Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dracule Mihawk vs. Marco

Mihawk vs Marco

• Mihawk alir

Kullanılan: 109 62.3%
  • Marco alir

Kullanılan: 54 30.9%
  • Berabere biter

Kullanılan: 12 6.9%

• Kullanılan toplam oy
    175

gzgn

@Sora
Mihawk'la Shanks'in, Shanks kolunu kaybettikten sonra hiç düello yapmadıklarına dair ortada net bir bilgi yok. Bu sadece sizin çıkarımınız olan bir şey.
Çıkarım yapılan tek veri Mihawk'ın "Tek kollu bir adamla dövüşmeye niyetim yok" lafı. Buradan kolu gittiği gibi dövüşmeyi kestiler gibi bir anlam çıkmaz. Orada dövüşmeye geldiğini düşünen bir Shanks faktörü de var. Şunu bir kesinleştirelim. Bunu sadece senin için değil, çoğu kişide kesin bir veriymiş gibi ele alındığını gördüğüm için yazıyorum. Böyle bir olay yok.

Dediğine gelecek olursak, Mihawk önceki unvan sahibiyle Shanks'ten önce karşılaşmış ve onu yenmiş olabilir. Shanks'le olan dövüşlerinde de Shanks onu yenemediğinden unvan onda kalmıştır. Beraberlik unvanı zedelemez mi demişsin, iş bu noktada karmaşıklaşıyor zaten. Şimdi bu konudaki kendi görüşlerimi uzun uzun yazmayacağım, bayağı detaya girecek çünkü. Fakat Mihawk bir kere unvanı devraldığı için ve bu halka yayıldığı için Shanks'le sonradan gelen denkliğinin unvanı çok etkilemeyeceğini düşünüyorum. Neticede tam anlamıyla bir yenilgi olmadan halk arasına yayılmaz. Bu da bu konuda Shanks&Mihawk içerikli son mesajım olsun dediğin gibi genel tartışmada devam etmek en iyisi.
Benim de son mesajım olsun ama bu konuşmadan nasıl bu anlamı çıkaramıyosun ben şaşırdım. Burda açık açık Mihawk ın karakter yapısını göstermiş mangaka.

Şu forumda takılıyorsan eğer, Mihawk'ı yonkou seviyesinde bekleyenlere yapılan muameleyi kör değilsen görmen gerekir. Adam beni Mihawk sevici şeklinde yaftalıyor. Hiçbir veri yokken yoktan çıkarım yapmışım muamelesi çekiyor. Doğal olarak bu şekilde ithamlarda bulunan kitleye karşı içimde tepki var. Üstelik bu bir iki defa da değil, sürekli yerli yersiz yapılan ithamlar bunlar. Seni hedef göstermedim ben o lafı derken yani. En baştan dediğim gibi ortada belirsizlik olduğunu iddia eden kesim için bir tepkim yok benim. Şu zamana kadar kimse Mihawk'ı yonkou seviyesinde görmedi diye karşı tarafın yaptığı gibi yaftalamalara girişmedim. Üstelik emin ol sen Dof üstü bir seviyeye koyuyorsun diye sana da aynı muameleyi yapacak adamlar bunlar, yapıyorlar çünkü. Ama ben seride bir şeyler görüyorsam, ortada belirsizlik ve çelişkiler varken kendimce bunlara açıklama getirerek bir sonuca varıyorsam senin buna saygı göstermen gerekir. Ha sen bana saygı göstermiyorsan kusura bakma ben de sana saygı göstermem.

Tekrar diyorum benim tepkim senin gibi düşünen insanlara karşı değil, benim görüşüme saygı duymayan ve beni çeşitli sıfatlarla yaftalayan insanlara karşı.
Şimdi forumda çok nadir oluyorum. Ara sıra bakıyorum o yüzden dediğin tartışmaları bilmiyorum uzağım. Ama fark etmez ki bilsem bile Mihawk'a olan haterlığı benim hater olduğum anlamına gelmez mesajında ikimiz Mihawk üzerine olabilecek senaryoları konuşurken beni de katıp genelliyorsun bana cevabı öyle yazıyorsun. Seni yaftalayan insanlarla tartışırken öyle yaparsan daha iyi olur. Kendini bir şekilde açıklamaya izah etmeye çalışıyorsun dediğin gibi Mihawk'a yapıln haksız tutum. Yada onu savunanlara yapılan haksız tutumla benim mesajlarımda ilgili bir şey bulamazsınız. Yani aslında istemeden de olsa seni onlar bile itmiş olsa sende onların dediği gibi olmuşsun maalesef benim gördüğüm.

Açıklığa kavuşturduğumuz konular dışında başka tartışacak bir konu kalmadı fikirlerine saygı duyuyorum. Mesajlarımda seni kıracak bir cümle kullandıysam da affedersin.

Şimdi forumda çok nadir oluyorum. Ara sıra bakıyorum o yüzden dediğin tartışmaları bilmiyorum uzağım. Ama fark etmez ki bilsem bile Mihawk'a olan haterlığı benim hater olduğum anlamına gelmez mesajında ikimiz Mihawk üzerine olabilecek senaryoları konuşurken beni de katıp genelliyorsun bana cevabı öyle yazıyorsun. Seni yaftalayan insanlarla tartışırken öyle yaparsan daha iyi olur. Kendini bir şekilde açıklamaya izah etmeye çalışıyorsun dediğin gibi Mihawk'a yapıln haksız tutum. Yada onu savunanlara yapılan haksız tutumla benim mesajlarımda ilgili bir şey bulamazsınız. Yani aslında istemeden de olsa seni onlar bile itmiş olsa sende onların dediği gibi olmuşsun maalesef benim gördüğüm.

Açıklığa kavuşturduğumuz konular dışında başka tartışacak bir konu kalmadı fikirlerine saygı duyuyorum. Mesajlarımda seni kıracak bir cümle kullandıysam da affedersin.
Ben seni yaftalamadım. Sana attığım ilk mesajda ne senin görüşünü küçümsedim, ne de sana etiket kullandım. Benim sana o açıklamayı yapmamın tek nedeni bu konu hakkında genel tepkimi belirtmekti. Git bahsettiğin mesajı baştan oku. Onlar gibi kullandığım bir ifade bulamazsın. Hele hele direk bireysel olarak seninle konuşurken, hiç bir şekilde o tarz ifadeler kullanmam. Onlarla bir tutamazsın, ama sen alındıysan yazdıklarıma kusuruma bakma, senin söylediklerin üzerinden çıkarımda bulundum ben.

Aralarında berberlik var ise, neden en iyi Mihawk?

Samimi düşüncelerimi soracak olursan, berabere kaldıklarını söyleyebilirim ama bu şekilde düşündüğümüzde Mihawk'ın en iyi oluşunu nasıl açıklıcaz? Büyük ihtimal yenişemediler ama Mihawk'ın kazanmış olma ihtimali de yok değil.
Çünkü Mihawk ünvanı Shanks'ten almadı. Shanks'ten almamışsa Shanks'i illa yenmiş olması gerektiğini de söyleyemeyiz. Çünkü Mihawk en güçlü kılıç ustası olsa bile bu her kılıç ustasıyla savaşıp onu yendiği anlamına gelmiyor. Zoro'da GrandLine'da ünlü bir kılıç ustasıydı. Ama Mihawk ilk ne zaman karşılaştılar biliyoruz. Aynı şekilde Mihawk'ta ünvanın bulunması illa Shanks'i de yenmiş olacağı anlamına gelmez.

@Sora @Alpamis
Ünvan konusunda söyledikleriniz tutarlı şeyler, hak veriyorum size. Yine de Shanks ve Mihawk arasındaki ilişki tam olarak açıklanmadan gerçeğin ne olduğunu bilemicez :) Mihawk'ın ünvanı nasıl ve kimden aldığı vs. merakla beklediğim konular bunlar.

@Sora @Alpamis
Ünvan konusunda söyledikleriniz tutarlı şeyler, hak veriyorum size. Yine de Shanks ve Mihawk arasındaki ilişki tam olarak açıklanmadan gerçeğin ne olduğunu bilemicez :) Mihawk'ın ünvanı nasıl ve kimden aldığı vs. merakla beklediğim konular bunlar.
Buna ben de katılıyorum. Sizin de beklentilerinize bir yandan hak veriyorum. Diğer taraftan aksini savunanlara da hak veriyorum. MF'ye bakıyorsun Mihawk için rezalet duruyor. Diğer taraftan adamın ünvanı ve geçmişi ortada.

@Sora @Alpamis
Birini yenip ünvanı aldıysa, yendiği adamın seviyesi ne çıkar sence. Yonkou ya da Amiral gücünde olur mu ?

Ben daha düşüğünü beklemiyorum, Mihawk'ın amiral seviyesi garanti gibi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık