Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Edward Newgate †

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 403 88.6%
  • Sevmem

Kullanılan: 52 11.4%

• Kullanılan toplam oy
    455
Bunu ne zaman ne için dediğimi bile hatırlamıyorum ben. Geldin neyi bana sunuyorsun şimdi? Kaynak dediğin Oda. Hikaye söz konusu olduğunda güç için Oda'nın kaynaklığının ne seviye olduğunu örneklerle sana sundum. Yanlışsa yanlış de. Yetmediyse bin tane daha örnek getireyim.
Olayı neden sen zamanında şunu demiş insansın vs gibi agresif bir potaya çekmeye çalışıyorsun?
Agresif bir potaya çekmeye çalışmıyorum.O zamanki dediklerinle şu an dediklerin bile çelişiyor diyorum.Oda'nın kaynaklığının ne seviyede olduğunu biliyorum.Aksi örneklerini de ben sunuyorum.Neyse uzatmayacağım.Mangada geçen olayları dümdüz bir şekilde buraya yazdığımda aldığım tepkiden sıkılmaya başladım.

Agresif bir potaya çekmeye çalışmıyorum.O zamanki dediklerinle şu an dediklerin bile çelişiyor diyorum.Oda'nın kaynaklığının ne seviyede olduğunu biliyorum.Aksi örneklerini de ben sunuyorum.Neyse uzatmayacağım.Mangada geçen olayları dümdüz bir şekilde buraya yazdığımda aldığım tepkiden sıkılmaya başladım.
O zamanki dediklerimle bu zamanki dediklerim birbirinden alakasız konular. Kalkıp alakasız şeyleri getirip çelişiyorsun ne demek? Gayet de agresif potaya çekmek bu yaptığın. Konu ile JimbevsKatakuri ne alaka ki geldin Sengoku'nun güç tartışmasında çeliştiğimden bahsediyorsun.
Mangadaki şeyleri dümdüz alıp güç kıyaslaması yaparak varacağın seviyeyi gösterdim sana. O yüzden yaptığın değerlendirme hatalı. Ama madem sıkıldın ben de zaten en son "Haklısın" demiştim. Konu kapandı yani. Hadi eyvallah.

shanksın bilmediği şeylerden haberi olan yüce insan.

flashbacklerden gördüğümüz üzere roger ile yakın arkadaşlardı , ve ölmeden önce söylediği son sözlerde bunu gösteren şekilde.Teache demişti "rogerın beklediği adam sen değilsin".Shanksın acein karasakalın peşine gitmesini istememeside beyazsakalın bildiği bilgilere sahip olmaması.

Korsanlar kralı olmaya çalışmamasının sebebide buydu.Olamayacağından değil , raftele gitmesinin hiçbirşeyi değiştirmeyeceği içindi.Acei de bu yüzden durdurmadı.İstese ace karasakalın peşine gidebilir miydi ? En kötü acei kilit altına alırdı.

Wanoyu kurtarmaya çalışmamasıda buna bağlanılabilir.

Herşey rogerın beklediği kişi için.Luffynin olması gereken kişi olması için farklı meydan okumalardan ve mücadelelerden geçip gerçeği kendi elleriyle öğrenmesi gerekliydi.Bu aşamada acein ölümü gerekliydi.Hem dünya hükümetine hemde teache karşı olan bakış açısını değiştirmesi için.

Beyazsakal istese wanoya girip kaidoyu tokat manyağı yapamaz mıydı ? Hadi tokat manyağı yapamasın , wanodan atardı hertürlü.İstese acei durduramaz mıydı ? Tabiiki.Teachi halledemez miydi ? Acein peşine gizlice marcoyu yollasa ace + marco deprem meyvesiz teachi paket ederlerdi.

O kadar gücüne rağmen yapmadığı şeyler var.Çünkü rogerın beklediği adamı o da bekliyordu.

Roger, Garp ve Sengoku ikilisiyle aynı anda dövüşür. Benim anladığım bu. Zaten bu ikilisinin kariyerine baktığınızda teke tek dövüşlerini mumla arar belki bulursunuz.

Luffy olmadığı zaman Luffy'nin tayfasına Law kaptanlık yaparı da unutma. ;) xd
Çünkü Law ve Luffy ittifak. O yüzden Zoro, Law ne derse yapmak zorundaydı değil mi? :D

Bir şey söyleyim, eğer benim okuduğum çeviri hatalı değilse hiçbir yerde Roger WB ile denk güce sahip denmiyor. Denk dövüşebilen sayılı kişilerdendi deniyor.

Denk güce sahip olmak demek Akainu Aoikiji örneğinde olduğu gibi demektir. Denk dövüşmek de ayrı bir mevzu. Buradan yenilse de rakibi çok zorladı kendini ezdirmedi sonucu çıkar.
Ne söylendiğini irdelemenin anlamı kalmadı. Roger ve WB denk güçteymiş, Oda'nın çizdiği bu. Hikayenin geldiği noktada ölümüne dövüşmeleri anlamsız olurdu, nitekim ölümüne dövüşmediler. Ancak Oda okuyucuya anlatmak istediğini anlattı. Denkler, bitti bu kadar.

Son düzenleme:
Ne söylendiğini irdelemenin anlamı kalmadı. Roger ve WB denk güçteymiş, Oda'nın çizdiği bu. Hikayenin geldiği noktada ölümüne dövüşmeleri anlamsız olurdu, nitekim ölümüne dövüşmediler. Ancak Oda okuyucuya anlatmak istediğini anlattı. Denkler, bitti bu kadar.
Ben kendi yorumumda Buggy'nin "denk dövüşebilmek" demesini irdeledim. Buradan yola çıkarak yıllarca ikisi denk algısı oluştu ama bu yanlış oradan bu anlam çıkmıyor.

Gelelim senin yorumuna, bence sadece tek bir dövüşme sahnesinden bir anlam çıkartmak çok manalı değil. Ama ben senin kesin ifadesini kullanmana takıldım. İki insanın sadece tek sahnede çarpıştığı ve arkasından sanki dövüşmemişler de pes atmışlar gibi muhabbet etmelerinin "kesin olarak" denk olduğuna işaret etmesi için kanıtlarının olması gerekir. Yani daha önce denk olduğu vurgulanan karakterlerle arada buna benzer sahneler yaşandı mı? İki taraf arasında azıcık bile fark varsa daha ilk vuruşmadan bu hissediliyor mu? Bunları bilemeden denkler bu ikisi demenin anlamı yok.

İşin aslı Oda gene de "ikisi eşit güçte ama macera farkıyla Roger önde xd" demeye getirebilir. Bunu bilemeyiz. Çok önemi var mı onu da bilemem.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık