Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dört İmparator vs. Dünya Hükümeti

Kim Alır?

• Kullanılan toplam oy
    226
Hem kağıt üzerinde hemde bize gösterilen bu yönde sonuçta mf savaşına çoğu geldi.Neden gelmesin birdahaki savaşa.
Gelmesi farklı bir şey savaşmaları farklı bir şey. Nitekim Mf'de bile çoğunun öldürdüğü korsan kadar denizci vardı. Shicilerin kendi çıkarları doğrultusunda hareket eden korsanları olduğunu ben anlatmıyım tek tek. Seride mevcut.

Gelmesi farklı bir şey savaşmaları farklı bir şey. Nitekim Mf'de bile çoğunun öldürdüğü korsan kadar denizci vardı. Shicilerin kendi çıkarları doğrultusunda hareket eden korsanları olduğunu ben anlatmıyım tek tek. Seride mevcut.
Haklın ancak denizciler ve goerisiler bunları kendi güçleri olarak gördüğü için bizde öyle görmeliyiz benim fikrimce ama senin düşünceninde herhangibir yalnışlığı yok bence.

Haklın ancak denizciler ve goerisiler bunları kendi güçleri olarak gördüğü için bizde öyle görmeliyiz benim fikrimce ama senin düşünceninde herhangibir yalnışlığı yok bence.
Biz hükümet ya da gorosei değiliz ki. Bizim işimiz olayları yorumlamak. Her şeyi, öyle yazıyor diye öyle kabul edersek seriyi tartışmanın ve takip etmenin bir anlamı kalmaz. Dediğim gibi yine de öyle görmek istiyorsan senin bileceğin iş :sapkali:

Düşüncelerim son bölümlerden sonra iyice pekişti bu konudaki.
Dünya hükümeti tek başına en güçlü organizasyon olsa bile tek başına Yonkoular birbirlerine düşman oldukları için ciddi manada şanslılar. En son Shanks ile WB görüşme gerçekleştirdiğinde alınan tedbirleri veya BBnin güç kazanması sonrasında Goroseilerin çektiği yusuf yusuf olayını hatırlıyorum.
Benim kendi görüşüm:
Denizciler,Shichiler ve PXler dünya hükümetinin gücünün %70ini oluşturuyor. (Hadi diyelim Shichiler bağları yüzünden taraf değiştirmediler) 2 Yonkou oluşumu bile bu %70lik güce çok fazla. Hile hurda karışmaz ise 4 Yonkou için ezici bir galibiyet gerçekleşir.

Denizciler 1 Yonko'yu ezerek yendi denmiş. Tamam Denizcileri sevebilirsin de birde gerçekleri görerek savunmak var. Denizciler, 1 Yonko'yu o kadar kolay yenebilseydi o kadar destek çağırmaya PX ordusu ile sağdan soldan sıkıştırmaya, Shichibukai'ların hepsini toplamaya ve gelmeyenleri Shichibukai'lıktan çıkaracak kadar tedirgin olmalarına ne gerek vardı değil mi. Squardo olayını hiç katmasan bile adamların aldıkları yardımlar ve nasıl telaşlandıkları ortada. Bunca olaya rağmen Akainu öldü ölecek bir Beyazsakal'ı öldüremedi (dövüşün ortasında yaşlılık sebebiyle kalbi tekliyor) ve yerin dibine girdi, hasar aldı. Aokiji, bir tümen komutanı tarafından kanatıldı ve dikkat dağınıklığına kadar kenarda bekletildi. Kizaru aynı şekilde tümen komutanı tarafından durduruldu ve Kairoseki ile arkadan vurmak için fırsat kolladı. Bu ezerek yenmek ise, hemde bunca avantaja rağmen, sanıyorum ki ''ezerek yenme''nin ne olduğunu bilmeyen arkadaşlar var anlaşılan.

Ezerek yenme şöyle olurdu. Beyazsakal oraya gelir, hiç bir dezavantaj Squardo falan yaralamadan dövüşür, Amirale hiç bir şey yapamaz, kendi tümen komutanları dezavantaj yaşamadan yenilir, en sonunda sayıca üstün olan tarafa dayanamaz ve Beyazsakal'da aradan çıkardı. Ama hiç öyle olmadı, korsanların sahip olduğu birçok dezavantaja rağmen hırpalanan Amiraller gördük.

Ondan sonra Teach, daha deprem meyvesini kontrol edemiyorken Garp ile Sengoku'yu karşısına alabiliyor, 2 amiral bunlar. Shanks bir geliyor, denizciler daha fazla karşılık veremiyor. Akainu gibi korsanlarla anlaşma yapmaya asla yanaşmayan karakterde birisi Shanks karşısında eli kolu bağlanıyor. Tümen komutanı yine Kizaru'yu durduruyor.

Denizciler fazla abartılıyor. Bunların avantaj sahibi olmadan 1 Yonko'yu bile yenmelerine ihtimal vermiyorum.

Kaldı ki bu adamların Yonko ne kadar çok yenmek istediklerini iyi biliyoruz. Beyazsakal'ı onca avantaja rağmen zar zor yenip, ölüsünü vermek istemediler, Sengoku olmasa bu sebepten savaşacak adamlar neredeyse, neden, çünkü biz Yonko yendik Denizciler çok güçlü işte diye dünya çapında algı yaratmak istiyorlar, Denizcilerin amacı zaten korsanları yok etmektir, bu adamların başka bir amacı yok, One Piece bulayım, şurayı gezeyim, şurayı ele geçireyim dertleri yok, korsanlar ölürse, suçlular yakalanırsa adamlar görevini yapmış olur. Denizcilerin 1 Yonko'yu yenme ihtimali olsa 1 dk bile durmazlar direk oldukları bölgelere savaş ilan edip görevlerini yerine getirirlerdi, ama yapamayacaklarından riske girmiyorlar.
İyi hoş diyorsun da son savaş olayına ne diyorsun peki? Luffy'nin toplayacağı müttefiklerin 4 yonkou toplamı edeceğini hesap edersek ve bu büyük savaş olacaksa hükümetle, hükümetin de güçlü çıkması gerekmiyor mu? Eğer denizciler tek askeri güçleriyse dediğin gibi bir yonkou edeceğini bile düşünmediğin denizcileri, büyük ihtimal bir yonkou edecek Dragon ve devrimcilerin çoktan düşürmesi gerekmez mi? Zaten denizciler düşse darbe gibi olur, yönetiminde dediğin gibi güçsüz olacağını varsayarsak hükümetin düşmesi kolay olmaz mı? Üstelik bu kadar mümkün olsa hükümetten nefret eden korsanlar varken devrimcilere katılım artar, müttefikler çoğalır. Peki bunca sene niye erteliyor bu adamlar?

Bu zamana kadar üretilen son savaş teorilerini okuduktan sonra aklıma şu takıldı;

Shanks neden One Piece'i bulmaya gitmiyor sorusuna Shanks'in D. olmaması gibi bir cevap veriyoruz. Tamam, olur. Yani bu D'lere kalan bir istek, bir miras. Bunu anlayabiliyoruz.

Peki ya Dragon? Bu adam tescilli D.

Üstelik şöyle bir şey var; Beyazsakal'ın bildiği ama Dragon'un bilmediği hiçbir şeyin olmadığını düşünüyorum. Hele Dragon'un bir devrim ordusunun başındaki isim olduğunu düşünürsek, kayıp yüzyıl olsun, dünya hükümetini yıkmak olsun, Luffy'lerin anca One Piece'i bulunca "teorilere göre" edineceği bu amaçlar Dragon için ezelden beri var.

Peki bunca sebepten sonra neden Dragon, One Piece'i bulmaya çalışmıyor?

Dragon ve ordusunun gücü buna yetmiyor da bizim Luffy ve 8 kişilik ekibinin mi gücü buna yetiyor yani şuan?

Umarım aklımdakini doğru şekilde yazmışımdır. Demem o ki; şöyle düşünelim. Ya Dragon; One Piece'e çoktan ulaştıysa ya da One Piece'in ne olduğunu çoktan öğrenmişse? Peki o zaman neyi bekliyor?

Luffy'nin toplayacağı müttefiklerin 4 yonkou toplamı edeceğini hesap edersek
Fazla hesap etmişsin, böyle bir şey bence imkansız. Luffy'nin toplayacağı ekip en fazla 2 Yonko eder. Luffy'den başka o grupta zaten Yonko dengi bir karakter olmaz. Luffy Marco tarzında 2-3 sağ kol toplarsa büyük başarı olur.

Bu zamana kadar üretilen son savaş teorilerini okuduktan sonra aklıma şu takıldı;

Shanks neden One Piece'i bulmaya gitmiyor sorusuna Shanks'in D. olmaması gibi bir cevap veriyoruz. Tamam, olur. Yani bu D'lere kalan bir istek, bir miras. Bunu anlayabiliyoruz.

Peki ya Dragon? Bu adam tescilli D.

Üstelik şöyle bir şey var; Beyazsakal'ın bildiği ama Dragon'un bilmediği hiçbir şeyin olmadığını düşünüyorum. Hele Dragon'un bir devrim ordusunun başındaki isim olduğunu düşünürsek, kayıp yüzyıl olsun, dünya hükümetini yıkmak olsun, Luffy'lerin anca One Piece'i bulunca "teorilere göre" edineceği bu amaçlar Dragon için ezelden beri var.

Peki bunca sebepten sonra neden Dragon, One Piece'i bulmaya çalışmıyor?

Dragon ve ordusunun gücü buna yetmiyor da bizim Luffy ve 8 kişilik ekibinin mi gücü buna yetiyor yani şuan?

Umarım aklımdakini doğru şekilde yazmışımdır. Demem o ki; şöyle düşünelim. Ya Dragon; One Piece'e çoktan ulaştıysa ya da One Piece'in ne olduğunu çoktan öğrenmişse? Peki o zaman neyi bekliyor?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık