Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dracule Mihawk vs. Kuzan

Aokiji vs Mihawk

• Aokiji takmaz bile.Direk buzdan heykele çevirir.

• Az biraz zorlandıktan sonra Aokiji paketler.

• Aşırı zorlanarakta olsa Aokiji alır.

• Beraberlik

• Mihawk zorlanarakta olsa alır.

• Az biraz zorlansada Mihawk bir daha birleşmemek üzere Aokijiyi onlarca parçaya ayırır.

• Mihawk hiç zorlanmaz.Tavşan avlama bıçağıyla bile alır

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Peki sen Mihawk ile Shanks'ın dövüşmeyi yarıda bırakmadığını nereden biliyorsun ? Bu düello hakkında hiç bir şey bilmemenize rağmen sürekli bunu öne sürüp Mihawk'ı Shanks'ın gücü üzerinden pohpohluyorsunuz, bırakın Shanks'ı da Mihawk'ın kendisi bir şeyler yapsın üst seviyelerde görelim.
İyimser davranıyorum, aksi halde Mihawk'ın yenmiş olması gerekir. Biraz daha açayım. Ortada, Shans vs Mihawk var. Eğer bu karşılaşmanın galibi Shanks olsaydı, Mihawk en iyi kılıç ustası olabilir miydi? Hayır olamazdı. En iyi kılıç ustası olduğuna göre, Shanks, Mihawk'ı yenememiş. Sonuçta kaybeden bir adam en iyi olamaz. Diğer taraftan, Mihawk Shanks'ı yenmiştir de diyemiyorum, bu yüzden bu ikisinin bir sonuca varmadığını, yani birbirlerine üstünlük sağlayamadığını düşünüyorum.

Op evreninde aytıntılı işlenmeyen hemen hemen her karakter sır küpü gibi saklanır, bu yüzden Mihawk bir şeyler yapacaksa, kendisinin işlendiği bi arc olmalı ki görelim, yoksa biraz zor görürüz.
Öyle bir şey olmayacağına göre sıkıntı da yok. Net söylüyorum Mihawk Amiral seviyesinde birisini yensin ben seriyi bırakırım, bu kadar da net ve iddialı konuşuyorum. O gün gelene kadar da bunlar laftan öteye gitmez. Vista ile denk gösterildiler, Marco Vista'nın tek başına Mihawk'a yeteceğini düşünmeseydi onu Mihawk'a göndermezdi, bu adeta Mihawk'ın Amiral seviyesinde olmadığını kanıtlayan bir delildir, hadi sizin Mihawk ciddi değildi bahanelerinize ses etmeyelim, burada bir Marco gerçeği var, Marco asla Amiral seviyesinde birisine Vista'yı tek göndermez, ama Mihawk'a gönderiyor, bu onun o seviyede olmadığını kanıtlar.
Mom'da Doflamingo'yu yendiğini bildiği Luffy'e Cracker'i gönderiyor, buna ne diyorsun? Pek çok arkadas, Doflamingo > Cracker der ama Mom'un gözünde Cracker, Mingo'yu yenen Luffy'den daha güçlü. Yani Ana'ya göre Cracker > Luffy > Doflamingo. Peki ya sence?

Sonra, Dressrosa'da Mingo, içerisinde Burrges ve Luffy'nin olduğu kolezyumu Diamante'ye bırakıyor. Diamante Luffy ve Burges'ten güçlü mü? Bize göre değil ama Mingo'ya göre öyle :)

Sonuç olarak, Marco'nun Mihawk'a Vista'yı göndermesi çok da önemli bir şey değil. Yani en azından Mihawk'ın seviyesini belirlemek için yeterli değil.

Bir de çok büyük konuştun, bu söylediğini unutma :)

Sonuç olarak, Marco'nun Mihawk'a Vista'yı göndermesi çok da önemli bir şey değil. Yani en azından Mihawk'ın seviyesini belirlemek için yeterli değil.
Tabii canım önemli değildir. Size göre hiç bir şey önemli değil zaten, varsa yoksa Mihawk Amiral yener, Amiralden üstün. Delil nerede, yok. Biz delil sununca önemli değil oluyor.

İyimser davranıyorum, aksi halde Mihawk'ın yenmiş olması gerekir. Biraz daha açayım. Ortada, Shans vs Mihawk var. Eğer bu karşılaşmanın galibi Shanks olsaydı, Mihawk en iyi kılıç ustası olabilir miydi? Hayır olamazdı. En iyi kılıç ustası olduğuna göre, Shanks, Mihawk'ı yenememiş. Sonuçta kaybeden bir adam en iyi olamaz. Diğer taraftan, Mihawk Shanks'ı yenmiştir de diyemiyorum, bu yüzden bu ikisinin bir sonuca varmadığını, yani birbirlerine üstünlük sağlayamadığını düşünüyorum.
Bunlar yenişemediyse neden Mihawk en iyisi, Shanks da o ünvanın ortağı değil ? Buradan anlaman gerek Shanks ile Mihawk'ın en iyisi olmamak için düello etmediğini, Shanks kılıç teknikleri ile dövüştüğünü nereden bilebilirsin, gözünle görmedin sonuçta. Mihawk, Shanks'ı yenememiş, ama Mihawk en iyisi olmuş, nasıl oluyor bu iş biraz sorgulasana.

1- Shanks'ın Mihawk ile nasıl ve ne şekilde dövüştüğünü görmedin.
2- Nereden baksan 10-15 senelik tarihi geçmiş bir düello üzerinden yorum yapıyorsun.

Dövüştükleri vakit ne seviyeleri ne de ne şekilde ve nasıl dövüştükleri belli değil bu adamların, tamamen geçersiz bir çıkarım yapmaktır. O bilgi üzerinden sadece Shanks ile Mihawk'ın eskiden bir birlerini tanıdığı ortaya çıkar, aynı Teach ile Shanks'ın bir birini tanıması gibi.

Mom'da Doflamingo'yu yendiğini bildiği Luffy'e Cracker'i gönderiyor, buna ne diyorsun? Pek çok arkadas, Doflamingo > Cracker der ama Mom'un gözünde Cracker, Mingo'yu yenen Luffy'den daha güçlü. Yani Ana'ya göre Cracker > Luffy > Doflamingo. Peki ya sence?
Luffy Cracker'den üstün bir güçte miydi ? Yoksa denk güçte karakterler miydi ? Nami'nin yağmur yağdırmasına rağmen vur-kaç ile 11 saat dövüştüğü bir karakter Cracker, hemde G4 kullanarak. Sen şimdi Luffy ile Cracker aynı güçte karakterler değildi diyorsan sana diyecek lafım yok. Buradan çıkan sonuç Big Mom'ın eşit güçte karakterleri bir birleri ile karşılaştırmasıdır, nasıl ki Marco aynısını Vista ve Mihawk ile yaptıysa.

Oro Jacksondaki arkadaşların görüşü :D Ordada 118 sayfa tartişma dönmüş.

Sadece bu konu için demiyorum yanlış anlaşılmasın. Bu gibi konularda, yani anketlerde bizim forum ne derse o çıkıyor genelde. Yabancılardan daha iyi biliyoruz Op'u. :/ Neyse ki en azından amiral-yonkou arası bir seviye koymamışlar. O yönden konuyu açan kişiyi takdir ettim.

@Erkan12 O zaman Mihawk Shanks'ı yenmiş diyelim :)

Bu iki adam ne için dövüşmüş olursa olsun, kaybeden Mihawk olsa idi en iyi kılıç ustası olamazdı, diyorum. Bir de bu karşılaşma, oyuncak kavgası yapan iki çocuğun dövüşü değil, öyle bir dövüş ki en güçlü adamın bile yıllar sonra hatırladığı, o dönem Dünya'da ses getiren bir duello. Böylesi ses getiren bir düelloyu koramiral ayarı iki adam yapabilir mi? Ben bu ikilinin o düelloyu yaptıkları dönemde de oldukça güçlü olduğunu düşünüyorum.

Sürekli bu düelloyu argüman olarak kullanma sebebimiz ise, Shanks'ın tescilli diyebileceğimiz bir güce sahip olması. Bu kadar güçlü bir adamla, yıllar önce karşılaşmış olsa da yenilmemiş olması Mihawk için önemli bir artıdır. Söylediğim gibi o dönemde de oldukça güçlü olduklarını düşünüyorum, zayıf olsalar idi bu ikisinin dövüşü en güçlü adamın kulağına kadar gitmezdi.

Sonra bu ikisi yenişememişse, neden en iyi kılıç ustası Mihawk? Evet bu söylediğine katılıyorum, söylediğim gibi ortada bir beraberlik söz konusu ise ya ünvan için dövüşmediler ya da Shanks o ünvandan vazgeçti ama ünvan için dövüşmemiş olsalar bile kaybeden adamın en iyi kılıç ustası olarak anılamayacağını düşündüğümü yineleyeyim. Eğer Shanks ünvandan vazgeçmemiş ise yenilmiştir, bunun bana göre başka bir açıklaması yok. Aksi halde söylediğin gibi en iyi kılıç ustalığına ortak olurdu.

Sonra, madem serii içerisindeki karkaterlerin davranışlarına bakıp, güç seviyesi tayin ediyoruz. 2 yıl öncesine, Shanks'ın yonkou olduğu zamana gidelim.

Shanks'ın tayfasında gözcülük yapan adamın Mihawk'ın gelişini nasıl bir korku ve tedirginlikle Shanks'a haber verdiğini hatırlarsın. Şöyle düşünürsek, amiralden zayıf olan Mihawk o adaya geldiğinde, kaptanı yonkou olan bir adam o kadar korkar mıydı? Tabi ki korkmaz! Bir de sadece haber veren elaman değil, o karede Mihawk'ı gören her kes tedirgin, korku içerisinde.

Lütfen bir sefer de olsa tarafsız düşün, Senin kaptanın yonkou olsa, amiralden daha zayıf olan birisi bulunduğunuz adaya ayak bastığında korkar mısın?

Bir de Shanks ve Mihawk'ın iki yakın arkadas olaran bilinmediği, bütün tayfanın hareketinden belli. Zayıf olanlar korku içerisinde, güçlü olanlar, sert ve tedbirli. Shanks'da dahil hiç kimse iyi bir kaşılama yapmıyor bu adama, taaki güzel haberi verene kadar.

Son olarak,
Yonkou Şhanks kendinden kat be kat zayıf olan bir adama neden şunu:''Şimdi keyfim pek yerinde değil, dövüşmeyemi geldi?'' söylesin? (Eğer Mihawk söylediğin kadar zayıf olsa idi ona bu sözleri söylemezdi!)

Akabinde Mihawk, kendinden çok daha güçlü bir adama nasıl oluyor da ''Tek kollu bir adamla dövüşmeye niyetim yok.'' diyebiliyor?
Mihawk aslında olgun karakterde birisi, kendi gücünü çapını çok iyi biliyor

Jozu>Mihawk
Aokiji>Jozu
Aokiji>>Mihawk Denklem bu kadar basit beyler.
Bunu yediremeyen fandır.
Jozu Mihawkın tam antisi o yüzden onla karşılaştırmak pek doğru olmaz.
47-45 anket bu arada.
Benim şahsi görüşüm Kuzan Akainudan hemen sonra gelir amiraller arasında.
Mihawk ise en güçlü 5. Korsandır. Yani iyi bir kapışma olur.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık