Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dünya Erkekler İçin Mi Dizayn Edilmiştir?

Dünya Erkekler İçin Mi Dizayn Edilmiştir?

• Evet

• Hayır

• Kısmen

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Erkekler için değil insanlar için dizayn edilmiş diyecem de bu durum Yaratıcı diye bir yüce varlık varsa geçerlidir. Eğer yoksa elimizde sadece kala kala bir evrim teorisi kalır.Oda kendi görüşümce "nihai" varlığın insandan daha zeki bir canlı olacağı kanaatindeyim.Ki bu nihai varlık insandan türeyecektir.

Yani anaerkil dönemler hiç yaşanmamış olsaydı bu ewrimsel piskoloji safsatasına ben de inanabilirdim sanırdım:d
Bir evrimsel piskoloji bir de kültürel marksizm. Bayılıyorum. mhhh

İnceller :/
tr kaynak için yutup kanalı açanlar var. dur atim. Kadınlar için kullandıkları tanımlamaları görmen lazım.
İyide evrimsel psikoloji, psikolojinin bir alt dalı. Belli bir ideolojiye bağlı birşey değil.İnsanlarin düşünce yapıları ahlak kavramı seneler içinde gelişip şekilleniyor. Bu bir olgu.
Kültürel Marksizm ise bir ideoloji aralarında dağlar kadar fark var.

İyide evrimsel psikoloji, psikolojinin bir alt dalı. Belli bir ideolojiye bağlı birşey değil.İnsanlarin düşünce yapıları ahlak kavramı seneler içinde gelişip şekilleniyor. Bu bir olgu.
Bu ara bu iki tanım genel olarak* ''şitpost'' üretilirken kullanıyor webte:d Yakınmam biraz bunaydı zaten.
Üstelik Newton fiziğini aksiyomlarına alıp safsata yapıldığında da ''newton fiziği safsatası'' diye tanımlamam doğal olan değil mi?

Ikisiyle de aynı anda ugrasabiliriz bence bizde o potansiyel var

Enerji israfı kız kardeşim. Bu tacizci tecavüzcü tayfaya laf anlatamazsın, o şekilde olmaz.

Mevzu fiziksel şiddetse cevabı da fiziksel olacak. Silahlanacağız. Devlet korumuyorsa kendimizi koruyacağız. Kum torbası tipli dayılar şortumuza laf etmeye kalkınca belindeki silahı görüp geri basacak. Başka dilden anlamazlar.

Bu şekilde dizayn edilmiş demezdim ama erkeklerin neredeyse her alanda daha şanslı olduğu doğru. En azından bizim toplumumuzda öyle, kadınların daha avatajlı olduğu toplumlar var mıdır? Vardır illa ama ben bilmiyorum henüz. Başta parası olan için dizayn edilmiş denmiş, buna yüzde yüz katılıyorum. Yaşadığımız düzen tamamen para üstüne kurulmuş, zenginsen kadın veya erkek olmanın bir önemi olmuyor.

Enerji israfı kız kardeşim. Bu tacizci tecavüzcü tayfaya laf anlatamazsın, o şekilde olmaz.

Mevzu fiziksel şiddetse cevabı da fiziksel olacak. Silahlanacağız. Devlet korumuyorsa kendimizi koruyacağız. Kum torbası tipli dayılar şortumuza laf etmeye kalkınca belindeki silahı görüp geri basacak. Başka dilden anlamazlar.
Dediklerinde tabii ki de haklısın ama bunlar da bana kalırsa es gecilecek seyler degil

Bilim de ideolojiktir aslında. Arkasında yeterince taraftarı olduktan sonra fikir olması yahut gerçek olması çok önem arz etmiyor. Her fikir başka bir fikrin karşısında durur ve o fikre güvenenler de onun taraftarı olurlar. Bugün bilim cehaletin karşısında ama cehaleti açtığımız zaman bunun içinde yerleşmiş bir kültür de giriyor. Yani sen bunu da karşına almış oluyorsun. Arkanda toplanan insanlar da bir yandan bilimsever olurken öteki yandan savaşçı olmak zorunda kalıyorlar.

Bu ara bu iki tanım genel olarak* ''şitpost'' üretilirken kullanıyor webte:d Yakınmam biraz bunaydı zaten.
Üstelik Newton fiziğini aksiyomlarına alıp safsata yapıldığında da ''newton fiziği safsatası'' diye tanımlamam doğal olan değil mi?
Yani evet ama işte burada insan davranışları yüzünden bilim toptan kale alınmıyor gibi gözüküyor

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık