Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Büyük İhanet

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    151
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Refleks icabı yine Ateş edersin de hem sadece Ateş etseydi her şey tamam mıydı yani hain mi sayacaktın, değişik kafa. Bizim forum niyet okuyor.

Şhiryuu kötü niye Teach'e katıldı, aynı Zamanda hain ama Robin melek. Rolleri değiş İd'de Shiryuu yardım etse Luffy'ye katılsa ne hain olurdu ne kötü, Robin'de tam tersi olurdu.
Ateş etse de haklı çıkarırlardı sen merak etme. :/ Süslenip servis edilen yada tayfadan bir karakter olunca uydurulacak kılıf çok sonuçta.

Aynen güzel bir örnek vermişsin.Tayfaya girince işler değişiyor forum açısından.O zaten iyiydi yada doğru yolu buldu deniyor hemen.Geçmişi yok sayılıyor.Biraz da manganın suçu.Mangaka tayfaya yakınlaştırdığını iyilik perisi yapıyor anında.Mesela Franky'nin tayfası Usopp'a yapmadığını bırakmamıştı ama sonra gördük ki çok iyi yüreklilermiş oysaki.Biz yanlış tanımışız. :)

Arkadaş seriyi okumuş,bütün bilgilere vakıf olmuş insanlar nasıl sadece Dof'un bakış açışını yazıp ''dünyanın en büyük kazığı ya bu'' mantığına giriyor. Hakkaten trollsünüz veya fanlık gözünüzü kör etmiş. Adamın 10 parmağında 10 zehir var. Kendi babasını,kardeşini vururken duraksamıyor bile.. Böyle bir adamı gücüyle yüzleşip yenebilecek olsa zaten yapardı. ''gitsin güçlensin geri gelsin'' ee bu süre içinde marineye Dof'un planları nasıl gelecek ? Zaten dünyanın anasını ağlatan adamın 4-5 kat daha zarar vereceğeni düşünseniz ? Dresrosa'nın düşmesi bile buna bağlanır. Hani şehir efsaneleri dinleyip konuşşak anlarım ama seri içinde görmüşsün kim nedir ne değildir burada hala şöyle olsaydı da falan filan rerö..

Onları geçtim nefsi müdafaa yahu.Sana silah doğrultan adama vurulmak istemiyorsan,ölmek istemiyorsan canın kıymetliyse sen ateş edersin ilk önce.Kendini kurtarırsın.Şimdi diyorlar yok tetiği çekemezdi Dofta biliyordu falan filan.Ateş etmeyeceğinin garantisini vermiş mi ? Sanırsın imzalayıp belge olarak sunmuş.Adam ajan o ateş etmeyecekte kim edecek foyası ortaya çıkınca.Bir an öfke patlamasıyla tetiği çekebilir herkes öyle bir durumda.Doflamingo hem kendini korudu hem de silah doğrultuşu bardağı taşıran son damla olduğu için cezasını kesti.
O kadar basit bi sahne gibi anlatmışsın ki. Sanki adam kendini savunmak için çekmiş tabancayı. Ne malum belki de arkasında gizlenen Law korumak ve kendini feda etme amacıyla çekti. Tetiği çekse belki koca ülkeyi kurtaracaktı o an fakat küçük bir çocuğun hayatını kurtarmak adına bir ülkeyi sattı demişler birde. Roci'nin ahlakını anlayamadıysanız yazıklar olsun.

Sengoku ülkenin tehlikeye gireceğini biliyorduysa alsaymış önlemini. Adına çalıştığı Tenryuubitonun köpeği Hükümet'e boyun eğmeseydi, göz yummasaydı ve korsan Doflamingo'yu yaka paça atsaydı içeri.

Gerçi anlamadığınızdan değil tartışma çıksın, fikirler çarpışsın, azıcık da trollük olsun diye :D

O kadar basit bi sahne gibi anlatmışsın ki. Sanki adam kendini savunmak için çekmiş tabancayı. Ne malum belki de arkasında gizlenen Law korumak ve kendini feda etme amacıyla çekti. Tetiği çekse belki koca ülkeyi kurtaracaktı o an fakat küçük bir çocuğun hayatını kurtarmak adına bir ülkeyi sattı demişler birde. Roci'nin ahlakını anlayamadıysanız yazıklar olsun.

Sengoku ülkenin tehlikeye gireceğini biliyorduysa alsaymış önlemini. Adına çalıştığı Tenryuubitonun köpeği Hükümet'e boyun eğmeseydi, göz yummasaydı ve korsan Doflamingo'yu yaka paça atsaydı içeri.

Gerçi anlamadığınızdan değil tartışma çıksın, fikirler çarpışsın, azıcık da trollük olsun diye :D
Korumak için zaten sesini kısmıştı Law saklanıyordu.Onu saklıyorsun nerede o buralarda mı diye sormuş gibi konuşuyorsun.Dof o şekilde konuşsa dediğin olurdu yakında bir yerde olduğunu anlamış olsaydı.Ama öyle bir durum yok.Doflamingo sadece meyveyi istiyor Law'un yediğinden de haberi yok.Gidip Law'u araması için bir sebep yok bilmediği için.

O tabancayı doğrulttuğu an dediğim gibi karşısında kim olursa olsun karşılık vermesi doğal bir durum.Ha ateş edemeyen çıkar sivillerden ama bir korsandan o durumda ateş etmemesini bekleyemezsin.Adam korsan ve daima korsanlar kendilerini düşünüp kendi canlarını korurlar.Bir nova da olsa tetiği çekerdi mesela Bege vs...

O yüzden silahı doğrulttuğu an mermiyi yiyeceği kesindi ateş etmezse.Dof'un gözünde bittiği de kesindi.Dediğim gibi bardağı taşıran son damla.İhanet ettiği yetmezmiş gibi birde tehdit etmeyi Dof gibi adamlar asla affetmezler.

Bence o aptalı kandırdığı için ihanet sayılmaz. Ben seni baba olarak görüyorum, birisi gelip bana diyor ki şöyle şöyle. Kaldı ki Squardo'nun eskiden olayı var D ile. Bu olay daha da tetikliyor onu. İhanet sayılmaz bence.
Olay kanmakta falan değil, baba dediğin adamı 2 cümleye kanıp arkasından bıcaklıyosan ihanettir karaktersizliktir.

Boş yorumlar, boş yorumlar, boş yorumar.
+Sonsuz boş yorumlar.

Yazilanlara bak ya.

Yav Rosi abisinin yaninda durupta mi geçiyor denizciler tarafina adam baştan buyana denizci.

Neymiş Law gibi güçlenip tek dalsaymiş. Sebep?
Adami bulup büyüten Sengoku. Rosi büyüyüp görev icabi geri gelene kadar dof aramiş mi Rosi'yi umrunda olmuş mu?
Geldikten sonra bile kullanmaya calişti Rosi'yi.
Neymiş Rosi gelip abi ben meyveyi yemeyecem niye ben kurban oluyorum demesi gerekmiş.
Siz şaka misiniz yoksa burada millet bana yorum yazsin diye mi mesaj atiyorsunuz?
Az mantikli olun düşünerek yorum yazin.

@Will of D.
Sen benim tarafimda mi oldun bir konuda vay be bu gözler bunu da mi görecekti. :)

Şaka gibi olan kısım herkes Dof'un babasına suç bulmuş ama onlatın açığa çıkmasına neden olan beyinsiz Dof değil miydi? Sonrasında gitti her şeyi babasının suçuymuş gibi gösterdi. Annesinin ölümünü, o hallere düşmelerini. Eğer düzgün bir şekilde ve kimliğini sajlayarak dursaydı hiçbir şey olmazdı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık