Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dracule Mihawk vs. Issho

Kim Kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    148
Dünya Hükümeti'inin kendisine verdiği yetki doğrultusunda, herhangi bir Shichibukai'nin unvanını elinden alabilir. Kizaru konusunda yazıyordu.
Eğer hükümet gerekli görüp emir verirse yapabiliyor.
Yani Fujitora gelip Dof'un ünvanını kafasına göre alamıyor.

Lordlar direk hükümete bağlı. Denizciler ve Lordlar 2 ayrı kolu gibi hükümetin.

Cp ve Lordlar politik olarak Denizci karargahından üstünler . Databooklarin birinde yazıyordu.( Yellow databook)

Son düzenleme:
Mihawk'ın Shanks'a denk olması ihtimal dahilinde değildir, birisi hükümet köpeği diğeri imparator korsan, hükümet köpeği korsanlar , imparator korsanlara denk olamaz.

Daha da saçma olmuş.
:hhh: Senin şu hırslı yazılarına bitiyorum.

Bunları tarihe not düşülsün diye yazıyorum. Zamanı gelince hepsini tek tek çıkarabiliriz. Özellikle benimkileri çıkarıp, gerekirse dalga geçebilirsiniz. Herkese duyuruyorum bunu. Çünkü eğer ben haklı çıkarsam, ortalığı ayağa kaldırırım. Şimdiden söyleyeyim. :)

Mihawk >= Shank olmalıydı :)

Hepsi iyi güzel ama bir noktayı es geçmişsin, deiku olan Mihawk, bir kılıç ustası olan Shanks ise sadece yonko. Şimdilik bu eşitlik Mihawk lehine >= olmalı, = olmaz ;)
Yok, ben eşit olduklarını düşünüyorum ve ciddiyim. :) Birbirlerini yenememeleri, Mihawk'ın dönemin en iyisini yenmesi durumunda -amacından dolayı- dediğim gerçekleşebilir.

Evet senelerdir yazıyorum, sende senelerdir takip ediyorsun galiba, ama ne hikmetse bu aklına tartışmanın ortasında geldi, cevap veremediğin vakit kendine güzel bir taktik belirlemişsin.
Aga ne alaka yav,tabikii senelerdir buralardayım ben,başka bir forumda daha çok takılıyordum ama,Zoro Mihawkı serinin ortasında yakalıyorsa,sana bir şey demem.

Yok, ben eşit olduklarını düşünüyorum ve ciddiyim. :) Birbirlerini yenememeleri, Mihawk'ın dönemin en iyisini yenmesi durumunda -amacından dolayı- dediğim gerçekleşebilir.
Ne diyeyim senin fikrin ama çok iyimser bakıyorsun. Shanks bir kılıç ustası ve Mihawk'a rakip değil. Bunu Mihawk zaten Shanks'a " Sen bir defa benim rakibim olamazsın. Sen öyle bir yerde değilsin" diyerek gösterdi. Şimdilik >= kabul ediyorum :)

Ne diyeyim senin fikrin ama çok iyimser bakıyorsun. Shanks bir kılıç ustası ve Mihawk'a rakip değil. Bunu Mihawk zaten Shanks'a " Sen bir defa benim rakibim olamazsın. Sen öyle bir yerde değilsin" diyerek gösterdi. Şimdilik >= kabul ediyorum :)
O tek kol muhabbeti Mihawk'ın karakteriyle alakalı. Kazansa da onurlu bir dövüş olmayacağını düşünüyor. Çünkü daha önce eşit şartlarda dövüşüyorlardı ve yüksek ihtimalle yenişemiyorlardı. Gerçi Oda'nın dediğine göre Shanks güç kaybetmedi, yani eşit olma durumları değişmiyor benim gözümde ama dediğim gibi Mihawk'ın o sözü sonuca yönelik değil. Sonuç ne olursa olsun o şartlarda dövüşmek istemiyor. Gayet anlaşılabilir bir durum, bence. :)

Yau yonkou olayında bu adamlar tek başına değiller. Koccaman bir tayfaları var ki o konuma gelebiliyolar. Mihawk'ın bir tayfası yok. Yonkou olayının kaptanın hedefiyle de bağlantısı var. Bilinen yonkoular KK hedefi biçerken, Mihawk'ın böyle bir arzusu yok anladığım kadarıyla. Adam kendi halinde insanlardan izole edilmiş bi yerde yaşıyor. Az çok kişiliğini çıkarabilirsin. Fark falan koyduğunu göstermez dediğin şey Shanks'in Mihawk'a.

Rol ve güç açısından kurduğun denklem üzerinden harekete geçecek olursak Rayleigh = Mihawk kafasıyla sonuçlanması gerekir. Yazının sonuna yazmışsın kendi düşünceni ama bunun bir sonucu, kesinliği yok yani. Ortada netleşmiş bir durum yok. Bana göre de yazar bu kıyaslamayı çıkartıyorsa, altını da dolduracak demek ki. Ve şöyle bir şey var ki burada yonkou denilen dörde bölünmüş bir güç dengesi var, tek bir KK tayfası yok yani kıyaslama yapılacak. Ki bu yonkoular denk aşağı yukarı biri lider olmadığına göre. Kalkıp Shiryuu vs Zoro kıyası zirve olmaz yani.

Tarafımı seçtim ben, seri ilerledikçe görürüz artık ne diyeyim.

@kuroashi.no.sanji1993 Çok şeyi değiştirir. Tayfa dediğin olay, bi nevi küçük çaplı krallık gibi bir şey bu seride, Yeni Dünyada özellikle. Tayfası olmasa Kaido bile tıkanır bi noktada. KK olmak Yonkou olmak, bunlar sahip olduğun tayfa, ittifaklar, arkana aldığın güçler vs vs gibi rollerle mümkün olan şeyler.

+

Ortada net olan bir vaziyet yok. Herkes istediğini desin arkadaşım. Bana göre Fuji, Akainu falan hikaye. Mihawk bunların üstünde bir karakter. Karşı çıkıyosan somut bir şeyle gel. Sen Fuji diyosan da de arkadaşım banane, ortada bir vs yok sonuçta.
Mihawk'ın Akainu'dan önde olduğu nasıl somut bir şey olabiliyor?

Dof ve efsane tayfası nasıl bittiyse ama nasıl efso tayfaydı; bi ara yonko tayfası filan indiriyorlardı. Zamanı gelince Mihawkta bitecek. Yok amiral almalar zorlasa İmp olurdu filan fıstık. ne güzel
Ayığı boğanın karşısına bi çıksa yeter ama o da olmuyor şanlı kardeşlerimizden biri.

Ama bu Mihawk ne yaptı ben anlamadım ki valla anlamadım bi unvan yüzünden koptu gidiyor, Mf de gördük öyle abartılı yanıda yok. İyiki zamanında Shanksla kapışmış. Buggyde niceleride Luffyle kapışyor, demekki bir vakit sonra onlarda üper klasmanına girecek nede olsa Luffy ile mücadele ettiler.

Mihawk'ın Akainu'dan önde olduğu nasıl somut bir şey olabiliyor?
Somut bir şey değil yahu. Bu benim fikrim. Ben eğer yazıma karşı çıkacaksan doğrudan, bana somut bir şeyle gel demek istedim. Yoksa biri kalkıp Akainu dese benim de doğrudan öne süreceğim bir şey yok. Sadece ne şekilde daha güçlü olduğu çıkarımına varıyorum, bunun yolunu sunabilirim.

Somut bir şey değil yahu. Bu benim fikrim. Ben eğer yazıma karşı çıkacaksan doğrudan, bana somut bir şeyle gel demek istedim. Yoksa biri kalkıp Akainu dese benim de doğrudan öne süreceğim bir şey yok. Sadece ne şekilde daha güçlü olduğu çıkarımına varıyorum, bunun yolunu sunabilirim.
Ben san bir yol sunayım.:D

Mihawk kendi ağzıyla o adam ile benim aramdaki farkı görmek istiyorum deyip slashını attığı sıra karşısına Jozu çıkıyor ve atağını durduruyor. Sonra Mihawk kılıcını alıyor yerine koyuyor. Burda verilmek istenen mesaj WB'nin önce adamını geçsin Mihawk? Bu çok açık ortada olan bir durum.

Akainu'nun neler yaptığı ortada. WB'yi öldüren adam Akainu'dur Teach değil bence. Vista tek başına Mihawk'ı durdurabiliyorken aynı Vista yanında Marco ile birlikte Akainu'yu durduramıyor bile. Yanındaki müttefikleride sen hatırlarsın. Akainu somut bir şekilde Mihawk'a göre daha baskın ve güçlü bir konumda gösterildi MF'de. (Bunlar gösterilenlerdir bence.)

Bana hiç mantıklı gelmiyor Mihawk'ın bir Yonkou gücünde olupta Vista'nın karşısında öyle durabilmesi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık