Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] ELDEN RING (2022)

Oyuna başlarken hangi sınıfı seçeceksiniz?

• Kullanılan toplam oy
    84
commander gaius için destek aranıyor.
23-30-40 bilemediğim kadar deneme sonrası pes ettim. Bir sürü build denedim ama yemedi. İnternetten başka buildler bakarken aşırı havalı bir silaha denk geldim.

Aşırı hava bir silah bununla bir build deneyeceğim. Bence beğenirsin ama hasar konusunda şu an bir şey diyemiyorum. @Dattebayo..!

radahn benim sevdiğim bir karakter ve zekasını kaybetmemiş haliyle dövüşmeyi isterdim ama bunun son boss olmasına gerek yoktu ve miquella ile aşkı olmasa yine çok rahatsız etmezdi. Yani çok gereksi ve ana oyunda hiç öyle bir ima vs hatırlamıyorum ben. Ensest kısmı yine tamam ama canı gibi sevdiği kardeşi malenia nın, miquella yüzünden radahnla ölümüne savaşması midemi bulandırdı. Üzerine dövüşün twin princess çakması olması falan yani daha özgün şeyler yapılabilirdi ve herkesin godwyn i beklediğine de eminim. Lore olarak bu kadar önemli bir karakteri hiç göstermemeleri saçmalık. Umarım ilerde godwyn in olacağı bir dlc daha çıkar ama sanırım son oyundu bu elden ringin. Eksik kalmış gibi hissediyorum

Ana oyunda da final kısmında elden beast dövüşünü pek sevmesem de farklı bir atmosferinin olması ve lore açısından gerekli olduğundan rahatsız olmamıştım ama elden beast öncesinde en azından bufflı radagon ve ikinci faz marika dövüşünü çok isterdim. Radagonun giriş sahnesi ve müziği aşırı iyiydi. Bence hem ana oyun finali hem de dlc finali çok daha iyi yapılabilirdi. Bu haliyle de en iyi souls oyunu olarak görüyorum ama böyle bir baş yapıtı bitirirken tam tatmin olamamak üzücü.
Aşk yokmuş bu arada. Daha çok yeni düzenin lordu olup, gücüyle korumasını istiyormuş.

Godfrey ne demişti: "A crown is warranted with strength!"

Daha çok sembolik bir durum yani. Yine de çok saçma ve hiçlikten çıkıyor.

O savaşa gelelim. O savaşın nedeni o kadar saçma ki. Radahn bir şartla olurum, Malenia benimle savaşacak demiş sanırım. Burası belirsiz, ama Miquella ve Malenia'nın bir yemin vermesinden falan, birkaç imadan buraya çıkıyor mevzu. Hee savaş delisi bu adamın neresi "kind" ? Malenia scarlet rot'u salmadan önce bir şey diyormuş, "o seni bekliyor" diye. :D 13 yaşındaki watpad kızı mı yazdı bunları?

O savaşta Miquella da oradaymış. Lan o savaşın sonunda herkes düştüğü için Malenia'yı, Finlay diye bir askeri taa Caelid'ten, Haligtree'ye kadar sırtında taşırken savaşıyordu. Miquella da o sırada düşman bir askerini bulup, tedavi etmiş. Ve kardeşini hala deli gibi önemsiyor bu çocuk. Niye onun yanında değildi? Ne saçma motivasyonlar, ne saçma olaylar.

Fromsoftware'in cryptic bir anlatımı vardır, ama ima ederdi en azından. Bu durum asla ima edilmedi ve önceki karakterizasyonlarına da uymuyor. Miquella karakteri hala benim Godwyn'le birlikte en sevdiğim karakter, ama o ve Radahn ile Malenia harcandılar maalesef. Özellikle Miquella karakteri ve onun üzerinden anlatılacak Godwyn çok büyük potansiyel gitti.

Tutulma ile Godwyn'in o bozulmuş bedeni ne ruhunu geri getirip, gerçek ölümü verebilirdik. Dlc sonunda da seçimimiz olurdu, Miquela'yı tanrı yapmak ya da ihanet etmek gibi. Gayet basit, ve herkesin bekletisi bu yöndeydi.

Elden Beast'in dediğin gibi yine de lore açısından bir mantığı vardı. Elden Ring direkt teccesüm olmuş, cisimleşmiş hali o. Radahn ise her şeyiyle berbat. Çoğunluğun da hoşuna gitmedi. Twitter, Reddit, Youtube hep yorumlar bunlarla dolu.

Diğer bir sorun da vadettikleri de göstermediler.

Another axis of the story is Queen Marika and what she did in the Land of Shadow, and what led Miquella to follow her there. - Hidetaka Miyazaki

Miquella ana karakter, ikincisi de Marika'ydı. Marika tam olarak ne yaptı, nasıl tanrılığa yükseldi. Onu bile anlatamadılar direkt. Story trailer'ın vaşındaki o cesetler neydi mesela? Tanrılığa yükselmek için feda mı etti, yoksa savaşın sonucu mu? Ya da başka bir şey için mi feda edildiler? Altın iplik alıyordu, onlar neydi? Gram cevap yok. Miquella ise 20 saniye gözüküyor. Torrent hakkında yorum yapmıyor, eski sahibi güya. Melina, Torrent'i nasıl aldı? buldu mu, Miquella mı verdi? Cevap yok. Miquella, neden Ranni'ye, bir Tarnished, Torrent ile ortaya çıkarsa ona bu ruh çanını ver dedi? Cevap yok.

Her şeye cevap beklemiyoruz da, bu basit şeylere cevap olabilirdi. Çok eksik kaldı bu açıdan.

Diğer olmayan şey de ağacı tamane iyileşirken gösterdikleri sahne. Eğer oyunda yoksa bu sahne niye koydunuz?

Gameplay açısından büyük keyif veren, ama dünyasına aşık olan insanlar için çok eksik bir oyun oldu maalesef.

Son düzenleme:
Dün 2 saat bugün 1 saat daha denedim yok commander gaius ölmüyor, adam resmen mıhladı girişe bir şey yaptırmıyor. Ben böyle bir şey görmedim.

Dancing Lion moveseti çok sinir bozucu değil mi? Zor olup olmamasını geçtim. Yaptığı saldırılar karışık geldi. Pek anlaşılamaz bir moveseti var. Zaten saldırılarında dibine gelip saldırıyor. Hızlı saldırı yapıyor ama saldırıları o kadar garip ki kamera bir yerden sonra mala bağlıyor. Neyi savuşturup savuşturamayacağını anlayamıyorsun. Keyif almaktan ziyade saçmalığa dönüyor boss kapışması. Malenia'da çok zor boss mesela ama çok daha anlaşılır bir moveseti vardı.

dlc bosslarını birazcık fazla agresif buldum hepsi hiç bitmeyen kombolar yapıyor zaten canlarıda çok fazla el insaf be adamlar mimic kullanmadan bitireyim diyorumda messmer fazla zorladı

Scadutree avatar ER'nin açık ara en leş bossu. Mesmer de bana sürekli yerden mızrak çıkarmasıyla biten ölümcül kombosunu spamlayıp duruyor. Fifa scripti gibi millet nasıl geçmiş diye baktım aynı komboyu iki üç kere ya yapıyor ya da yapmıyor. Yazacağınız kodu sevsinler.

Arkadaş dlc'deki silahların görsellik şekil şukul falan hoş da hani kardeşim OP silahlar? Ana oyunun OP silahları Dlc silahlarını köpeği yapar. 80 faithle rennala twin blade'in ateş hasarı veren skillini sallıyorum Blashepomus blade'nin yanında sinek ısırığı kalıyor. Şaka mı bu, int gitsem eminim moonveil'in yanında tırto kalacak.

Frog Rift Catacombs bossu olan Death Knight. Baba bu nasıl bir mini boss. Bu moveset ne. Bir hareketi var. Önce üzerine hızlıca çullanııp seni tutuyor sonra ayı gibi hasar vuruyor ve canını full dolduruyor. Çok hızlı bir hareket. Savuştururken de zorlanıyorum. Zaten boss ayı gibi vuruyor ve en ufak bir soluklanma yok. Yav bir ara ver dayağa bir soluklan bende bir flask içeyim. Bir kendime geleyim. Baya bir zorlandım keserken valla. Bu zindanlardaki bosslar hiç böyle zor olmuyordu. Bir kaç ölüyordun ama sonra çözünce rahat kesiyordun. Bu beni baya bir sinir etti.

@saas dediği gibi bosslar feci agresif geldi bana da. Mini bossu da böyle gibi şu ana denk geldiklerime bakarsak. Hiç flask içmeye bile vakit bırakmıyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık