Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dört İmparator vs. Dünya Hükümeti

Kim Alır?

• Kullanılan toplam oy
    226
Garp'ın dediğine göre Denizciler 2 efsaneyle bile baş edemezmiş. Bu durumdan yola çıkarak 4'ünü alamacağı görüşündeyim Hükümetle beraber.

Sadece denizciler dersek, ve onlarada 7 shicbukai eklersek... şimdide, iki sene öncede 4 yonkuo öper, hemde cok fena :D heleki şimdi garp ve sengoku gibi, yonko alabilecek adamlarda yokken,denizcilerin hiç sansı yok.

ama söyle bir durum var, dünya hükümeti farklı bir olgu, kıcı kırık alabastanın bile 100000 adamı var.tek bir ülke bu, bundan 170 tane düsünürsen ve 4 yonkuonun tümünün gücüne oranlarsan, sahip oldugu herseyle dünya hükümeti daha agır basar benim mantıgımda.

wb korsanları, dünya üzerindeki en güclü korsanlardı bu tartısılmaz. heleki, getirdikleri müttefik sayısı ve kendi tümen olusumlarıda hesaba katıldıgında, gördükkü gücleri muazzam, ama wb yi cıkarırsan,denizciler ve istekli sekilde savasan shicbukailerle ve garp ile sengoku aktif dövüssün tek yonkou tayfasını ezerler. wbde eklensin yine yenemezler. en kötü adayıda kendiyle beraber batırır. hatta sengoku ve garp aktif dövüsseydi, shanks ve tayfasına ragmen yine denizcileri alamazlardı o gün bence. shanks öyle bir zamanda geldiki, savas istegi düsmüs adamlar bir yonkou daha görünce panikledi. houshoku levelini biliyoruz. ayrıca birde teach ve tayfası vardı. gördükki, o an orda 3 yonkuo tayfası varmıs. yinede kazanıcaklarının garantisi yoktu. aynı teach tayfası sadece akainudan topuklayıp kactı. garp ve sengokuya ragmen yenmelerini mantık dısı buluyorum.

sonra o savasta hepsi wb korsanları için toplandı, ama jinbei, crocodile, luffy, ivankov gibi shicbukai seviyesinde korsanları ve sonradan savasa dahil olup, sengokuyu tutan teach ve tayfasını kimse hesaba katmıyor. hancock bile karsıya yardım etti. garp hiç savasmadı, sengoku bile son ana kadar bekledi. objektif olarak bakarsak, wb ancak adayıda kendiyle birlikte batırır beraberlik alırdı. kizarunun kası bile terlememişken, tüm tümen komutanları bir arada akainuyu yenememisken, aokijide sadece agızdan gelen bir kan varken ve garpla, sengoku piknik yapmısken, cıkıpta iki yonkuo denizcileri yener demekte ayıp. dünya hükümetinin gücüde ortada, tek sıkıntı tüm güclerini tek bir noktaya odaklayamazlar, o yüzden yonkuolar yeni dünyayı yönetiyor. adamlar d.lerin krallıgını yıkmıs, siz biri cakma d. olan 4 tane über adamın ellerindeki bir avuc korsanla milyonlarca askeri yöneten bir olusumu ezecegini söylüyorsunuz, tamam denizcileri ve shicbukaileri ezerler ama işin içine dünya hükümetide girerse bence denge o tarafa döner.
smoker gibi bende gecmişe baktımda. böyle demişim zamanında. ama artık yonkolarla ilgili söyle bir gercek var :p kaidoudan önce, kaidoudan sonra :D artık oyum yonkolara... :cool:

Yonko diyosun ama bu tepki sadece Kaido'ya verildi. Daha yakın zamanlarda Big mom görüldü ama bir shicibukai kadar etki bırakmadı kadın. Yani bakarsan kaido da yonko, mom da. Abartmayalım artık.
Kaido reyizin farkı diyelim :cool:

Kaido harika bir karakter tasarımına sahip olduğu ve gerçekten hayvan ötesi biri olduğu için böyle bir tepki aldı, evet. Diğer yonkouların Kaido kadar tepki al(a)maması bir şeyi değiştirmiyor yalnız. Çünkü diğer yonkoular da bölgeleri için birbirleriyle savaşacak kadar güçlü.

@Smoker

Ben de bir ''Oha'' çekmiştim şahsen. Senin gibi tepki verecek kişi sayısı azdır bence ya. Bilemiyorum :)

karolla

Kaidounun gösteriliş şekli çok cafcaflı. Etki bırakması normal. Ben o manga bölümünü 3, 4 kere okudum mesela. Bir de hiç beklemediğimiz bir anda çıkınca tabi insan şaşırıyor. Kaçıncı bölümdü la bir daha okuyacam.

buldum: http://www.turkcraft.com/One_Piece/795

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık