Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dracule Mihawk vs. Issho

Kim Kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    148
Sende Zoro ile Mihawk arasındaki farkı abartıyorsun, bu adam babunları yendiğinde Mihawk'ı tırstıyordu. Zoro ile Mihawk arasında şuan çok küçük bir fark bile olabilir, bunları hesaba katmadan Mihawk yener diyorsunuz, nereden biliyorsunuz Zoro ile Mihawk arasında açık bir fark olduğunu ? Bu adamlar en son düello ettiklerinde Zoro, Lucci seviyesinde birisinden tek yiyecek konumdaydı, o dönemden beri Babunları yenecek seviyeye geldi, üstüne 2 senelik bir eğitim aldı. Şayet Zoro ile Mihawk arasındaki fark çok azaldıysa Fujitora'nın Zoro'yu yere gömüşü, Mihawk içinde geçerli olur.

Mihawk neler neler yaparmış, aradaki farkı halen dağlar kadar görürsen sen gidip Mihawk'ı KK seviyesine de koyarsın serinin sonlarına doğru, ne de olsa Mihawk ile Zoro arasındaki fark East Blue'dan beri ne hikmetse hiç kapanmıyor. Zoro Mihawk'ı resmen geçene kadar sizin aklınızda hep dağlar kadar fark olduğu kalacak, haliyle Mihawk'ı şişirdikçe şişiriyorsunuz.
Ya bırak babunları şimdi,bu adam Zoronun hocası,Zoro hala Mihawka çok uzak.Zoro amirale bileniyorsa,Mihawk ın bir amiralle kapışabileği ve zorlayabilceği kesindir.

Şimdi bu mantıkla bakacaksak yonkoulardan da güçlü insanlar olabilir şu an. Bu ihtimallere göre değerlendiremeyiz ama, açıklanana veya ortaya çıkana kadar Mihawk diye devam edeceğiz. Yoksa ucu açık ihtimallerden bahsetsek, dünyanın bi köşesinde hırsı, arzusu, iddası olmayan kendi halinde Mihawk'ı yenebilecek kapasitede biri de olabilir.

Deiku ne demek? Sen japonca biliyordun galiba, ben bilmediğimden anlamadım. Baktım bi googledan ama yine çıkaramadım. Olası anlamlarına göre cevaplayayım
Kılıç ustası diye niye Fuji'den üstün oluyor?
Namı var diye niye Fuji'den üstün oluyor?
Her türlüsüne cevabım
Ben bu seride açıklanmayan güç kıstaslarının, karakter kapasitelerinin, seride verilen - çizilen imajla doğru ilerlediğini gördüm. Ha Croco istisnası var bi, Oda'nın tekrar bu hataya düşeceğini sanmam ama. Yani WB için dünyanın en güçlü korsanı deniyordu, Mf de tatmin olacak şekilde gücünü gördük bu adamın, ki yaşlı ve hastalıklı bir formda olmasına rağmen. En başından beri Mihawk yonkou kapasitesinde verildi bize. Shanks'le binlerce kez aşık atmış ve muhtemel berabere kalmış. Çizilen profili neticesinde, az buçukta gösterilenle beraber Fuji'den daha üstün olduğunu düşünüyorum. Fuji nedir, bize tanıtıldı, rolü gösterildi. Muhtemel bir olayı kalmayan karakter. Seride rol ve güç kıstası da karşımıza çıktığı noktalara göre yükseliyor. Gittikçe, ilerledikçe güçlüler ortaya çıkıyor. Bunun en büyük nedeni Luffy üzerinden ilerlemesi tabii. Mihawk belli ki sonlara kalacak bi karakter. O vakit ben Mihawk'ın namına ve gücüne güvenebilirim.
Şimdi Mihawk'ın ünvanı düello ile alınıyor. İsmini cismini bilmediğimiz kişiler değil de Shiryuu veya Fuji ile düello yapsa belki yenilir. Ünvan ona tam yenilmezlik sağlamaz onu demek istiyorum. Elinde kılıç var diye başka kılıç tutandan üstün olacak diye bir şey yok.

Bir de şu var. Fuji kör bir kılıç ustası. Denizciler bu adama meyve yediriyor ki meyvesi efsane. Amiral oluyor. Daha da güçleniyor yani.

Shanks ile 20 yıl öncenin düellosu onlar. Smoker da 2 yıl önce Luffy'yi yenip duruyordu şimdi farkı açtı Luffy. Birisi dünyanın en güçlü kılıç ustası oluyor. Diğeri ise en güçlü 4 korsandan biri. Shanks arayı açmış işte. Farkını koymuş. 20 yıl önceki olay bir şey göstermez.

Rol ve güç üzerinden de bakarsak. Luffy vs Teach. Zoro vs Shiryuu. KK'lik dövüşü desek? Shanks=Teach. Gene buradan Mihawk'ın Shanks'ın bir tık altına düştüğü gözüküyor.

Mihawk'ın rolü de pasifize edildi. Zoro'nun hocası yapıldı adam. Zoro ile ciddi dövüş yapabilir mi sence? Bence hayır. Zaten Zoro'yu o seviyeye çıkaran kendisi. Mihawk'ın rolü ünvanını başkasına devretmek oldu bence artık. Ama o kişi Zoro değil.

Fujitora'nın amacı ve rolü Shichibukai sistemini kaldırmak ve denizcilerin yaptıkları yanlışları göstermek. Adamın rolü bitmemiş. Mangaka bu adamı Akainu ile karşı karşıya da getirdi bir mesele karşısında.

En büyük hata Zoro'nun hedefi diye Mihawk'ın abartılması. Zoro'nun olacağı kişi Rayleigh. Mihawk değil. Şuana kadar gördüklerimiz Rayleigh=Mihawk eşitliğini vermiyor bana. Mihawk alt seviye olarak gözüküyor.

Bu arada forum bu konudan dolayı ikiye bölünüyor tarafını dikkatli seç. :D

Bir ara şu yazdığını ciddi ciddi yazanlar vardı. " Yonkou'yu rakipten saymıyor anlayın işte Mihawk'ın seviyesini." falan diyorlardı. Hey gidi günler.

@Shakky
Sonlara kalması Zoro'dan kaynaklı bir durum. Hem zayıf olması hem de tek yenmek zorunda olmasından dolayı sona kalıyor. Senin mantığınla Kaido'nun Mihawk'tan önce işlenecek olmasıyla birlikte Mihawk>Kaido dememiz gerekirdi.

Gene Mihawk daha güçlü diyebilirsin, ben işin o kısmında değilim ama sadece yanlış yerden ilerlediğini belirtmek istedim.

Ankete gelirsek; önceden ne yazdığımı unuttuğum için şimdiki düşüncemi yazayım. Bana göre aşağı yukarı denk seviyedeler ama bir şekilde kazananın Mihawk olacağını düşünüyorum. Daha bir ağırlığı var sanki.
Dediğim gibi bu Luffy daha doğrusu KK olayı üzerinden giden bir durum. Ki ayrıca öyle bi durum olmuş değil henüz. Kaido'nun tam olarak hangi noktada karşıya çıkıp, olayının biteceği yani.

Deiku - Dünyanın en iyi kılıç ustası. Shanks ile yıllar önce kapışıyordu. Şimdi onda Yonko kapasitesi var demek çok zor. Madem o kadar güçlü niye hükümete katıldı. Hükümete katılmadan da özgürce dolaşabilirdi diye düşünüyorum. Bir de seride çabuk çabuk rolü biten karakter yok. Croco, Dof, İvankov vs. Tekrardan ortaya çıkacaklardır.
Shichibukai niyetlenişi, kesin olarak yorum yapamayacağımız nokta. Belki Mihawk direk hükümetin adaletine katılıyor bir nokta da. Ne için bu rolü oynuyor bilemeyiz. Rol mü değil mi onu da bilemeyiz. Shanks'le yıllar önce kapışıyordu evet kapışmalarının bitişi de Shanks'in kolunu kaybetmesiyle gelen Mihawk'ın acıması mı dersin, denk olarak görmeyişi mi dersin ne dersin bilmem de böyle bir durumla noktalanıyor. Bu noktadan sonra Shanks güç konusunda fırlamış olabilir tabii, yine de biz bilinenlere göre yorum yapıyoruz burada. Bende sana Shanks kendini geliştirirken Mihawk'ın da eli armut toplamıyodur derim. Ayrıca şöyle bir durum var ki Mihawk yalnız hareket ederken, Shanks bir tayfayla beraber olduğu konuma geliyor.

Bu kesinlik nereden geliyor çok merak ediyorum, Mihawk ile Zoro arasında seviye farkı olduğunu gösteren ne gördün de böyle kesin konuşabiliyorsun.
Sen bu forumda senelerdir Mihawkın amiral altı bir güçte oldugunu savunan birisin,ben sana ne yazarsam yazayım fikrin değişmez,boş tartışma yapıyorum.

Deiku - Dünyanın en iyi kılıç ustası. Shanks ile yıllar önce kapışıyordu. Şimdi onda Yonko kapasitesi var demek çok zor. Madem o kadar güçlü niye hükümete katıldı. Hükümete katılmadan da özgürce dolaşabilirdi diye düşünüyorum. Bir de seride çabuk çabuk rolü biten karakter yok. Croco, Dof, İvankov vs. Tekrardan ortaya çıkacaklardır.

Hükümete katılmasının gücü ile alakası yok gibi ancak hikayesi işlendiğinde anlayabileceğimiz bisey. Geçmişi bilinmediği için havada kalan bir karakter şimdilik. Shanks dahil her karakterin kafasında bir plan var ve neden Schibukai oldu, neden Mf savaşında milleti biçemedi ya da biçmedi. Hepsini tek bi yere, amaca bile bağlayabilir.

Gördüklerimiz üzerinden yorum yapınca milletin Mihawk'ı gömmesi normal. Ya görmediklerimiz, buzdağının görünmeyen kısmı diye bi tabir vardır  :D

Sen bu forumda senelerdir Mihawkın amiral altı bir güçte oldugunu savunan birisin,ben sana ne yazarsam yazayım fikrin değişmez,boş tartışma yapıyorum.
Evet senelerdir yazıyorum, sende senelerdir takip ediyorsun galiba, ama ne hikmetse bu aklına tartışmanın ortasında geldi, cevap veremediğin vakit kendine güzel bir taktik belirlemişsin.

Hükümete katılmasının gücü ile alakası yok gibi ancak hikayesi işlendiğinde anlayabileceğimiz bisey. Geçmişi bilinmediği için havada kalan bir karakter şimdilik. Shanks dahil her karakterin kafasında bir plan var ve neden Schibukai oldu, neden Mf savaşında milleti biçemedi ya da biçmedi. Hepsini tek bi yere, amaca bile bağlayabilir.

Gördüklerimiz üzerinden yorum yapınca milletin Mihawk'ı gömmesi normal. Ya görmediklerimiz, buzdağının görünmeyen kısmı diye bi tabir vardır  :D
Bu tabiri biliyorum. Bilinç, bilinç öncesi ve bilinç altı. Pdr okudum:ehe: Gördüğüm çoğu Shichibukai bir amaç uğruna olmuş. Bu adamın amacı ne? Bunu öğrendiğimizde her şey açığa kavuşacak.

Dediğim gibi bu Luffy daha doğrusu KK olayı üzerinden giden bir durum. Ki ayrıca öyle bi durum olmuş değil henüz. Kaido'nun tam olarak hangi noktada karşıya çıkıp, olayının biteceği yani.

Shichibukai niyetlenişi, kesin olarak yorum yapamayacağımız nokta. Belki Mihawk direk hükümetin adaletine katılıyor bir nokta da. Ne için bu rolü oynuyor bilemeyiz. Rol mü değil mi onu da bilemeyiz. Shanks'le yıllar önce kapışıyordu evet kapışmalarının bitişi de Shanks'in kolunu kaybetmesiyle gelen Mihawk'ın acıması mı dersin, denk olarak görmeyişi mi dersin ne dersin bilmem de böyle bir durumla noktalanıyor. Bu noktadan sonra Shanks güç konusunda fırlamış olabilir tabii, yine de biz bilinenlere göre yorum yapıyoruz burada. Bende sana Shanks kendini geliştirirken Mihawk'ın da eli armut toplamıyodur derim. Ayrıca şöyle bir durum var ki Mihawk yalnız hareket ederken, Shanks bir tayfayla beraber olduğu konuma geliyor.
Wb, Big Mom, Teach, bunlar da tayfayla dolaşıyor. Roger de tayfayla dolaşıyordu. Tayfayla dolaşmaları neyi değiştirir ki?

Olası bir mihawk Doff dovusunde ibre 55 e 45 lik bir fark ile Mihawkta.Oyle telef etme falan anca rüyada.
Öyle önüne gelene posta koyup, amiralle süpernova kovalamaya benzemez bu. Tel örgü yaparlar adamı.

Bu karşılaşmada ise Mihawk bana göre bariz önde. Adam koca amiral; kanjuronun, cücelerin ve bi dünya ezik adamın durdurmaya çalıştığı teli itekliyor... Fujitora'da Mihawk ile denk savasabilecek potansiyeli göremedim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık