Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dört İmparator vs. Dünya Hükümeti

Kim Alır?

• Kullanılan toplam oy
    226
Bu zamana kadar üretilen son savaş teorilerini okuduktan sonra aklıma şu takıldı;

Shanks neden One Piece'i bulmaya gitmiyor sorusuna Shanks'in D. olmaması gibi bir cevap veriyoruz. Tamam, olur. Yani bu D'lere kalan bir istek, bir miras. Bunu anlayabiliyoruz.

Peki ya Dragon? Bu adam tescilli D.

Üstelik şöyle bir şey var; Beyazsakal'ın bildiği ama Dragon'un bilmediği hiçbir şeyin olmadığını düşünüyorum. Hele Dragon'un bir devrim ordusunun başındaki isim olduğunu düşünürsek, kayıp yüzyıl olsun, dünya hükümetini yıkmak olsun, Luffy'lerin anca One Piece'i bulunca "teorilere göre" edineceği bu amaçlar Dragon için ezelden beri var.

Peki bunca sebepten sonra neden Dragon, One Piece'i bulmaya çalışmıyor?

Dragon ve ordusunun gücü buna yetmiyor da bizim Luffy ve 8 kişilik ekibinin mi gücü buna yetiyor yani şuan?

Umarım aklımdakini doğru şekilde yazmışımdır. Demem o ki; şöyle düşünelim. Ya Dragon; One Piece'e çoktan ulaştıysa ya da One Piece'in ne olduğunu çoktan öğrenmişse? Peki o zaman neyi bekliyor?
Çünkü one piece büyük ihtimaldirki amaç değil araç olacak.Dragon one pieceyi bulduktan ya da öğrendikden sonra devrimci olmaya karar vermiştir.

Fazla hesap etmişsin, böyle bir şey bence imkansız. Luffy'nin toplayacağı ekip en fazla 2 Yonko eder. Luffy'den başka o grupta zaten Yonko dengi bir karakter olmaz. Luffy Marco tarzında 2-3 sağ kol toplarsa büyük başarı olur.
Shanks'in öleceğini mi düşünüyorsun? Devrimcilerin? Bir sürü müttefik olmuş ve olacak olan krallıklar? Gittikçe artacak filo tayfası? Taraf değiştirecek düşmanlar? Supernovalar, shichibukailar, falanlar filanlar? Skypiea adasındakiler bile dahil işin içine. Bizimkiler zaten Korsan Kral tayfası olacak, başka bir rütbede. Shanks ve Dragon ölse bile sağ kalacak tayfa epey sağlam olacak Marco'lar gibi. Ortada olacak olan savaş hükümeti yıkacak. 4 yonkounun verdiği rahatsızlığın üstünde olmalı. Yanlış anlama bunu soruyorum çünkü benimde denizcilere bakış açım seninki gibi normalde, amiralleri bir yonkou tayfasının alacağını düşünüyorum. Ama kurguya bakarsak hükümetin dehşet gücü çıkmalı. Şak diye yeni amiral bulabiliyorlar da bu adamlar.

Bu zamana kadar üretilen son savaş teorilerini okuduktan sonra aklıma şu takıldı;

Shanks neden One Piece'i bulmaya gitmiyor sorusuna Shanks'in D. olmaması gibi bir cevap veriyoruz. Tamam, olur. Yani bu D'lere kalan bir istek, bir miras. Bunu anlayabiliyoruz.

Üstelik şöyle bir şey var; Beyazsakal'ın bildiği ama Dragon'un bilmediği hiçbir şeyin olmadığını düşünüyorum. Hele Dragon'un bir devrim ordusunun başındaki isim olduğunu düşünürsek, kayıp yüzyıl olsun, dünya hükümetini yıkmak olsun, Luffy'lerin anca One Piece'i bulunca "teorilere göre" edineceği bu amaçlar Dragon için ezelden beri var.

Dragon ve ordusunun gücü buna yetmiyor da bizim Luffy ve 8 kişilik ekibinin mi gücü buna yetiyor yani şuan?

Umarım aklımdakini doğru şekilde yazmışımdır. Demem o ki; şöyle düşünelim. Ya Dragon; One Piece'e çoktan ulaştıysa ya da One Piece'in ne olduğunu çoktan öğrenmişse? Peki o zaman neyi bekliyor?
Böyle kurgusal eserlerde seçilmiş kişi diye bir muhabbet olur duymuşsundur. Roger Raftel de vardığı sonuç ve hastalığından ötürü yeni bir çağ başlatmak zorunda kalıyor. Rayleigh'in bizim tayfayla konuşurken varacağınız sonuç farklı olabilir demesini bir kenara koy. İkinci olarak Wb'nin ölmeden hemen önce Teach'e Roger'ın beklediği kişi değilsin diye bir söz sarf ettiğini de duyduk. Yani Dragon da, Shanks da gitse dediğim durum olursa yapacakları bir şey yok. Raftel sonsuza kadar Luffy'i bekliyor olacak. Hatta Shanks bu durumdan ötürü Luffy'i yönlendirmiş de olabilir.

Son düzenleme:

Op her şeyin sesini duymakla ilgili ise ki bence anahtar bu olmalı... O zaman Dragon'un ya da başka bir D. nin neden Op'u aramaya bile kalkışmadığı anlaşılır.

.....................................................................................

Son savaşta 4 yonkou gücünde Adam olması benim için de soru işareti. Şöyle yonkouların ve adamlarını bir düşününce o kadar kaliteli bir ekip olacağını düşünemiyorum. Sayı olarak yonkouların ordularından fazla insan toplanabilir ama çok kaliteli bir ekip beklemiyorum.

En sağlam ekip yine bizim tayfa olacak. Onun dışında Kid mi yonkou seviyesine gelecek ? Law mı, Cavendish mi, Sai mi ? Su an o kalibrelerde kaliteli bir altyapıya sahip biri yok.

Dragon ve devrim ordusunu saymak da ne kadar doğru ? Adam zaten Luffyden önce hükümet düşmanıydı. Luffy'ye yancı olmuş gibi değerlendirmek pek hoş değil. Luffy'nin hayatı kadar bu adamın devrim hayatı var.

Bir Marco'lar sağlam. Diğerlerinin ne olacağı meçhul.

Böyle kurgusal eserlerde seçilmiş kişi diye bir muhabbet olur duymuşsundur. Roger Raftel de vardığı sonuç ve hastalığından ötürü yeni bir çağ başlatmak zorunda kalıyor. Rayleigh'in bizim tayfayla konuşurken varacağınız sonuç farklı olabilir demesini bir kenara koy. İkinci olarak Wb'nin ölmeden hemen önce Teach'e Roger'ın beklediği kişi değilsin diye bir söz sarf ettiğini de duyduk. Yani Dragon da, Shanks da gitse dediğim durum olursa yapacakları bir şey yok. Raftel sonsuza kadar Luffy'i bekliyor olacak. Hatta Shanks bu durumdan ötürü Luffy'i yönlendirmiş de olabilir.
Hocam zaten söylediğin şeyler gayet mantıklı. Muhtemelen de haklı çıkacaksın.

Ama her şeye rağmen bir tane soru havada kalıyor. Neden Luffy? Yani normalde 100 bölümlük bir seri olsa umursamam ama 20 yılı aşkın bir seri yapıyorsan, bu soruya da vermen gereken bir cevap olmalı bence.

Yani neden Dragon değil de neden Luffy? Buna gerçekten iyi bir cevap vermeli E. Oda yoksa çok ama çok havada kalacak. Yani çünkü o bir "D"... Eee? Dragon da D?

Çünkü Luffy korsanlar kralı olmak istiyordu? D olup KK olmak isteyen ve Teach gibi kötü olmayan karakter yok mu yani seride? En başta Law var.

Ne bileyim... E. Oda umarım bu konuyu sağlam şekilde bağlar.

Op her şeyin sesini duymakla ilgili ise ki bence anahtar bu olmalı... O zaman Dragon'un ya da başka bir D. nin neden Op'u aramaya bile kalkışmadığı anlaşılır
Gerçekten güzel bir fikir... Yani şöyle bir şey olabilir; bütün yol gösteren kitabeleri bulup işaret ettikleri noktaya gittiğin zaman bile Raftel'i bulamıyor olabilirsin. O noktadan sonra Raftel'i bulabilmen için "her şeyin sesini duyman" gerekiyor olabilir? Valla çok parlak fikir.

Hocam E. Oda bunu duysa; eğer böyle düşünmemişse bile senin dediğin gibi yapmaya karar verir. :)

Not: Tabii ki bu yeteneğin özünün ne olduğu; nereden geldiğini falan da öğrenmek gerek. Sanırım Zou denen fil'in istediği tek seferlik emir mevzusundan falan çok şey öğreneceğiz.

Denizciler düz eder, hükümet güçlerine gerek bile yok ;)

Hocam zaten söylediğin şeyler gayet mantıklı. Muhtemelen de haklı çıkacaksın.

Ama her şeye rağmen bir tane soru havada kalıyor. Neden Luffy? Yani normalde 100 bölümlük bir seri olsa umursamam ama 20 yılı aşkın bir seri yapıyorsan, bu soruya da vermen gereken bir cevap olmalı bence.

Yani neden Dragon değil de neden Luffy? Buna gerçekten iyi bir cevap vermeli E. Oda yoksa çok ama çok havada kalacak. Yani çünkü o bir "D"... Eee? Dragon da D?

Çünkü Luffy korsanlar kralı olmak istiyordu? D olup KK olmak isteyen ve Teach gibi kötü olmayan karakter yok mu yani seride? En başta Law var.

Ne bileyim... E. Oda umarım bu konuyu sağlam şekilde bağlar.
Neden Luffy biliyor musun, çünkü Ashura onu şeçti !! Başka bir neden yok, eğer seçilmiş olana bağlarsa ki bağlayacak, bu tarz bir açıklama yapacaktır. Kısacası kader diyecek, karma diyecek. Japonların takıntılı olduğu konulardan biri bu. Yani önemli olan kim olarak doğduğundur.

Shanks'in öleceğini mi düşünüyorsun? Devrimcilerin? Bir sürü müttefik olmuş ve olacak olan krallıklar? Gittikçe artacak filo tayfası? Taraf değiştirecek düşmanlar? Supernovalar, shichibukailar, falanlar filanlar? Skypiea adasındakiler bile dahil işin içine. Bizimkiler zaten Korsan Kral tayfası olacak, başka bir rütbede. Shanks ve Dragon ölse bile sağ kalacak tayfa epey sağlam olacak Marco'lar gibi. Ortada olacak olan savaş hükümeti yıkacak. 4 yonkounun verdiği rahatsızlığın üstünde olmalı. Yanlış anlama bunu soruyorum çünkü benimde denizcilere bakış açım seninki gibi normalde, amiralleri bir yonkou tayfasının alacağını düşünüyorum. Ama kurguya bakarsak hükümetin dehşet gücü çıkmalı. Şak diye yeni amiral bulabiliyorlar da bu adamlar.
Gökten savaşçı yağmayacağına göre Luffy eldeki elemanlar ile iş yapması lazım. Kendisi Yonko gücüne geldi diyelim, sonra yanına kimi alacak ? Luffy o seviyeye geldiği vakit zaten Kaido, Big Mom and Teach muhtemelen düşmüş olur olmasa bile ne Luffy onlarla ne de onlar Luffy ile ortaklık yapar. Ondan sonra Shanks, Shanks muhtemelen Teach'e yenilip ölecek, ölmese bile katılacağını zannetmiyorum, genelde hükümet düşmanı değil arayı bulan birisi oluyor Shanks, ne hükümet düşmanı ne yanlısı. Bu sebepten Marineford'da arayı bulmakta başarılı oldu. Hadi diyelim Luffy'ye katıldı, Marco'da geldi. Luffy - Shanks, ve diğerleri. Bu da en iyi ihtimal, en iyi ihtimalde bile 2 Yonko ederler en fazla.

Dragon ve ordusu zaten ayrı.

Gökten savaşçı yağmayacağına göre Luffy eldeki elemanlar ile iş yapması lazım. Kendisi Yonko gücüne geldi diyelim, sonra yanına kimi alacak ? Luffy o seviyeye geldiği vakit zaten Kaido, Big Mom and Teach muhtemelen düşmüş olur olmasa bile ne Luffy onlarla ne de onlar Luffy ile ortaklık yapar. Ondan sonra Shanks, Shanks muhtemelen Teach'e yenilip ölecek, ölmese bile katılacağını zannetmiyorum, genelde hükümet düşmanı değil arayı bulan birisi oluyor Shanks, ne hükümet düşmanı ne yanlısı. Bu sebepten Marineford'da arayı bulmakta başarılı oldu. Hadi diyelim Luffy'ye katıldı, Marco'da geldi. Luffy - Shanks, ve diğerleri. Bu da en iyi ihtimal, en iyi ihtimalde bile 2 Yonko ederler en fazla.

Dragon ve ordusu zaten ayrı.
İkna edersin belki beni dedim de edemedin. Ben senin gibi düşünmüyorum büyük savaş konusunda. Shanks bana göre Luffy'nin yanında olacaktır kesin. Shanks, Marco, Dragon, Luffy ve geri kalan alayını kafamda tarttığımda 4 yonkou ediyor rahatlıkla, o yüzden hükümetten beklentim büyük.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık