Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dracule Mihawk vs. Charlotte Katakuri

Kim kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    205
Bu izlenimi almak baya zor iş. Ki Mihawk'ın Shichi olması mekanının Yeni Dünyada olmaması bu izlenimleri yakalayabilmek için engel. Ayrıca Mangaka öyle bir seviyeyi böyle bir duruma sokamaz. Diyebileceğim bir şey yok kardeşim ama bana göre en hard Mihawk fanı oldun çünkü bu kadarını söyleyen bir tek seni gördüm. Ve bunu pek manga ile de bagdaştıramıyorum. Onlarca KK olmak isteyen adamlar gördük onlardan sebep Yonkou'lar için böyle bir çıkarım da bulunmuyorsun da Zoro'dan başka şu ana kadar bunun lafını etmiş kimse görmediğimiz halde böyle bir çıkarım Mihawk adına yapıyorsun? Belki de Zoro'dan başkasını göreceğiz ve görmeliyiz de ama yok kardeşim bunu diyebilmek için bir veri yok. Yanlış anlama.
Yanlış olan nedir? Korsanlar arasında canlı kimse kalmazdı deyişim mi? Ya da Mihawk'ın amirallerden güçlü olduğunu düşünmem mi? Nedir yanlış olan?

Madem yanlış düşünüyorum, şu soruma cevap verebilir misin? Bir imparator ve adamlarıyla beraber onlarca müttefiki olan bir korsan oluşumu içerisinde, şu iki saldırıyı durduracak kaç kişi sayabilirsin?
Bunu da geçtim, op evreninde şu iki saldırıdan güçlü kaç atak gördük, söyleyebilir misin?

Kimse objektif bakmıyor malesef.

Ben katakuriyi daha çok seviyorum gidip kataya oy verebilirdim. Bm nin sağ kolu derdim.mihawk,katanın gözlemini aşamaz diyip kataya oy verebilirdim.

Ama bazı şeyleri inkar edemeyiz mihawk katayı yenecek güçtedir çünkü yonko sağ kol seviyesini aşması lazım zoro.

Biz böyle dedikçe siz gaza gelip mihawkı amiral-yonko seviyesine çıkarıyorsunuz. Fanlığı bir kenara bırakıp öyle yorum yapsa herkes daha çok anlaşılcağını düşünüyorum.

Neye istinaden deniyor onu anlamıyorum.Seride güç dengeleri çok mobil.Kidd'in Killer'ı ile Zoro, ikinci adamı ile Sanji bir mi emin miyiz?
Law'ın Bapo'su ile Sanji bir mi mesela?
Yardımcılar Amiraller dengi çıksa neye istinaden itiraz edeceksiniz mesela?
Jack, Doff'u almaya gittiğinde karşısına kimleri kimleri aldı ki bu adam bana göre en güçsüz ikinci adamlar arasında.
Güç dengeleri açıklanmayana kadar her şey belirsiz.
Şimdi benim beklentilerime gelelim:
Bu adam Rayleigh gibi yaşlısı amirale hadi ordan diyen bir adamın çağından sonra en iyi kılıç ustası ünvanını aldı.Şimdi yine beklentime göre kk'nın sağkolu niye yonkuo ile denk olmasın ki? Eski nesilde hastalık oldu hepsi öldü diye düşün Kid Zoro'ya dalacakken dikkatsizlik etmeyeyim de bir uzvuma elveda demeyeyim demeyecekse ne anlamı kalır olur Kklığın ?
İşte benim beklentime göre geleceği yer en az yonkuo olacak bir adamın ömrü boyunca unutamayacağı tek rakibidir, Mihawk.
Mihawk, bu besin piramidinin çürükçülüdür.Ee seri sonunda işleneceğine göre haliyle Zoro'nun zirvesinde olacak ve son savaşlara kadar.Yani boş ver katakulliyi o Luffy ile uğraşsın.Bm arcı sonundaki Luffy vs Kata zevkini vermez Kata vs Mihawk.
Hayır, Supernovalar'dan kimse bizim tayfa ile bir değil. Ne Kidd veyahut Law Luffy ile denk, ne de onların 2. veyahut 3. adamları Zoro veyahut Sanji ile. Supernovalar gitsin kumda oynasın (Teach dışında). Sen bu adamları bizim tayfa ile denk tutarak baştan hata yapıyorsun.
One Piece'de X, Y'den güçlü olduğu için Z'den de güçlüdür gibi bir net mantık söz konusu değil, lakin radikal farklılıklar da var.
Mihawk seri sonunda işlenecek demişsin, bu kanıya nereden vardın, nasıl bu kadar emin olabiliyorsun? Varsayım üzerinden daha da çok şey varsayıyorsun. Kata dediğimiz adam Mihawk'ı durduran WB'nin 3. veyahut 5. adamları gibi biri değil, eğer Big Mom düşerse dünya tarafından gelecek yonko potansiyelinde görülecek biri. Ha bu seviyelerde birilerinin, başkalarını 20 dakika tutması bence o kadar da abartılacak bir şey değil. Jozu dediğimiz adam da WB'yi tutabilirdi 20 dakika, aynısını Vista için diyemeyeceğim ne yazık ki.

Yanlış olan nedir? Korsanlar arasında canlı kimse kalmazdı deyişim mi? Ya da Mihawk'ın amirallerden güçlü olduğunu düşünmem mi? Nedir yanlış olan?

Madem yanlış düşünüyorum, şu soruma cevap verebilir misin? Bir imparator ve adamlarıyla beraber onlarca müttefiki olan bir korsan oluşumu içerisinde, şu iki saldırıyı durduracak kaç kişi sayabilirsin?
Bunu da geçtim, op evreninde şu iki saldırıdan güçlü kaç atak gördük, söyleyebilir misin?
Mihawk'ın saf gücüyle şu saldırıları yapması ve bunu da kasmadan yapması bile adamın gerisinde saklı olan gücün bir göstergesi aslında.

Anlayana...

Mf'de bir kaç küçük hareketinden başka hiç bir şeyini görmediğimiz Mingo bile Dressrosa'da neler neler yaptı, Mihawk'tan daha azını beklemek olmaz.
Dediğin gibi.. Hani gözleri önünde Mingo gibi bir örnek de olmasa neyse diyeceğim. Bir de bu adam Mf'de ter atmamış Tek tük karakterden biri. Neye dayanarak, nasıl bir anlayış içerisinde bu adamın her şeyini gösterdiğini söylüyor ya da gücünü tayin edebiliyorlar anlayabilmek mümkün değil :hoo::bilmem:

Hayır, Supernovalar'dan kimse bizim tayfa ile bir değil. Ne Kidd veyahut Law Luffy ile denk, ne de onların 2. veyahut 3. adamları Zoro veyahut Sanji ile. Supernovalar gitsin kumda oynasın (Teach dışında). Sen bu adamları bizim tayfa ile denk tutarak baştan hata yapıyorsun.
One Piece'de X, Y'den güçlü olduğu için Z'den de güçlüdür gibi bir net mantık söz konusu değil, lakin radikal farklılıklar da var.
Mihawk seri sonunda işlenecek demişsin, bu kanıya nereden vardın, nasıl bu kadar emin olabiliyorsun? Varsayım üzerinden daha da çok şey varsayıyorsun. Kata dediğimiz adam Mihawk'ı durduran WB'nin 3. veyahut 5. adamları gibi biri değil, eğer Big Mom düşerse dünya tarafından gelecek yonko potansiyelinde görülecek biri. Ha bu seviyelerde birilerinin, başkalarını 20 dakika tutması bence o kadar da abartılacak bir şey değil. Jozu dediğimiz adam da WB'yi tutabilirdi 20 dakika, aynısını Vista için diyemeyeceğim ne yazık ki.
İlk kısımda aynı şeyden bahsediyoruz aslında süpernovalar niye bir değil neleri var neleri yok ortada daha detaylı işlenmemiş sağkollar var hatta bir tek Kata'yı biliyoruz.
Ne Marco tam yansıtılabildi ne de Mihawk mfde.Vista ile vssini baz alacaksan Mihawk'ın slashini ememedi ve o ememediği slash daha önce onun yeteneğini parçalayıp geldi.Jozu da bir kısmını emip salapati fırlatmıştı ki bunlar hakiden önceki slashler.
Seri sonu işlenecek çünkü tayfanın hayalini gerçekleştirme süreleri yakın tutulmak isteniyor.Buna da örnek Usoop'un Heracles ile eğitiminden sonra bile korkak olması.
Sağkollar Amiralle denk çıksa kimse itiraz edemez yazmıştım zaten ama Mihawk Teach'e gitse Teach onu direk ikinci kaptan ilan eder Shiryu'da sesini çıkaramaz.Ama Mihawk ile sağkol arası fark burdan çıkıyor zaten.Sağkollar en iyi ihtimalle ortalama ; amiral ayarıdır diyebiliriz ama Mihawk'a bakıp bu adam tek başına dolanırken amiral gönderip indirmek yerine anlaşma imzalatıyorlar diye tanıtım yapıyoruz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık