Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dört İmparator vs. Dünya Hükümeti

Kim Alır?

• Kullanılan toplam oy
    226
Garp durumu açıklamıştı , denizci karagahi ve savaş lordlari ,yonkouyu dengelemek için varlar.
Kaldı ki hükümetin tüm gücünü sayarsak sonuç belli.
Sorun shicilerde zaten. Bu adamlardan nerdeyse hiçbirinin hükumete bir faydası dokunmadı bu zamana kadar. Ya da şöyle demek mi daha doğru olur:

Fayfasından çok zararları oldu. Hesapta shiciler köpek ama aslında hükumeti köpek gibi kullanan shiciler :)

''İstediğimi elde edene kadar kullanırım, sonra bırakırım.''

Bu zamana kadar hep böyle oldu. Bu yüzden denizciler ya da hükumet shiciler yanımda diye güvenmemeli. Zaten seride sihicilerin yaptıklarını göze aldığımızda hükumet de shicilere güvenmeyi bırakmış diyebiliriz. Keza Fujitora shiciliği kaldırmak istiyor. Bu düşüncesi onaylanmasa adam zaten amiralliği kabul etmezmiş.

Sonuç olarak yonkoular karşısında denge unsurlarını sayarken shicileri değerlendirmemek gerek. Yok efendim çok sadıklar bunlar hükumete dersen 835 sayı önümüzde yani. Açıp bakabiliriz ne kadar sadık olduklarına :)

Denizcinin denizciden başka dostu yok mantığıyla 2 yonkou>denizciler ;)

Son düzenleme:
Garp'ın orada tek Yonko'dan bahsettiği bir gerçek, öbür türlü anlayan artık lafı nereden anlıyor bilmiyorum.

Garp zaten iki efsane ile baş edemeyiz diyerek olayı açıklığa kavuşturmuştu. Yani Garp'a göre, WB ve Silvers Rayleigh'e aynı anda güçleri yetmez. Silvers'ın yaşlı hali anca Amiral ettiğine göre, iki Yonko fazla gelir Denizci + Shicibukai'lara.

GL'de yaşamanın zor olma sebebi korsanlar değil, GL'nin anlaşılamayan doğası. GL tüm dünyanın küçük bir kısmı. Bak harita atayım. GL tüm dünyanın çok az bir kısmını oluşturuyor ve geriye kalan kısımlar genel olarak büyük ihtimal hükümetin elinde.

Korsanların hükmettiği yerleri GL dışında nerede gördük? GL'nin ilk yarısında bile korsanlar hükmetmiyordu. Yeni dünyada var korsan hükmü. Bunun dışında en fazla sorun çıkaran korsan gurupları var ki zaten korsan olmak bunu gerektirir. Korsanların hükmü üşbeş yerle sınırlı. Dünya hükümetin elinde ve devrimciler belirsiz bölgeleri ele geçiriyor yavaş yavaş, en azından bir ayaklanma var ama bu başka konu.

Yani hükümet zaten dünyanın hakimi ve GL özel bir coğrafya. Normal yaşanılacak yer değil. GL'de yaşayıp şikayet etmek dağın başına ev yapıp sonra neden fiber hat çekemiyorum demek gibi. İmkanlar o kadar ve GL büyük ihtimal hükümetten alınıp işgal edilmiş bir yer değil, hükümetin zamanla ele geçirmeye çalıştığı bir yer.

Yani alıntıladığın mesajda da yazdım. Adamların hemen savaşıp, varımızı yoğumuzu ortaya döküp her yeri ele geçirelim diye bir aciliyet gerektiren bir amacı yok.
Sanırım dediğine ikna oldum gibi gibi :) Benim aklımdaki harita çok farklıydı. Ama yinede grand line ve yeni dünyada zulme uğrayan insanlar var. Denizcilerin gücü yetseydi o insanları kurtarıp daha güvenli yerlere götürürlerdi diye düşünüyorum.

Sanırım dediğine ikna oldum gibi gibi :) Benim aklımdaki harita çok farklıydı. Ama yinede grand line ve yeni dünyada zulme uğrayan insanlar var. Denizcilerin gücü yetseydi o insanları kurtarıp daha güvenli yerlere götürürlerdi diye düşünüyorum.
Senin hayalindeki denizciler Cobylerden oluşuyor olmalı:p Benimkiler Sakalardan oluşan denizciler. İnsanları çıkarları ve adalet söz konusu olmadıkça kurtarmak için ekstra kahramanlık yapacaklarını sanmam. Ya gerek varsa ya da denk gelirse kurtarırlar. Garp bile zevkine dövüşüyor:D Yinede belirsiz bir konu ne diyeyim, herkesin popisi kendine :sapkali:

Senin hayalindeki denizciler Cobylerden oluşuyor olmalı:p Benimkiler Sakalardan oluşan denizciler. İnsanları çıkarları ve adalet söz konusu olmadıkça kurtarmak için ekstra kahramanlık yapacaklarını sanmam. Ya gerek varsa ya da denk gelirse kurtarırlar. Garp bile zevkine dövüşüyor:D Yinede belirsiz bir konu ne diyeyim, herkesin popisi kendine :sapkali:
Tek mesele kurtarmak değil. Ortada sana rakip olan kişiler var ve daha güçlüysen onu ortadan kaldırırsın. Neyse bu konu bir yere varmayacak gibi artık luffy denizcilere daldığında aynı konuyu tekrar tartışırız.

Garp'ın orada tek Yonko'dan bahsettiği bir gerçek, öbür türlü anlayan artık lafı nereden anlıyor bilmiyorum.

Garp zaten iki efsane ile baş edemeyiz diyerek olayı açıklığa kavuşturmuştu. Yani Garp'a göre, WB ve Silvers Rayleigh'e aynı anda güçleri yetmez. Silvers'ın yaşlı hali anca Amiral ettiğine göre, iki Yonko fazla gelir Denizci + Shicibukai'lara.
Garp ve Sengoku da savaşa katılsa hayli hayli yeterdi bana kalırsa. Kendilerini hesaba katmamış olsa gerek, savaşa katılmadı ne de olsa.

Garp ve Sengoku da savaşa katılsa hayli hayli yeterdi bana kalırsa. Kendilerini hesaba katmamış olsa gerek, savaşa katılmadı ne de olsa.
Savaşa katılmadı derken ? Garp'ın Marco'ya yaptığı müdaleyi görmezden gelmemiz gerekiyor heralde, veya BB'ye karşı yumruğunu gösterip durduğu o anlarıda görmezden mi gelelim ?

Sengoku'da hem Luffy'ye, hem de BB'ye müdahalelerde bulundu, ayrıca savaşı stratejik olarak yönetende Sengoku'ydu. Vergo için savaşa katılmadı diyebilirsin, Garp ve Sengoku için diyemezsin, adamlar hiç bir şey yapmasa orada bulunmaları sebebiyle caydırıcı konumdaydılar ki zaten savaşa müdahale de ettiler zaman zaman.

Savaşa katılmadı derken ? Garp'ın Marco'ya yaptığı müdaleyi görmezden gelmemiz gerekiyor heralde, veya BB'ye karşı yumruğunu gösterip durduğu o anlarıda görmezden mi gelelim ?

Sengoku'da hem Luffy'ye, hem de BB'ye müdahalelerde bulundu, ayrıca savaşı stratejik olarak yönetende Sengoku'ydu. Vergo için savaşa katılmadı diyebilirsin, Garp ve Sengoku için diyemezsin, adamlar hiç bir şey yapmasa orada bulunmaları sebebiyle caydırıcı konumdaydılar ki zaten savaşa müdahale de ettiler zaman zaman.
Zaman zaman bir iki müdahelede bulundular ama aktif savaşmadılar. O savaşa Rayleigh'nin geldiğini farz edelim. Ne değişecekti? Yıllardır dövüşmemiş olan Rayleigh'i Garp tek başına yerdi. Marco'ya da Garp değil de Sengoku müdahele ederdi.

Garp'ın bahsettiği olay; Rayleigh ile MF savaşının aynı zamana denk gelmesi olsa gerek. Rayleigh'i yakalamak için en az bir amiral ve yanında askerlerin olması gerekiyor. MF'de bir amiralin eksik olması da çok büyük bir handikap. Denizciler bunu göze alamadı doğal olarak.

@Erkan12
Mf'de iki yonko olsaydı,
Garp ve Akainu yonkolarla dövüşürlerdi.
Kuzan, Kizaru, Sengoku ve shichibukailer as adamlarla, koramiralleri ve kalanlarda müttefiklerle dövüşürlerdi.:bilmem:
Akainu yetmezdi ama ona da destek gelirdi bir yerlerden.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık