Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Dracule Mihawk

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 335 76.3%
  • Sevmem

Kullanılan: 104 23.7%

• Kullanılan toplam oy
    439
Senin yazdığın gibi de düşünmemek gerekiyor. Mesela Luffy ve Aokiji dövüşü de ''düello'' olarak geçiyor. Teke tek meydan okuma var. Düellodan kasıt budur.

Manga sayfalarını da atayım. Hatta Zoro açıklıyor durumu.

Bölümün ismini ise ''Mano a Mano''

Bir önceki bölümde Luffy'nin meydan okuması.

Yani Vista ve Mihawk düello atmıyordu, hatta Mihawk'ın onunla dövüşmek gibi bir amacı bile yoktu.

Mihawk'ın merak ettiği Luffy'nin kurtulup kurtulamayacağı.

Luffy'nin gerçek gücünü kavradıktan sonra tatmin oluyor.

Neden tek atmadı diyeceklere cevap olarak Don Krieg bölümünden bir sayfa atayım. Zoro ve Luffy'le tanıştığı için keyfi yerine gelen Mihawk, Krieg'e dokunmuyor. Ne yani ona da mı gücü yetmiyor?

Bu kadar Oden övülürken kılıcını kendisinin karartması olası olan birisinin zayıf görülmesi üzücü. Hani Bir Kk veya Yonko görmeyin de, Croco ve Vista seviyelerine çekilmez yaw. :/
Benim yazdığım gibi düşünmek gerekiyor.

Herkes biliyor diye açmadım kılıç düellosundan bahsediyorum ben o attığın anlamda düellodan değil.Kılıç düelloları farklı tamamen ortada bir ünvan var.Ve kılıç becerini kanıtlamak bu konuda karşıdakinden iyi olup olmadığını kanıtlamak için yapılıyor.Ünvanını korumak da gerekebiliyor.Tamamen bir müsabaka yani.

düellodur bilmem nedir bunun bi önemi yok :S mihawk'ın dövüşme amacı olmaması dövüştüğü gerçeğini değiştirmez. mihawk önüne gelen okamalara bilmem nelere tek attı vs ama sonuçta onlarla da dövüşmüş oldu. motivasyonu luffyi sınamaktı bunu gerçekleştirmek için önüne bi engel çıkınca onunla da dövüştü. anlamadığım vista ve mihawk sürtüşmesini bi hiçmiş gibi gösterme çabası. adamın önüne boru değil seneler seneler önce roger korsanlarına karşı savaşmış bi herif var, hani daha şenksin bebe olduğu zamanlar bunlar. vista seviyesine çekilmez nedir reyiz :S

bu arada roger gelişine odene çakıp yerini bil demiş biri :S fark çok olunca karakterler belli ediyor bunu genelde.
Crocoya dudak büktü lan.Vista gene iyi.

düellodur bilmem nedir bunun bi önemi yok :S mihawk'ın dövüşme amacı olmaması dövüştüğü gerçeğini değiştirmez. mihawk önüne gelen okamalara bilmem nelere tek attı vs ama sonuçta onlarla da dövüşmüş oldu. motivasyonu luffyi sınamaktı bunu gerçekleştirmek için önüne bi engel çıkınca onunla da dövüştü. anlamadığım vista ve mihawk sürtüşmesini bi hiçmiş gibi gösterme çabası. adamın önüne boru değil seneler seneler önce roger korsanlarına karşı savaşmış bi herif var, hani daha şenksin bebe olduğu zamanlar bunlar. vista seviyesine çekilmez nedir reyiz :S

bu arada roger gelişine odene çakıp yerini bil demiş biri :S fark çok olunca karakterler belli ediyor bunu genelde.
Roger korsanlarından kimle savaştı reis bana onu göstersene. Ray mi? Yoksa ne olduğu belli olmayan Gaban mı? yoksa Crocus veya isimsiz birileri mi? Bana onların seviyesini göster de tam olarak hak verebileyim sana.

Mihawk ve Vista sürtüşmesini de hiç gibi göstermiyorum. Adamın motivasyonunu açıklıyorum. Yahu bu adam East Blue'daki Zoro'dan etkilenmedi mi? Vista onu cidden denilen kadar zorlayacak olsa neden sonradan dövüşmedi? Sence Mihawk o kadar karaktersiz birisi midir? Aynı adam tatmin olduktan sonra Krieg'i de bırakıyor, ona da gücü yetmedi galiba. :/

Bence de böyle karşılaşmaları bir hiç gibi göstermemek lazım.

Mesela choppa Reis de Bigmom'a gel lan diyordu ağzı yüzü yıpranmış bir biçimde, Reisler karşılaşır :a:

Mesela choppa Reis de Bigmom'a gel lan diyordu ağzı yüzü yıpranmış bir biçimde, Reisler karşılaşır :a:
Öyle deme orada zayıflamıştı, plot armor vardı. Fakat Mihakw'ın motivasyonu pek önemli olmuyor, öncesinde de benzer bir durum olmasına rağmen. Roger tayfasından kimle dövüştüğü belli olmayan Vista'yı da çok küçük görmemek gerek. Vista dediğimiz adam MArco ve Jozu'dan daha güçsüz birisi değil mi? Ace'ten güçlü olsa bile üçüncü adam olur. Ulan Zoro belki bu arc o güce çıkmış olacak, cidden Mihawk bu kadar güçsüz müdür ya? :/ Zoro'nun hayali baya baya Doflamingo seviyesindeki adam kadar varmış yaw. :/

Orda plot armor BM lehine vardı :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Maykcım lütfen bariz şeyleri yazmayalım, ayıp oluyor aaaa :artiz:

Öyle deme orada zayıflamıştı, plot armor vardı. Fakat Mihakw'ın motivasyonu pek önemli olmuyor, öncesinde de benzer bir durum olmasına rağmen. Roger tayfasından kimle dövüştüğü belli olmayan Vista'yı da çok küçük görmemek gerek. Vista dediğimiz adam MArco ve Jozu'dan daha güçsüz birisi değil mi? Ace'ten güçlü olsa bile üçüncü adam olur. Ulan Zoro belki bu arc o güce çıkmış olacak, cidden Mihawk bu kadar güçsüz müdür ya? :/ Zoro'nun hayali baya baya Doflamingo seviyesindeki adam kadar varmış yaw. :/
Aslında o kadar önemli şeyler değil bunlar. Bigmom elindekini savurmadan Brook kadının altındaki bulutu kesiyordu sonra o kadın gelip Kaido ile kapışıyor xD

Mihawk çok ortalarda bir adam istediğin yere çekersin en iyisi biz Zoro'yu bekliyelim :bilmem:

Crocoya dudak büktü lan.Vista gene iyi.
:/ haydaaa sen de iyice croco leveline çektin adamı
Snshshshshsh güzel sevdim bunu birde Mihawk vs Gülle çizsene sjshshs
:d la kim uğraşıcak onla.
Roger korsanlarından kimle savaştı reis bana onu göstersene. Ray mi? Yoksa ne olduğu belli olmayan Gaban mı? yoksa Crocus veya isimsiz birileri mi? Bana onların seviyesini göster de tam olarak hak verebileyim sana.

Mihawk ve Vista sürtüşmesini de hiç gibi göstermiyorum. Adamın motivasyonunu açıklıyorum. Yahu bu adam East Blue'daki Zoro'dan etkilenmedi mi? Vista onu cidden denilen kadar zorlayacak olsa neden sonradan dövüşmedi? Sence Mihawk o kadar karaktersiz birisi midir? Aynı adam tatmin olduktan sonra Krieg'i de bırakıyor, ona da gücü yetmedi galiba. :/
"roger korsanlarına karşı savaşmış" gördüğün gibi ben de bilmiyorum ama savaşmışlar mı? evet. şimdi burda bana tayfalar arası denklem falan kurduracaksan geçelim, ben dinamik güç dengesine inanıyorum. iki iki daha her zaman dört etmez. ama elimizde net bi örnek var. vista ile mihawk dövüştü.

sadece sana demedim canım, o genel tutumu bi eleştiriydi.

ben de sana adamın motivasyonuna göre hareketlerini yorumladım. önüne gelen engelleri tek tek kaldırmış mıydı öncesinde? evet. vistaya gelince ne oldu da durdu :S bana vistadan etkilenmiyor diye bi saz çalmaya başladın. neden vistadan etkilenecek abi :S zoro örneğini neden veriyorsun mesela :d zorodan etkilendi çünkü iradesine tanık oldu. zoro kendisini kanıtlama peşindeydi ama vista bunları aşmış biri. ayrıca tatmin olma kısmına kısmen katılıyorum ama önüne anca kolayca geçilemeyecek bi duvar çıkınca tatmin olması da mangakanın güzel bi oyunu. krieg üzerinden boş yapmaya da gerek yok. bak aşağıdaki redderör gibi bişeye dönüşürsün sonra.

edit: bu arada ben de mihawk güçsüz demiyorum mesela, ama bu şekilde gücünü sorgulayınca hemen mihawkçılar afaroz ediyor. ha gerçi çok da fifi :d

bu kadar saçma bi örnek yok :S bigmom ve chopper olayından hemen önceki bölümde jinbei karıyı gemiden fırlatıyor. önce zeusa düşüyor, zeus yakalanınca da prometheusa düşüyor ve bi daha gemiye yaklaşamıyor bile çünkü prometheus devasa olunca yavaş ilerliyor ve gemiyi jinbei kullanıyor. iki ateş topu bişi atmış chopper da onları kaşılamış. diğer tarafta bi kılıç dövüşü var. saçmalıkları konuşmak için geyik konusu kullanabilirsin.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık