Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Edward Newgate †

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 403 88.6%
  • Sevmem

Kullanılan: 52 11.4%

• Kullanılan toplam oy
    455
Ben kendi yorumumda Buggy'nin "denk dövüşebilmek" demesini irdeledim. Buradan yola çıkarak yıllarca ikisi denk algısı oluştu ama bu yanlış oradan bu anlam çıkmıyor.

Gelelim senin yorumuna, bence sadece tek bir dövüşme sahnesinden bir anlam çıkartmak çok manalı değil. Ama ben senin kesin ifadesini kullanmana takıldım. İki insanın sadece tek sahnede çarpıştığı ve arkasından sanki dövüşmemişler de pes atmışlar gibi muhabbet etmelerinin "kesin olarak" denk olduğuna işaret etmesi için kanıtlarının olması gerekir. Yani daha önce denk olduğu vurgulanan karakterlerle arada buna benzer sahneler yaşandı mı? İki taraf arasında azıcık bile fark varsa daha ilk vuruşmadan bu hissediliyor mu? Bunları bilemeden denkler bu ikisi demenin anlamı yok.

İşin aslı Oda gene de "ikisi eşit güçte ama macera farkıyla Roger önde xd" demeye getirebilir. Bunu bilemeyiz. Çok önemi var mı onu da bilemem.
Tek bir dövüşme sahnesi deyip geçmek zor. Oda bu iki efsanenin yıllardır beklenen karşılaşmasını çizdi. Hikaye anlatımı açısından bakmak gerek.
Şöyle diyeyim: Oda ikisinden birini güç olarak bir tık önde çizmek istese çizerdi değil mi?
Macera konusu dediğin gibi. Oden de bu yüzden kapıldı zaten Roger'a.

Tek bir dövüşme sahnesi deyip geçmek zor.
Ama öyle

Oda bu iki efsanenin yıllardır beklenen karşılaşmasını çizdi
Daha serinin bitmesine nereden bakarsan bak en az 300 400 bölüm var. Dolayısıyla bunların arasındaki tüm ilişkinin ortaya döküldüğünü iddia etmek zor. Bunlar nerede tanıştılar? Nasıl bir ilişkileri oldu? Bütün bunlar fazlasıyla belirsiz.

Hikaye anlatımı açısından bakmak gerek.
Hikaye anlatımı açısından bakarsak bu ikilinin karşılaşmasının odak noktası güçleri arasındaki fark nedir bunu göstermek değildi. Maksat Oden'in transfer görüşmesi üzerine eğilmekti. Dolayısıyla ikisi arasındaki güç farkını özel olarak göstermek için bir sebep yok. Yani sanki böyle bir fırsat ilk kez gelmiş gibi tavır alıyorsun.

Şöyle diyeyim: Oda ikisinden birini güç olarak bir tık önde çizmek istese çizerdi değil mi?
Bu konuda kesin bir şey söylemek için ikili arasındaki her şeyin söylenmiş bitmiş olması gerekir. Sana şöyle bir örnek vereyim, eğer Oda Beyazsakalı direkt dünyanın en güçlüsü diye tanıtmasaydı en başta sadece bir vuruşma sahnesinden Shanksle eşit diyebilirdin. Başka bir örnek sadece Luffy ve Zoro dövüşüne bakarak Luffy ve Zoro denk diyebilirdik aynı mantıkla. Zira ikisi de Nami onları ayırana kadar net bir üstünlük kuramadılar. Ama iki durumda da gerçek farkın görünenden farklı olduğunu biliyoruz çünkü bu konu hakkındaki bilgiler sadece o tek kareden oluşmuyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık