gerçekleşmemiş bir olay.O kapsama girse dahi teşebbüs olarak kalmış diyebiliriz.

Luffy bon clay için böyle bir konuma sokulamaz bence.Hapiste zaten geri dönemezdi.Önceki olayda ise daha arkadaşlık kurulmamış bile.Vivi için geri dönmediyse ona göre doğru olanı yapmıştır.Ha ama olaydan sonra Bon clayin arkasından ağladılar arkadaş kabul ettiler.Ondan sonra yanlış yapsa doğru olabilirdi.

20 yıllık arkadaşından isteyebilirdi meyveyi ki zaten adam onla ne yapacağımı bilmiyorum da diyordu. Vermeyeceğini hiç sanmıyorum. Aldıktan sonra tayfadan gayet barış içinde de ayrılabilir ve hedeflerinin peşine düşerdi. WB gidiyorum diyeni tutmaz ki adam zaten gidiciydi en fazla iki yıla. Önünde duracak biri de olmazdı.
Ama o doğrudan ihanet etti tayfaya. Hesaplamamış olsa bile başlarına bir yığın iş açtı ve hepsi dağılıp gitti onun yüzünden. Bu, kendi çıkarı için arkadaşlarını hiçe saymaktır, ihanettir.
Eğer mesele çok önceden amaç sahibi olmaksa Hasır Şapkaların hepsinin durumu Tiç'e benzer. Hepsinin tayfaya katılmadan da bir amacı vardı. Ama günü geldiğinde amaçları için tayfayı satmazlar. Kanıtı da Zoro ve Sanji. İkisi de arkadaşları için hayat amaçlarını bir kenara koyup canlarını çekinmeden ortaya attılar Thriller Bark'ta. Bu elbette Tiç için fazla, ama Tiç'in çok daha kolay bir seçeneği varken ihaneti tercih etti.

Tatch'ın ölüm şeklini bilmiyoruz tabi, istemiş de olabilir. Ama dediğim gibi, istemiş olsa verirdi.
Sorun şurada, BBye göre WB tayfasindan kimse onun ne ailesi ne arkadası ne de başka bir şeyi. Yani BBnin arkadaşını öldürdüğü falan yok, çunkü adam onu arkadaşı görmüyor BB için WB crewin hiçbir anlamı yok, kullanmış sadece onları. Bu aćıdan BBye ikiyüzlü de diyebilirsin sinsi de diyebilirsin, lakin hain diyemezsin bana kalırsa. Bu açıdan hain olan Sanjidir, zira ailesi olarak gördüğü insanlara sirtını donmüştür.

Thatch'i ''meyve ile ne yapacağımı bilmiyorum'' diye bir şey söylemiyor, o animecilerin uydurması.

Adam elinde meyveyi sırıta sırıta tutuyor, tek gördüğümüz bu. Ve meyveyi bulan yer kuralı varmış WB'nin gemisinde, Teach belki istedi adam vermedi. Haliyle adamın onu öldürmekten başka çaresi kalmadı. 20 senedir bildiği bir adamın ne yapacağını kestirir herhalde Teach, demek ki istesede meyveyi vermeyeceğini, kurallarında onun yemesi gerektiğini söylüyor. Teach diyor ki ''evet büyük suç ama başka çarem yoktu'' , Thatch'i de meyveyi bulmuş, Logia meyvesi boru değil, niye versin adama, bulan yer diye kural getirmiş WB, Teach'te 20 sene boyunca bekleyip plan yaptığı meyvenin elinde uçup gitmesine izin vermedi.

Mihawk

Şimdi bir ajan düşünün, bir rakip çeteye katılıyor. Görevi bilgileri sızdırmak. Şimdi bu adam hain mi?

Şurada savunulacak en son kişi Teach. Squardo bile bir şekilde savunulabilir adam zayıf iradeli mal birisi. Akainu ve Sengoku gibi kurtlar onun aklına girdi ama Teach herşeyi kendi iradesiyle yaptı. Squardo aynı şeyi bugün olsa yapmaz ama Teach yapar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık