Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] ELDEN RING (2022)

Oyuna başlarken hangi sınıfı seçeceksiniz?

• Kullanılan toplam oy
    85
2.fazda arkasına geçirmedi hiç ya. Zaten 2.fazında saldırı spamladığı için kalkanı indirmeye bile az vaktim oldu.

@Dattebayo..! dediği Bloodfiend's arm ve kalkan ile oynadım hep ve yendim şimdi. Silahta kötü vurmadığı için bleed hasarıyla rahat geçiyorum ilk fazını. Şansıma tam ikinci fazına geçmeden duruşu kırıldı ve 2.fazına geçerken bir tık daha az canla girdi.

Sıkıntım ikinci fazda saldırıları savuşturamamaktı ve bir şey anlayamadan çok çabuk ölüyordum. Bu kalkan valla hayatımı kurtardı. Büyü fiziksel ne varsa tankladı. Dövüşü baya uzattı bu sayede ve uzadıkça saldırılarına alışmaya başladım.
Arkasından vur derken kalkanı kastetmiştim. Kalkanın arkasından vur yani. Kalkanı indirmeden vurabiliyorsun saplama silahlarıyla (rapier, mızrak vb).

Stamina dolsun diye indirmeyi kastettiysen kaplumbağa eti veya talismanı kullanabilirdin.

Anlatılanlara bakarsak ben de buna veya senin bloodfiend'e mecbur kalacağım muhtemelen. Ana oyunda malenia'yı büyük kalkanla kesmiştim ben. Iyileşmesi yüzünden 40 yıl sürdü ölmesi. Buna da yaparım aynını.
---------

Commander gaius'la savaştım bugün. Adını commander wild boar diye değiştirmek lazım. Yediğim saldırıların %90'ı ondan geldi.

Yalnız hiç beklemediğim bi yerden çıktı. Burda yazılanlar yüzünden adını görünce dönüp kaçmaya çalıştım bi baktım kapı kapanmış. Buraya ben çok önceden gelmiştim. Kaleyi bitirince gelirim diye bırakmıştım unutmuşum.

Yine mesmerdeki gibi iyileşmeye çalışınca dayak yemeye başladım. Açık bulup dövmek sorun değildi ama iyileşmeye çalışınca öldüm. Cepte 5-6 flask daha varken ölmek sinir ediyor insanı.

Şuana kadar kestiklerimde zorluk buydu benim için:

divine beast> mesmer (ikinci fazdan dolayı)> commander wild boar> rellana> bale> scadutree avatar> mother of fingers> rot'lu böcek kadın.

Divine beast'e düşük scadutree'yle girmiştim. O yüzden zorlanmış olabilirim.

Arkasından vur derken kalkanı kastetmiştim. Kalkanın arkasından vur yani. Kalkanı indirmeden vurabiliyorsun saplama silahlarıyla (rapier, mızrak vb).
Ben bilmiyordum bunu. :D Mızrak gibi silahlarla hiç oynamadığımdan herhalde ki ben kalkanı bile ilk defa DLC sayesinde denedim. Kalkan kullanmadım hiç oyunu oynarken bana sıkıcı geldiğinden.

Kalbini çalıyor bir nevi. İki kere yakalanırsan karakter diz çöküp ellerini ona doğru hayranlıkla uzatarak ölüyor. Cezbetme, kendini sevdirme gücü var
Anladım şimdi. 2.ye denk getiremeden öldüm genelde.

Valla dediğin gibi tam bir amele build. Bence silahta keyifsiz baya. Bu silahın vurduğunda tatminkar hissettirmemesi durumu var. Boss harici kullanmadım zaten.

Ağır silah ve bleed hoşuma gitti ama 2 elde dual greatsword oynayınca daha hoşuma gitti. Metyr Mother of Fingers'i bu build ile 2.denemede geçtim böyle. Claw talisman ile 2 tane jump attack ile hem ayı gibi vuruyordum hem de bleed hasarım giriyordu . Biraz keşif yaparken devamında Dancing Lion'un ikincisini buldum. Güçlenmiş gelmiş de olabilirim buna ama bu sefer ölmeden tekte yendim bunu.

Ben bilmiyordum bunu. :D Mızrak gibi silahlarla hiç oynamadığımdan herhalde ki ben kalkanı bile ilk defa DLC sayesinde denedim. Kalkan kullanmadım hiç oyunu oynarken bana sıkıcı geldiğinden.

Anladım şimdi. 2.ye denk getiremeden öldüm genelde.

Valla dediğin gibi tam bir amele build. Bence silahta keyifsiz baya. Bu silahın vurduğunda tatminkar hissettirmemesi durumu var. Boss harici kullanmadım zaten.

Ağır silah ve bleed hoşuma gitti ama 2 elde dual greatsword oynayınca daha hoşuma gitti. Metyr Mother of Fingers'i bu build ile 2.denemede geçtim böyle. Claw talisman ile 2 tane jump attack ile hem ayı gibi vuruyordum hem de bleed hasarım giriyordu . Biraz keşif yaparken devamında Dancing Lion'un ikincisini buldum. Güçlenmiş gelmiş de olabilirim buna ama bu sefer ölmeden tekte yendim bunu.
Aynen öyle dostum. Bossu geç diye önerdim yoksa zevk alınacak bir şey değil. Tavuk buduyla boss kestik anasını satayım

Yine mesmerdeki gibi iyileşmeye çalışınca dayak yemeye başladım. Açık bulup dövmek sorun değildi ama iyileşmeye çalışınca öldüm. Cepte 5-6 flask daha varken ölmek sinir ediyor insanı.
14 flask ile ölmüştüm, ikinci fazdaydı eleman. Şu yerden çıkan şeylere ölmüştüm ama o kadar uzaktaydım ki algılayamamıştım bile geldiğini. Ufak çaplı bir sövüş yaşandı orada.

Bu oyun niye bitmiyor ya? Ha bire yeni bir yer buluyorum. :oleyo2:

Son düzenleme:
Dlc bitti en zorlandığım boss tabiki son boss oldu ne yaptıysam geçemedim mecbur bir elime stone shield diğer elime lance alıp lance a kanatma aof ekleyip talisman da pearl shield talisman yapınca hp milim inmeden 2 dakika içinde o kan kusturan boss yok oluyor.Tabiki bu şekilde yenmek çok içime sinmedi hile ile yenmiş hissi oldu ama gereksiz agresif yapmışlar diğer türlü çekilmiyor.

Dlc genel olarak iyiydi fakat iki nokta beni çok rahatsız etti:
1-Bossları aşırı agresif yapmışlar mimic çıkarttırmıyor flask içirmiyor direk yanınızda bitiyorlar bu oyundaki tatlı zorluğu tamamen sinir bozucu zorluğa çeviriyor
2-Oyun da var olan gizli mekanlar gizlenmis itemler dlc de suyu çıkmış çok önemli yerlere bile saatlerce aramadan geçemiyorsun çoğu için rehber videoları izlemek zorunda kaldım.Mesela europhia diye bir silah var baskalarında görunce deneyeyim dedim videosunu izledim silahı öyle bir yere saklamışlarki oyunu 2000 saat oynasam o noktaya yolum düşmezdi.Haritanın belirli kısımlarını açmak iç aşırı saçma yerlerden geçmek gerekiyor.

Elden ring i ilk oynadığımda bitirince hemen tekrar oynama isteği oldu çok defa bitirdim ama dlc yi bitirdim ve uzun süre bu oyunu görmek istemiyorum yukarıda yazdığım iki neden beni aşırı soğuttu tabi son boss un kalkansız benim tarafımdan geçilmesinin pek mümkün olmamasıda aşırı soğuttu.Uzun süre görüşmeyelim belki birkaç yıl sonra tekrar dönerim.

14 flask ile ölmüştüm, ikinci fazdaydı eleman. Şu yeeden çıkan şeylere ölmüştüm ama o kadar uzaktaydım ki algılayamamıştım bile geldiğini. Ufak çaplı bir sövüş yaşandı orada.

Bu oyun niye bitmiyor ya? Ha bire yeni bir yer buluyorum. :oleyo2:
Bu hissi bana da vermişti de bulduğum çoğu bölge bomboş at koşmalık alan veya boss arenası çıktı. Parmak bölgeleri, frenzy bölgesi, tree avatar arenası, commander'ın arenası, bayle'ın dağı vb.

Dolu dlc ama gereğinden büyük yapmışlar. Harita aynı içerikle çok daha küçük olabilirmiş. Çok at koşturdum bu dlc'de.

Bu hissi bana da vermişti de bulduğum çoğu bölge bomboş at koşmalık alan veya boss arenası çıktı. Parmak bölgeleri, frenzy bölgesi, tree avatar arenası, commander'ın arenası, bayle'ın dağı vb.

Dolu dlc ama gereğinden büyük yapmışlar. Harita aynı içerikle çok daha küçük olabilirmiş. Çok at koşturdum bu dlc'de.
Ana oyunda da boş beleş at sürdük dlcde de. İçini doldurmayacaksan Allah aşkına boş beleş ovalara salma bizi bir daha FS. Eski usul birbirine bağlanan özel haritalar yeter.

Ana oyunda da boş beleş at sürdük dlcde de. İçini doldurmayacaksan Allah aşkına boş beleş ovalara salma bizi bir daha FS. Eski usul birbirine bağlanan özel haritalar yeter.
Ana oyundaki açık dünyayı sevmiştim ben. Mountaintops çok boş gelmişti sadece. Liurnia'da okulun etrafını, caelid'de kan gölünü sevmiyordum bi de. Onlar haricinde doluydu.

İlk bölgeden sonra çok tekrar eden catacomb'lar, gece çıkan aynı bosslar, ağaç bosslar, ejderhalar, Xp sorunu, sürekli taş aramaktan 40 saat 2 silaha mahkum kalmak, heryerde cook book ve summon gibi gereksiz şeyler bulmak falan haritadan soğutmuştu beni.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık