Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Doflamingo'nun Seviyesi

Doflamingo'nun Seviyesi?

• Kullanılan toplam oy
    209
Kaçma olmuyor o. Hakisini dolduracak kadar zamanı ister ataklarından sadece sıyrılarak ister peşine düşen kişiden kaçarak yapsın bu bir düello değil o yüzden eşit şarlarda yoktu. Düello olsa kaybetmişti ama bak. Ama düellolarda eşit şartlarda gerçekleşir.
Tamam bende bunu diyorum zaten.Yukarıda dediğim gibi stratejik olarak savaştı öyle kazandı diyorsan sorun yok.Ama düello tarzında adil bir dövüşte kazanmadı Luffy.

O zaman en dayanıklı usopp oluyor.Adam her arc dünya hasar yiyor.Senin mantık böyle işliyor demektir.G4 girince dövüş yok çünkü topukluyordu havada ama sorarsan yumruk yemiş olabilir :hhh:
Dayanıklılığın da dövüşün unsurlarından biri olduğunu anlamayacak kapasitede bir insanla tartışmanın lüzumu yok.Anca öyle dalga geçtiğini sanarak gülersin.Ortaya koyduğun bi tane argüman bile olmadığı için kaale almayı bırakıyorum seni.

Tamam bende bunu diyorum zaten.Yukarıda dediğim gibi stratejik olarak savaştı öyle kazandı diyorsan sorun yok.Ama düello tarzında adil bir dövüşte kazanmadı Luffy.

Dayanıklılığın da dövüşün unsurlarından biri olduğunu anlamayacak kapasitede bir insanla tartışmanın lüzumu yok.Anca öyle dalga geçtiğini sanarak gülersin.Ortaya koyduğun bi tane argüman bile olmadığı için kaale almayı bırakıyorum seni.
Yav sen göster işte dayanıklılığını göstermek için kaç tane g4 yedi ben 2-3 diye bişey hatırlıyorum net yok aklımda ama sen diyorsun ki göstermedi arada yumruk yemiş olabilir bu mu argüman? Sorsan dayanıklı yersen.

Evet dahil.Gamma+counter shock yemiş.İğne iplikle organlarına yama yapmış sadece.Ona rağmen adam 50 yumruk yediyse hepsine dayanmış ayağa kalkmış.

"Ne yaptı yendi Luff'i diyorum cevap yok" yazmışsında bakarkörlük olabilir mi ? Dayanıklılığı Luffy'nin o zamanki hakisine,gücüne üstün geldi o sayede kazandı diyorum cevap veren yok diyorsun.İlginç.:/
Ne 50’si? 4 yumrukta bayıldı adam. Dayanarak kazanıyor diyorsun da adam ölü sinek gibi duvara yapıştı kaldı. Luffy bitti diye bırakınca vakit kazandı kendine geldi. Duvardayken uyanmadan bi daha vursa dövüşün biteceği de baya vurgulandı. 5 yumrukluk işi var.

Mangadaki tüm yumruk dövüşlerine bakın. Luffy’nin bu kadar az darbeyle indirdiği arc boss’u yok. Hody bile zayıf teknikler yese de daha fazla darbe yedi. Yumruk dövüşleri bu kadar az saldırıyla bitmez. Dof dayanamadı g4’e. 4 yumrukla baygınlık geçirmek bu mangada baya rezil bi durum.
______

Bi de sadece dof’un aldığı yaralar konuşuluyor. Karakterler arası geçen diyalogu atlıyorsunuz. Dof’un kendisi “zaten yarı ölüsün geber artık” diyor dövüş başında. Birbirlerinin handikaplı olduğunu doğruladılar sadece dof’un değil.

Kata’ya karşı ölü halde açtığı snakeman 40 dk sürdü. Dof’a karşı açtığı boundman 22 dk’da bitti. Luffy arc’lar arası güçlendi tabi ama belli ki g4 süresi etkilenmiş dressrosa’da. Tam güç olsalar dof yener diyorsunuz da iki taraf tam güç olsa g4 de daha fazla sürecekti. Sonuç yine benzer olurdu.
_______

Gamma knife olmasa ve luffy tam güç olsa belki kafes kapanırdı dövüş bitene kadar. Kaybetse böyle kaybederdi. İki tarafa handikap vermek dövüşü kısalttı. Luffy’i dövüş ortasında bayıltmak yerine kazandığını sanıp bıraktırarak da arc’ı uzatmış oldu. “Başkaları olmasa luffy kaybederdi” izlenimi vermek istese dövüş içinde son darbeyi vuracakken hakisini bitirirdi mangaka. Ayrıyeten açıklama bile yapmış “başkaları olmasa çaresine bakardı, saklanırdı” diye.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık