Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dracule Mihawk vs. Kuzan

Aokiji vs Mihawk

• Aokiji takmaz bile.Direk buzdan heykele çevirir.

• Az biraz zorlandıktan sonra Aokiji paketler.

• Aşırı zorlanarakta olsa Aokiji alır.

• Beraberlik

• Mihawk zorlanarakta olsa alır.

• Az biraz zorlansada Mihawk bir daha birleşmemek üzere Aokijiyi onlarca parçaya ayırır.

• Mihawk hiç zorlanmaz.Tavşan avlama bıçağıyla bile alır

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
O kadar da olsun bi zahmet, biri koca bi organizasyon, diğeri tek basına o ada senin bu deniz benim takılan, gezgin diyebileceğimiz bir adam. Bireysel güç ne kadar büyük olursa olsun, Yonkou ya da Marine dediğimiz güçler karşısında ezilir ama biz vs konularında her zaman teke tek dövüştürüyoruz bu adamları.
Orada kişisel manada güç kıstası olacak en az 3-4 örnek verdim.
Yaşlarını yazsana kaç yaşında vs atmışlar :bilmem:
Mihawk ben tek kollu biriyle kılıç düellosu yapmam falan diyor ya bu adam Grandline+2 sene ve arada geçen diğer zamanları da hesaba katarsan 13 yıl önce kaybetti kolunu. Ondan önceki 3 sene de Luffy'nin olduğu o adadaydı. Haliyle kafadan 16 sene say ondan önce de ne zaman olmuşsa artık. En az 16 yıl önce ise Shanks da 39 yaşını geçmişse demekki 23-24 yaşında idi Luffy'nin adasına geldiğinde. Yani en fazla 23-24 yaşında ama öncesi de olabilir. Shanksın en parlak dönemi diyorsan o zamana ben de ne diyeyim hayırlısı olsun. :)
Bu arada Rogerın idamına yakın bir zamanda da Teach Shanksa Mihawkın bırakmadığı bi yara bırakıyor. Sonrasında geçen zamanda Shanks yonkou olurken Teach o düzeye gelemiyor. Yami yami+Gura gura ile ancak Shanksa denk seviyeye geliyor. Buradan da bellidir ki zamanında denk olsalar bile şu an bu olacak diye bi şey yok. Böyle sallama yapacaksak meyvesiz Teach>Mihawk dememiz lazım. Zira Shanksa Mihawktan daha kalıcı bir iz bırakmış. O mantıkla ilerlemekten vazgeçin bence. :)
Not:Mihawk şu an 43 yaşında bu arada.

Son düzenleme:
Marco Mihawk'a Vista'yı yensin diye mi yolladı sizce ? Öyle yorumlar gördüm de.Buna kimse inanmıyordur sanırım.Zaten Vista'nın da inandığını sanmıyorum.Marco'nun tek amacı Luffyi korumak için Mihawk'ı oyalamaktı bunu da başardı.Bir zahmet Vista da oyalayabilsin o kadar da değil.
Luffy bütün savaş boyunca tehlikedeydi. Defalarca tehlikeye girdi. Marco bir kere bile Vista'ya amirali oyala diye bir talimat vermedi ya da Vista devreye girmedi. Bu Vista'nın çapını belli ediyor. Amiral'lerle savaş boyunca eşleşemeyen adam Mihawk ile eşleşebiliyorsa orada bir dur derim :)

Efsane dediğin zaman aklıma :D Mihawk'ın Logia'lardan kaçması geldi, bi zamanların efsane yorumlarıydı.
Mihawk'ın haki bilmemesi, başka bi efsaneydi.
Mihawk'ın ejder kesemeyeceği(100 sayfa rahat) başka bi efsane.
Mihawk'ın Shanks'la düello yaparken Shanks'a hakini kapat demesi :hhh:

Mihawk açıklandıkca beraber burda kimin şeklinin değişeceğini göreceğiz :a:
Onlar sağlam efsanelerdi. :D
Mihawk çıksında piyasaya, millet güç görsün. :a:

Luffy bütün savaş boyunca tehlikedeydi. Defalarca tehlikeye girdi. Marco bir kere bile Vista'ya amirali oyala diye bir talimat vermedi ya da Vista devreye girmedi. Bu Vista'nın çapını belli ediyor. Amiral'lerle savaş boyunca eşleşemeyen adam Mihawk ile eşleşebiliyorsa orada bir dur derim :)
Avantaj - dezavantaj durumları var. Vista, bir kılıç ustası. Başka bir kılıç ustasinin dilinden anlar. Magmayi durdurmakla kendi alanındaki birini durdurmak farklı şeyler. Zoro, Issho ile vs atabilir bir süre çünkü adam basınç uyguluyor ve Zoro buna dayanabiliyor, meteor desen keser. Ama ona saldıran Akainu ya da Aokiji olursa işin rengi değişir. Buzdan nasıl yırtacak? Magmadan korunmak için çok iyi k.haki lazim çünkü en ufak hata öldürür. Çok iyi b.haki lazım ki Shanks gibi durdurabilesin. Bunlar var mı Zoro'da? Bence yok.

Aynı şekilde Vista da Issho'yu tutabilir. Var mi tutamaz diyen? Yani amiralle eslesemez değil, her amiralle eslesemez. Her amiralle eslesebilmek için üstte söylediğim gibi k.hakisi de üst düzey olmalı, b.hakisi de kılıç ustaligi da vs. O bunlarda baska bir kılıç ustasini tutacak kadar iyi olabilir ama magmayi durduracak kadar iyi olmayabilir. Tersi şekilde Mihawk'ı durdurdu diye bu da Mihawk'in bu özelliklerinin üst düzey oldugu gerçeğini değiştirmez. Ve bu yüzden de Vista'nin yapamayacağı Akainu ile Aokiji, Kizaru ile kafa kafaya dovusme işini o yapabilir.

Marco herkesi tutar o evrende. Özellik itibariyle Kaido fark atar belki ona ama Marco gene de tutar Kaido'yu. Sebebi de tek bir özellik: iyileşme. Bak tek özellik bile her şeyi nasil degistiriveriyor.

Ben hep söylüyorum, Shanks'ı da tutar Vista. En iyiyi tutan adam Shanks'ı da tutar. En İyi demek en iyi saldırı demek. Kılıçla daha İyi saldirabilecek adam yok. Buna açıklama yapamayip ama Shanks yonko diyenler oluyor. Yonko her şeyi yapar hele ki Shanks haki tanrısı. Nasıl bir kafadir anlamıyorum.

Kesik iz bırakır, en iyi kılıç ustası baby face dolanıyor. O tanri Shanks'in dahi yüzüne faça atmışlar.

Muhtemel müthiş bir k.haki, en üst düzey kılıç kullanımı ile birleşince hemen her şeyi blokluyor Mihawk. B.haki desen, çentik yok kilicinda. Belki de tek üst düzey hakisi olan Shanks değildir.

Bence amiral seviyesi bir adam ama üstü de çıkabilir. Lakin altı çıkmaz. Vsyi de ortada görüyorum.

Shanks, Luffy'nin adasındayken 27, Mf savaşında 37, şimdi 39 yaşında. Mihawk 43 yaşında.
Mihawk Shanks'in olduğu adaya gittiğinde Shanks 37 yaşındaydı. O zaman L.Town arci sirasiydi.
Hemen akabinde Shanks bir kaç haftada gücünü katlayıp ışık hızında basamakları çıkarak Yonkou olmuş. Geri kalan 37 yıl ortalama Vista gücünde felandir.

Avantaj - dezavantaj durumları var. Vista, bir kılıç ustası. Başka bir kılıç ustasinin dilinden anlar. Magmayi durdurmakla kendi alanındaki birini durdurmak farklı şeyler. Zoro, Issho ile vs atabilir bir süre çünkü adam basınç uyguluyor ve Zoro buna dayanabiliyor, meteor desen keser. Ama ona saldıran Akainu ya da Aokiji olursa işin rengi değişir. Buzdan nasıl yırtacak? Magmadan korunmak için çok iyi k.haki lazim çünkü en ufak hata öldürür. Çok iyi b.haki lazım ki Shanks gibi durdurabilesin. Bunlar var mı Zoro'da? Bence yok.

Aynı şekilde Vista da Issho'yu tutabilir. Var mi tutamaz diyen? Yani amiralle eslesemez değil, her amiralle eslesemez. Her amiralle eslesebilmek için üstte söylediğim gibi k.hakisi de üst düzey olmalı, b.hakisi de kılıç ustaligi da vs. O bunlarda baska bir kılıç ustasini tutacak kadar iyi olabilir ama magmayi durduracak kadar iyi olmayabilir. Tersi şekilde Mihawk'ı durdurdu diye bu da Mihawk'in bu özelliklerinin üst düzey oldugu gerçeğini değiştirmez. Ve bu yüzden de Vista'nin yapamayacağı Akainu ile Aokiji, Kizaru ile kafa kafaya dovusme işini o yapabilir.

Marco herkesi tutar o evrende. Özellik itibariyle Kaido fark atar belki ona ama Marco gene de tutar Kaido'yu. Sebebi de tek bir özellik: iyileşme. Bak tek özellik bile her şeyi nasil degistiriveriyor.

Ben hep söylüyorum, Shanks'ı da tutar Vista. En iyiyi tutan adam Shanks'ı da tutar. En İyi demek en iyi saldırı demek. Kılıçla daha İyi saldirabilecek adam yok. Buna açıklama yapamayip ama Shanks yonko diyenler oluyor. Yonko her şeyi yapar hele ki Shanks haki tanrısı. Nasıl bir kafadir anlamıyorum.

Kesik iz bırakır, en iyi kılıç ustası baby face dolanıyor. O tanri Shanks'in dahi yüzüne faça atmışlar.

Muhtemel müthiş bir k.haki, en üst düzey kılıç kullanımı ile birleşince hemen her şeyi blokluyor Mihawk. B.haki desen, çentik yok kilicinda. Belki de tek üst düzey hakisi olan Shanks değildir.

Bence amiral seviyesi bir adam ama üstü de çıkabilir. Lakin altı çıkmaz. Vsyi de ortada görüyorum.
Vista Shanks'ı da tutamaz, Amiralleri de tutamaz. Fujitora dahil, iddialıyım. Sabo yanında Mera olmasına rağmen tam güç kullanmayan Fuji karşısında zorlanıyordu, zorlanmasa bile Fuji tam güç kullanmıyordu, Jack gitti hali ortada, hastanelik oldu. Vista'da farklı olmaz. Tutmak ile belli bir süre içerisinde dayak yemek farklı şeyler. Marco Amiral tutar ama baya bir uzun süre tutar karşılık olarak hasarda verir, Vista tutar ama belli bir süre sonra dayak yemeye başlar ve yenilir. Law ile Dof'un karşılaşması gibi. Heralde bunlar gerizekalı değil Mihawk'a yolladıkları adamı Amirallerede yollarlardı.

O savaş alanında 1 Amiral tutan adam nasıl farkeder hesapla. Marco, Amirale Vista'yı yollamıyor ama Mihawk'a yolluyor, bu ne demek, Vista Amiral tutamaz ama Mihawk'ı tutar bu ne demek, Mihawk Amiral gücünde değil demek.

Shanks kılıç ustalığı ile sınırlı birisi değil, sizin kabul etmek istemediğiniz olay bu. Size göre Shanks sadece kılıç tekniklerinden ibaret. Ama işin aslı öyle değil, olamaz yani. Size göre Mihawk'tan rütbece düşük bir adam; Shanks'ı indirmek için Eustass Kid, Apoo, Hawkins toplanıp grup oluyorlar. Mihawk'ı indirmek için ise Zoro'dan başka hedef koyan yok, Zoro ise Luffy'nin tayfa elemanı, kaptan veya ortağı bile değil. burada bir mantık hatası var. Mihawk ünvanca Shanks'tan üstünse nasıl oluyor da Shanks'ın peşine düşen adamlar Zoro'dan toplam güç olarak başka bir kulvarda, Apoo ve Hawkins bireysel olarak Zoro'dan üstün olabilir, Eustass Kid kesin üstündür zaten. Birde bunlar toplansa ne kadar güçlü oluyor düşün.

Shanks'ın olayı hayvani Haki seviyesinde, kılıçustalığında değil. Shanks'ı ne zaman kılıç tekniği gösterirken gördünüz ? Ne zaman Shanks'ı görsek Haki'si ile şov yaptı. Burada mangaka mesaj vermiş, Shanks'ın özel Haki seviyesi var. Zoro ne diyor Pica'ya, Haki'n daha güçlü ise yenersin yoksa ben seni yenerim. Shanks kendinden kılıç ustalığı olarak üstün birini yener, çünkü Haki seviyesi yüksek. Bu kadar basit. Ama Shanks kılıç tuttuya tamam kılıçustasıdır diye bir mantık var, birader Pica, Arlong, Caesar Clown, Kizaru, Law, Fujitora bu adamların hepsi kılıç tuttular, bu adamların kılıç dışında yetenekleride var, kılıç konusunda usta olmak seni üstün yapmıyor, Tashigi tarzında bir karakter belki Caesar'ı saf kılıç düellosunda yener ama geriye kalan alanlarda ezileceği için yenilir. Olay da bu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık