Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Donquixote Doflamingo vs. Charlotte Cracker

Donquixote Doflamingo vs Charlotte Cracker

• Kullanılan toplam oy
    334
Uyanış ek avantaj sağlar aynı kral hakisi gibi ama karşısında bir komutan var ve featleri belli mevye o kadar önemli olsa idi şeytan meyvesiz çok güçlü olan adamlar, korkulan adamlar olmazdı. bu mücadele biçimi gibi bir şey ek olarak uyanış, meyve ve Kral hakisi ender avantajlar ama yenilemeyecek kadar dengeyi bozan avantaj değil gerisi senin tecrübe ve iradeye bakan bir şey öyle ki uyanışında hakilerinde ve şeytan meyvelerinde kendi aralarında bir sıralamaya mevcut olduğuna inanıyorum örneğin Chinjao ve Boa da Kral hakileri var ama onların bir yonkou'nun Kral hakisi ile boy ölçüşebilir diye çıkarım yapabilir miyiz? bu benim düşüncem.
Ben öncelikle herhangibi bir karakteri yücelten kesimdin bir insan değilim Doffye karşı öz yorumumda şu ana kadar gördüğümüz her sağ koldan daha zayıf yonkou tayfasından tayfasına değişir yc3 yc4 ayarı gördüğüm biridir kendisi ama Craclerle arasında olacak bir vs de ben Doffyin meyvesinin çok avantajlı olduğunu düşünüyorum ve bence bu seride Ct olayı kesinlikle önemli bir etken.
Dof ve Crackerde de diğer özellikleri arasında çok fark olduğu sinyalini almadığım için meyve avantajı bana daha fazla geldiği için Doffyin bu vsyi alabileceğini alamasa bile yenilmeyeceğini düşünüyorum
Nedenine gelirsek Cracker istediği kadar asker üretsin Doffy bu askerleri kolaylıkla iplik yapabilir ve crackerin en önemli avantajı zırh olarak kullandıği biskivüleri yok olunca geriye kalan şey bence Doffyin üstünde değil.

Doffynin paraziti ile ilgilir Amiral Fujiye bağlanalım. Aaa o da ne gözlem Hakisi. Heralde g4 ile kapışan cracker bunu sallamaz gibi. Kaldı ki kontrolünde olan bisküvitleri doffynin kontrol etmesi zor. Kontrol etse dahil tüm enerjisini ona harcıyacak. Adamın kurabiyelerden çok fazla oluşturması doffynin bir yerden sonra kontrolü kaybetmesine sebep olacak kaldı ki crackerın kendisi orada boş boş durmayacak.
1- Fujitora sahnesi filler. :)
2- Parazit tekniği Dofun kontrolüne mahal bırakmayan bir teknik. Adam tüm şehri parazite aldı hiç kimseyi eliyle kontrol etmedi. Bu halde enerji bile harcamadan kuklaları kontrol edebilir. :)

Ben öncelikle herhangibi bir karakteri yücelten kesimdin bir insan değilim Doffye karşı öz yorumumda şu ana kadar gördüğümüz her sağ koldan daha zayıf yonkou tayfasından tayfasına değişir yc3 yc4 ayarı gördüğüm biridir kendisi ama Craclerle arasında olacak bir vs de ben Doffyin meyvesinin çok avantajlı olduğunu düşünüyorum ve bence bu seride Ct olayı kesinlikle önemli bir etken.
Dof ve Crackerde de diğer özellikleri arasında çok fark olduğu sinyalini almadığım için meyve avantajı bana daha fazla geldiği için Doffyin bu vsyi alabileceğini alamasa bile yenilmeyeceğini düşünüyorum
Nedenine gelirsek Cracker istediği kadar asker üretsin Doffy bu askerleri kolaylıkla iplik yapabilir ve crackerin en önemli avantajı zırh olarak kullandıği biskivüleri yok olunca geriye kalan şey bence Doffyin üstünde değil.
Bir sürü etken öne çıkar. örneğin; Crocodile'nin Luffy'ye su ile yenilmesi, sonra Enelin ct meyvesi olan gomu gomu no mi meyvesine sahip olan Luffy'ye yenilmesi, aslında sıralanacak çok şey var lakin o zamanları dövüş sistemin tam olarak oturmuş ya da oturmamış olsa da Luffy'nin karşısındaki kişilerin ct'siz meyve ile karşılarına çıksalardı yani güç eksikliklerin doğadan karşılayamacı meyvelerden bahsediyoruz, Luffy'nin içinden geçerlerdi. Ama sonuç olarak Luffy üstünlük kurmaya başardı. Asıl tartışma sebebi olan fight'a gelecek olursak Doffy ve Cracker fightı. Doffy sicimleri ile Craker kalkanını parçalanması için ne kadar güç harcaması lazım? Doffy'nin büyük bir güçle o sicimlerle kesmesi gerek ki onu kesebilsin eğer kesiş gücü sağlayamazsa dünyanın en sağlam iple çelik kesmeye benzer olay yani büyük güç uygulayabilirse tabii ki keser ve kontrol eder, o ayrı bir de bunun kontrol etme olayı var ama onun sırrı ne bilemedim güçlü rakibe karşı ne kadar etkili olur soru işareti odaklanma gerektiriyor mu? soru işareti ama luffy'den daha büyük tahribat verir mi... onu kestiremiyorum. lakin sonrasında uyanışı kullanarak elinden geldiği kadar büyük güçle vurmaya çalışır artı hakili kılıcı kesemeyen bir sicimde var onu hesaba katalım. yani kesiş hassasiyeti o kadar yüksek ki havada ki yaprağı küçük kuvvetle kesti ve topu ikiye ayırdı bu bir güç gösterisi Şimdi Luffy ile kapışan Doffy elindeki en keskin sicimleri ile Luffy'ye nasıl zarar verebildi onu hesaba katmalıyız çok örnek var ama diyorum mangaka bu çelişen bazı olaylarıda koyabiliyor öyle ki aradan verdiğim örnekler bile geçersiz olabilir ama kesin olarak diyebilirim ki Doffy kalkanı kesebilmesi için büyük bir güç sarf edebilmesi lazım yoksa dünyanın en sağlam ipi ile çeliği kesmeye benzer olay ama kesmek için güç harcayan kişi Cennet mahallesindeki Ferat. :D Tabii Doffy asla güçsüz değil ama işin içine benzetme katarak mizah yapmaya çalışıyom kendimce. :DDSDFSDFSFSDFS

Son düzenleme:
Jozu'ya magma bile işlemiyorsa alamaz tabii.Ah o yorumlar neydi bir zamanlar Oda özel ayarlama yapmıştı magma değil de buz gelsin karşısına diye. xD
Jozu ya yumruk işlemez, kılıç kesmez, ateş tınlamaz, magma eritmez.

Alemde tek düşmanı buzdu şansa o çıktı karşısına kader işte.

Pardon kılıç keser. Kesmesi lazım

Doffy sama doğuştan kraldır.Bu kadar ezmeyin adamı . Hem Luffy den tek darbede tek yiyen Cracker kim ki Doffyi yenecek .11 saat dövüşmesi sadece sinir bozucu bir meyveye sahip olması .Luffy dövüşte Doffy için G4 ün en güçlü saldırısını kullanmak zorunda kaldı.Cracker da da kullandı ama orada senaryo gereği tankman için uzattı.Yoksa 11 saat gereksiz bir uzatmalı dövüş.
Doffy Law gibi bir adamı her ortamda eze eze yendi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık