Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Büyük İhanet

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    151
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hayır. Savaş alanında düşmanı olan korsanların ölmemesi için ağlayan, savaşı gereksiz yere durduran, bağlı olduğu kurumun değerlerini hiçe sayan biri.
Evet diğer denizcilere odaklanınca gözümden kaçtı.Coby de aynı şekilde görevine ihanet etti diğerleri gibi.Emre itaatsizlikten farksız.Zaten onun için akainu saldıracaktı.Onu da ekleyeyim.

Korumak için zaten sesini kısmıştı Law saklanıyordu.Onu saklıyorsun nerede o buralarda mı diye sormuş gibi konuşuyorsun.Dof o şekilde konuşsa dediğin olurdu yakında bir yerde olduğunu anlamış olsaydı.Ama öyle bir durum yok.Doflamingo sadece meyveyi istiyor Law'un yediğinden de haberi yok.Gidip Law'u araması için bir sebep yok bilmediği için.

O tabancayı doğrulttuğu an dediğim gibi karşısında kim olursa olsun karşılık vermesi doğal bir durum.Ha ateş edemeyen çıkar sivillerden ama bir korsandan o durumda ateş etmemesini bekleyemezsin.Adam korsan ve daima korsanlar kendilerini düşünüp kendi canlarını korurlar.Bir nova da olsa tetiği çekerdi mesela Bege vs...

O yüzden silahı doğrulttuğu an mermiyi yiyeceği kesindi ateş etmezse.Dof'un gözünde bittiği de kesindi.Dediğim gibi bardağı taşıran son damla.İhanet ettiği yetmezmiş gibi birde tehdit etmeyi Dof gibi adamlar asla affetmezler.
Konuşacak birşey yok sanırım artık. Ben yanlış mangayı okuduğumu kabul edeyim en iyisi :D Bi kere okuduğumuz için unutuyoruz galiba.

Konuşacak birşey yok sanırım artık. Ben yanlış mangayı okuduğumu kabul edeyim en iyisi :D Bi kere okuduğumuz için unutuyoruz galiba.
Yanlış mı hatırlıyormuşum ? Öyleyse söyle açıkçası bayadır dönüp bakmıyorum animede izlemeyince unutması daha kolaylaşıyor.

Bu arada Coby de eklendi.Ankete ekleyemedim seçenek açarsa modlar ona da oy verebilirsiniz.Zaten oylar değiştiriliyor.

Şaka gibi olan kısım herkes Dof'un babasına suç bulmuş ama onlatın açığa çıkmasına neden olan beyinsiz Dof değil miydi? Sonrasında gitti her şeyi babasının suçuymuş gibi gösterdi. Annesinin ölümünü, o hallere düşmelerini. Eğer düzgün bir şekilde ve kimliğini sajlayarak dursaydı hiçbir şey olmazdı.
Aynisini yazdim. Önümde eğilin falan diyordu tabi öldürürler.
Arkadaşlar icin tek suçlu Ros'nin babasi ve Rosi.
O zaman BB niye hain oluyor?
Bb baştan buyana Wb'nin yaninda.
Milletle arasini iyi tutmuş baba demiş arkadaş demiş. Yeri geldiği zaman diğer korsanlarla uğraşmiş. Meyve oraya gelmese ayni sekilde devam edecek baba-oğul gibi.

Rosi ise baştan buyana denizci. Dof'u abi olatak görmüyor denizci olarak görevini yapiyor. Ülkeyi kaosa sürükleyecek bir adami durdurmaya çalisiyor.
Arada farklar var.
1- Wb ne olursa olsun Teach o hatayi yapmasa ona zarar vermez. Oğlu olarak görüyor.
Dof ise Rosi'yi kullaniyor. En kolayindan meyveyi ona yedirip kendisini ölümsüz yqpmanin derdinde.
2-Teach baştan buyana korsan ve Babasinin gemisinde ki demir kurali ciğneyip kardeşini öldürüp kaçiyor.
Rosi ise Denizci abi-kardeş olayini yillar önce bitirmiş onun için Dof kardeş değil durdurulmasi gereken bir adam. Eğer Rosi Dof'un yaninda büyüse ve kendi cikarlari icin abisini satsa hain olur fakat öyle bir sey yok adam Denizci ve görevini yapiyor.

Amaçları farklı.Teach ile Dof benzer adamlarken.Rosinante'nin bi çıkarı yok.Denizcilere katılmasa tahminimce gene abisini durdurmaya çalışırdı.Rosinante'nin olayı iyilikken,Teach herşeyi güç kazanmak için yapıyor :D
Yanılgıyı oluşturan nokta da tam orası işte.Smoker yazmış Coby hakkında mesela.Coby çok insani bir davranışta bulundu daha fazla ölen olmasın diye ama bu görevine ihanet ettiği emirleri hiçe saydığı gerçeğini değiştirmiyor.İyiliği,kötülüğü yok bu olayın.Sizin yaptığınız iyi niyetliymiş diyerek affetme,yumuşatma yok sayma çabası.Ama böyle birşey yok.İhanet ihanettir.Nasıl Zoro korsan korsandır diyorsa aynı şekilde.Bunu eğmenin bükmenin bir anlamı yok gerçek aynı şekilde duruyor.

Teach ve shiryu ya verdim oyu ama bunlarda farklı usopp un W7 yaptığı olayda bana ihanet gibi geliyor usopp ankette olsa onada verirdim oyu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık