Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dracule Mihawk vs. Charlotte Katakuri

Kim kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    205

Marinford da şunu izleyince bu adam amiral ayarı falan dedim kendimce nedeni ise shicbukailer olsun , amiraller olsun tepkileri di öyle bir hava vardı nedense.

Yanlış olan nedir? Korsanlar arasında canlı kimse kalmazdı deyişim mi? Ya da Mihawk'ın amirallerden güçlü olduğunu düşünmem mi? Nedir yanlış olan?

Madem yanlış düşünüyorum, şu soruma cevap verebilir misin? Bir imparator ve adamlarıyla beraber onlarca müttefiki olan bir korsan oluşumu içerisinde, şu iki saldırıyı durduracak kaç kişi sayabilirsin?
Bunu da geçtim, op evreninde şu iki saldırıdan güçlü kaç atak gördük, söyleyebilir misin?
Şurdaki Mihawk'ın atak yaptığı mesafeden çok daha fazla olan bir mesafe için Fuji'nin atağı sonucu bir adanın etrafını saran kayalıkların ikisi un ufak oluyor.

Şu görselden aradaki o muazzam mesafeyi anlayabilirsin.Bizimkilerin bulunduğu yer orada o küçük gibi görünen gemilerin bulunduğu yer. Ve bu adamın slashlı da değil bu. Yanı başındaki adama yaptığı atağın sonucu arkadaki kayalıklara olan etkisini gördük.

Ayrıca bu saldırıyı Marco'da durdurabilir. Bu adam Kizaru'nun ışın yağmuruna kafa atıyor. Jozu'nun durdurabildiğini zaten gördük. Ayrıca saldırıyı durdurmaktan güç kıstası çıkarılıyorsa? Şu saldırıyı durdurabilecek bir insan evladı varsa seride çıksın dursun? WB bile engel olamadı.

Yine bir saldırıyı durdurabilip durduramamakla güç kıstası çıkarıyorsun şu saldırıyı varsa Aokiji'den başka durdurabilecek biri çıksın durdursun? Mihawk nasıl durduracak? Bir açıklar mısın? Bu saldırıyı WB'nin kendisi bile durduramaz.

Şu saldırıyı Marco'dan başka kim durdurabilirdi? Mihawk durdurabilir miydi?

Özellikle WB'nin saldırısını durduran Aokiji ve Akainu'nun saldırısını WB'nin kendisinin bile durduramaması sana güzel örnek olacaktır. Şunlara cevap ve yeter bana.

Şurdaki Mihawk'ın atak yaptığı mesafeden çok daha fazla olan bir mesafe için Fuji'nin atağı sonucu bir adanın etrafını saran kayalıkların ikisi un ufak oluyor.
Şu görselden aradaki o muazzam mesafeyi anlayabilirsin.Bizimkilerin bulunduğu yer orada o küçük gibi görünen gemilerin bulunduğu yer. Ve bu adamın slashlı da değil bu. Yanı başındaki adama yaptığı atağın sonucu arkadaki kayalıklara olan etkisini gördük.
Mihwak ve Fuji'nin atağından etkilenen buzul ve kayalıklar arasında ne kadar mesafe farkı olduğu tartışılır. Bunun dışında Fujitora'nın yaptığı atak sonucunda oluşan yıkım sadece Luffy'i fırlatmasından kaynaklanmıyor, meyve yeteneği ile yaptığı saldırının kayalıklara kadar ulaştığını anlayabilirsin.
Ayrıca saldırıyı durdurmaktan güç kıstası çıkarılıyorsa? Şu saldırıyı durdurabilecek bir insan evladı varsa seride çıksın dursun? WB bile engel olamadı.
Bu saldırının hakkını vermek gerekiyor, gerçekten muazzam bir güç ama o kadar çöp adam bu saldırıdan sağ kurtulmuşsa Mihwk'ta zarar almadan kurtulurdu.
Yine bir saldırıyı durdurabilip durduramamakla güç kıstası çıkarıyorsun şu saldırıyı varsa Aokiji'den başka durdurabilecek biri çıksın durdursun? Mihawk nasıl durduracak? Bir açıklar mısın? Bu saldırıyı WB'nin kendisi bile durduramaz.
Bu tusunami bahsettiğin kadar korkutucu değil, Beyazsakal geleceği görmüyor ise durdurulamayan bu tusunamiden nasıl kurtulmayı planlıyordu sence? Demekki o dalgalardan kurtulmanın da bir yolu var. Mihawk ise bildiğimiz kadarıyla bir meyve kullanıcısı değil, dalgalar arasında bi süre suya kapılacak olsa dahi, sonunda kurtulmayı başaracaktır, sonuçta Rayleigh gibi bir adam var bu evrende. Okyanus belli seviyedeki adamlar için o kadar da problem değil.
Şu saldırıyı Marco'dan başka kim durdurabilirdi? Mihawk durdurabilir miydi?

undefined
Evet, o saldırıyı Mihawk durdurur. Yapacağı bir karşı atak yeterli olacaktır.

Beklediğim türden bir cevap verdin. Saldırı konusunda örnek gösterdiğin en zayıf adam Amiral'di, amirallerden daha zayıf olan savaşçılardan(Jack, Katakuri,Doflamingo,Marco, Vista...), Mihawk seviyesinde saldırı yapabilecek birini göstermedin ki gösteremezsin de yok çünkü. Bu da demek oluyor ki bir adamın Mihwak ile saldırı konusunda aşık atabilmesi için en az amiral olması gerekiyor.

Fujitora, saldırı gücü konusunda bana göre Mihawk'ı aşabilecek bir adam değil, gösterdiğin sahne ise Mihawk'tan daha güçlü olduğunu kanıtlamaz.

Akainu, Kuzan ve Kizaru, bu üçü pek çok açıdan güçlü karakterler, hem fiziksel olarak hem de meyve yeteneği itibariyle en ufak bir açıkta rakiplerine ciddi zararlar verebilecek kadar güçlüler. Bu adamlarla Mihawk karşılaştırıldığımızda kişisel beklentiler devreye girecektir.

Beyazsakal'a diyeceğim yok, o zaten kendini fazlasıyla ispatlamış bir adam ve onu Mihawk ile kıyaslamak gibi bir niyetim yok.

Sonuç olarak, bazı şeylere mangadan sayfalar atarak net cevaplar veremeyiz, kişisel beklentilerimiz ve mangayı yorumlama biçimimiz, pek çok farklılığın ortaya çıkmasına sebep oluyor :)

Yani Zoro ile Yonko sağ kolları arasındaki fark muazzam olacak... Buna inanıyorsan o mantığı kurman normal oluyor tabii.

Luffy'nin hiçbir zaman bir Yonko'ya ''muazzam'' bir fark atacağını düşünmediğimden Zoro'nun da bir Yonko sağ koluna muazzam bir fark atması bence imkansız.
Yok orada demek istediğim
Marco-Ray arası fark işte.
Veya Mom-Roger arası fark.
İşte o fark ne kadar genişse seri sonu Zoro ile güncel Kata arasındaki fark o kadar olacak.

Mihwak ve Fuji'nin atağından etkilenen buzul ve kayalıklar arasında ne kadar mesafe farkı olduğu tartışılır. Bunun dışında Fujitora'nın yaptığı atak sonucunda oluşan yıkım sadece Luffy'i fırlatmasından kaynaklanmıyor, meyve yeteneği ile yaptığı saldırının kayalıklara kadar ulaştığını anlayabilirsin.

Bu saldırının hakkını vermek gerekiyor, gerçekten muazzam bir güç ama o kadar çöp adam bu saldırıdan sağ kurtulmuşsa Mihwk'ta zarar almadan kurtulurdu.

Bu tusunami bahsettiğin kadar korkutucu değil, Beyazsakal geleceği görmüyor ise durdurulamayan bu tusunamiden nasıl kurtulmayı planlıyordu sence? Demekki o dalgalardan kurtulmanın da bir yolu var. Mihawk ise bildiğimiz kadarıyla bir meyve kullanıcısı değil, dalgalar arasında bi süre suya kapılacak olsa dahi, sonunda kurtulmayı başaracaktır, sonuçta Rayleigh gibi bir adam var bu evrende. Okyanus belli seviyedeki adamlar için o kadar da problem değil.

Evet, o saldırıyı Mihawk durdurur. Yapacağı bir karşı atak yeterli olacaktır.

Beklediğim türden bir cevap verdin. Saldırı konusunda örnek gösterdiğin en zayıf adam Amiral'di, amirallerden daha zayıf olan savaşçılardan(Jack, Katakuri,Doflamingo,Marco, Vista...), Mihawk seviyesinde saldırı yapabilecek birini göstermedin ki gösteremezsin de yok çünkü. Bu da demek oluyor ki bir adamın Mihwak ile saldırı konusunda aşık atabilmesi için en az amiral olması gerekiyor.

Fujitora, saldırı gücü konusunda bana göre Mihawk'ı aşabilecek bir adam değil, gösterdiğin sahne ise Mihawk'tan daha güçlü olduğunu kanıtlamaz.

Akainu, Kuzan ve Kizaru, bu üçü pek çok açıdan güçlü karakterler, hem fiziksel olarak hem de meyve yeteneği itibariyle en ufak bir açıkta rakiplerine ciddi zararlar verebilecek kadar güçlüler. Bu adamlarla Mihawk karşılaştırıldığımızda kişisel beklentiler devreye girecektir.

Beyazsakal'a diyeceğim yok, o zaten kendini fazlasıyla ispatlamış bir adam ve onu Mihawk ile kıyaslamak gibi bir niyetim yok.

Sonuç olarak, bazı şeylere mangadan sayfalar atarak net cevaplar veremeyiz, kişisel beklentilerimiz ve mangayı yorumlama biçimimiz, pek çok farklılığın ortaya çıkmasına sebep oluyor :)
Vallah dostum ben saldırılar sonucu Mihawk ölürdü demiyorum. Mihawk bu saldırıları durduramazdı diyorum ki senin de yaptığın muhabbet bu. Katakuri'nin Mihawk'ın attığın o slashı durdurabilecek bir olayını görmedik. Ama ondan kaçınabilip kendini ona karşı savunabilecek çapta da bir adam gibi duruyor. Olay da bu zaten. Sen Mihawk'ın bu saldırısını kim durdurabilir demişsin. Ben de sana Mihawk'ın durduramayacağını en azından hepimizin kabul edebileceği bir sürü saldırı gösterdim. Ki bunlardan bazılarını bırak Mihawk, WB bile durduramadı.

Meyve gücü felan deniliyor ama isimli kılıçların ve bahsedilen kılıçlar arasındaki hiyearşilerin de önemi unutuluyor. Düz kılıç değil bunlar. Bu kılıçların lanetlisi de var. Kullanıcısına sadece zarar getiren bir kılıç olamaz. Bu kılıçların saldırı güçlerine etki edebileceği çok açık. Yoksa zaten bir hiyerarşi olmaz.

Mesafe tartışılabilir dediğin gibi. Ama birisi sadece ikiye bölüyorken diğer bildiğin un ufak ediyor. Toz oluyor. Bence iki saldırının gücünü kıyaslarken bile emin olamıyorsun hangisi daha güçlü diye? Sen olabiliyor musun?

Ayrıca evet farklılıklar olabilir. Ama ben senin yönelttiğin soru tarzında sana soru yönelttim. Mihawk şurda gösterdiğimiz ataklardan çoğunu durduramaz. Ama bu demek değil ki iyi de bir dövüş çıkaramaz. Aynı şekilde Katakuri şu an için böyle bir atağı durdurabileceğini gösteren bir şey yapmadı. Ama bu demek değil ki Mihawk'ın ataklarını illa durdurmak zorunda? Mantıklı mı? Öyle. Adam logia savunması yapabiliyor.

MF'un büyüklüğünü de az çok hatırlıyorum. Yani WB platformdaki Ace'i görebiliyordu. Öyle Fuji'de ki kadar bir mesafe olduğunu düşünmüyorum. Neyse çok açık bir örnek değil gibi.

Hiçbir nova (Kidd dahil) Zoro'nun yerini tutamaz. O yüzden bu adamın hedefi de ulaşacağı seviye de farklı olacaktır. Zoro kadar detaylı işlenmiş ve alt yapısı olan başka bir karakter daha yok seride. Bunun farkına varın artık. Yıl oldu 2018 :fool:

Mihawk alır muhtemelen.2 amiral altı adamın kapışması olur.Bana göre seride gördüğümüz amirale en yakın güç mihawkta.Tabi bi amiral değil .

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık