Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dizi Sohbet, Soru, Haber ve Tartışma

When They See Us
Uzun zamandır dizi bakmıyordum. Keşke o süreyi biraz daha uzatsaymışım.
Merkezinde yaşanmış bir suç hikayesi var. Tabi günahsız* ZENCİ çocukların gözünden bakıyor olaya. Politik doğruculuk yaptığı yerler olmasına rağmen, sırıtmıyor. Evet, durum o kadar vahim:d İlk iki bölüm inanılmaz rahatsız edici dozda devam ediyor. Amaçladığı gibi BEYAZ adama haklı bir kin ve nefret uyanıyor izlerken.

Oktay Kaynarcanın yeni dizisinin ilk bölümünü izledim. Oktay Kaynarcanın oynadığı aksiyon içerikli dizilerdeki mizah anlayışı beni hep çekiyor. EDHOda konu sürekli tekrar etmesine rağmen, aksiyondan ziyade diyaloglar hoşuma gittiği için 200 bölüm x 2 saatten 400 saatimi yatırdım en az. Tabi çalışırken izliyordum orası ayrı ama...

Bölüm benim için çok kötü başladı. Bayat, mutlu aile tablosu içeren sahneleri atladım direkt. Bir de yemek masasında durduk yere türküler söylenip durdu, anlam veremedim. :D

Dizide Cezayir/Temur karakteri çok güçlü başladı. O yüzden çok uzun ömür biçemiyorum. Üzüm süreceğini de sanmıyorum açıkçası.

Oyuncu konusunda ben bir tık zayıf gördüm. Aslında EDHO da zayıf başlamıştı. İlk kadroda Deniz Çakır, Oktay Kaynarca ve Tarık Ünlüoğlu dışında ünlü ve göze çarpan kimse yoktu aslında. Ozan Akbaba gibi isimler beklemediğim bir kalitede çıkış yaptı orada.

BBC dizisinde, daha fazla kariyerli oyuncu olmasına rağmen ön plana çıkan birkaç oyuncu var. Diğer karakter sanırım alışma aşamasında. Çünkü birkaç karakterin bölümün başındaki halleri ile sonundaki halleri arasında fark var.

Zaten EDHOdan bayağı oyuncu almışlar.

Pelin Akilin yapamadığı oyunculuktan nefret ederim. O ne kadar kötü oyuncuysa diğer esas kadın Ebru Özkan o kadar kaliteli bir isim

Eren Vurdem de benim oyunculuğunu beğendiğim birisi. Kesinlikle Konyalı olmasıyla alakası yok.

Oktay Kaynarcanın yeni dizisinin ilk bölümünü izledim. Oktay Kaynarcanın oynadığı aksiyon içerikli dizilerdeki mizah anlayışı beni hep çekiyor. EDHOda konu sürekli tekrar etmesine rağmen, aksiyondan ziyade diyaloglar hoşuma gittiği için 200 bölüm x 2 saatten 400 saatimi yatırdım en az. Tabi çalışırken izliyordum orası ayrı ama...

Bölüm benim için çok kötü başladı. Bayat, mutlu aile tablosu içeren sahneleri atladım direkt. Bir de yemek masasında durduk yere türküler söylenip durdu, anlam veremedim. :D

Dizide Cezayir/Temur karakteri çok güçlü başladı. O yüzden çok uzun ömür biçemiyorum. Üzüm süreceğini de sanmıyorum açıkçası.

Oyuncu konusunda ben bir tık zayıf gördüm. Aslında EDHO da zayıf başlamıştı. İlk kadroda Deniz Çakır, Oktay Kaynarca ve Tarık Ünlüoğlu dışında ünlü ve göze çarpan kimse yoktu aslında. Ozan Akbaba gibi isimler beklemediğim bir kalitede çıkış yaptı orada.

BBC dizisinde, daha fazla kariyerli oyuncu olmasına rağmen ön plana çıkan birkaç oyuncu var. Diğer karakter sanırım alışma aşamasında. Çünkü birkaç karakterin bölümün başındaki halleri ile sonundaki halleri arasında fark var.

Zaten EDHOdan bayağı oyuncu almışlar.

Pelin Akilin yapamadığı oyunculuktan nefret ederim. O ne kadar kötü oyuncuysa diğer esas kadın Ebru Özkan o kadar kaliteli bir isim

Eren Vurdem de benim oyunculuğunu beğendiğim birisi. Kesinlikle Konyalı olmasıyla alakası yok.
Dizide ısrarcı olurlar çünkü bir yandan da mafya-devlet ilişkileri üzerinden bir propaganda dizisi daha olmuş oldu. İyi ya da kötü diye bakmıyorum bu işe, normaldir yani ısmarlama işler olur medyada ama devam dizisi niyetine çekiyor gibiler resmen.
Pelin edho sonlarında sevilmiş sanırım firma tarafından, edho üzerinden reklam da olur demişlerdir. Bu tarz dizilerde hem oynayan karakterler belli oluyor hem de oyuncu ajansları resmen paket halinde veriyor oyuncuları.
Yaşlı ve raconcu nine rolü iyi olmamış, klasik birkaç ilişkiye giren çapkın karakter rolü de aynıyla kalmış Oktay'da. Mafya-ajan dizisi severler en az bir 2 sezon 66 bölüm mühlet verirler gibime geliyor.
Ozan Akbaba yetenekli adamdır bu arada, verdiğin rol neyse oynar.
Bahsettiğin laf atışmaları da eğer düzgün yazılırsa eğlenceli oluyor gerçekten. Ciddiye alırsan çok tutarsız ve salakça olabiliyor tabi ama hafif dalga modunda bakarsan fena değil. Zamanla karakterler de oturuyor. Mesela edhoda enişte, zafer, ender gibi isimler epey bir yan rolde olsalar da komedisi iyiydi karakterlerin. Tabi ciddi bakmazsan.

Marvel dizilerini izliyordum bu aralar. What if bitti sonrasını izlemeyi pek düşünmüyorum. She-Hulk, Ms. Marvel falan işte.
Hulkın tüm olayının içine tükürmüşler. Hulk bu değil.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık