Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dizi Sohbet, Soru, Haber ve Tartışma

Bende Barbarosların ilk iki bölümünü izledim. Artik boyle dizilerde Engin Altan Düzyatan gibi bilindik simalarin olmamasi gerekiyor. Sanki sürekli ayni dizileri izliyormuşuz gibi bir hava söz konusu. Farkli isimleri görmek istiyorum. Mesela Ulaş Tuna Astepe'nin kadroda oluşu biraz daha heyecan vermiş. Ayni şekilde Yiğit Özşener, Pelin Akil gibi isimlerin. Ama dizi sarıyor kendini izlettiriyor. Başarılı olmuş diyebilirim. Eleştireceğim bir kac sahne var daha sonra detaylı bir şekilde yazacağım. Diziyi kendi çapımda puanlarsam, 7/10 luk bir dizi diyebilirim.

Bende Barbarosların ilk iki bölümünü izledim. Artik boyle dizilerde Engin Altan Düzyatan gibi bilindik simalarin olmamasi gerekiyor. Sanki sürekli ayni dizileri izliyormuşuz gibi bir hava söz konusu. Farkli isimleri görmek istiyorum. Mesela Ulaş Tuna Astepe'nin kadroda oluşu biraz daha heyecan vermiş. Ayni şekilde Yiğit Özşener, Pelin Akil gibi isimlerin. Ama dizi sarıyor kendini izlettiriyor. Başarılı olmuş diyebilirim. Eleştireceğim bir kac sahne var daha sonra detaylı bir şekilde yazacağım. Diziyi kendi çapımda puanlarsam, 7/10 luk bir dizi diyebilirim.
Farklı isimleri görmeyi ben de istiyorum da bu tarz dizilerde eğitimli oyuncu bulmak çok zor. Zengin kız fakir oğlan dizisi değil bunlar. Bir emek ve çalışma istiyor. Alper Çağlar bile aynı adamları kullanıyor büyük oranda. Bir de sinemamızda bir gruplaşma var. Cem Yılmaz dalga falan geçiyor da genel olarak her yönetmen ya da yapımcı aynı adamları kullanıyor. Barbaroslarda olan Bahadır Yenişehirlioğlu mesela, TRT'nin Diriliş hariç bütün dönem dizilerinde oynamış olabilir adam. :D

Eğer Dirilişte olduğu gibi tekrara düşmezse son yıllarda çıkan en iyi dizilerden birisi olur. Tekrardan kastım Diriliş'in bütün sezonları aynı şablonda işleniyordu. Ertuğrul Gazi'nin karşısına obadan bir düşman, bu düşmanla iş tutan sonradan pişman olacak bir yakın akraba-dost, bir hristiyan düşman, bir oba dışından devlete ihanet eden ve kendi çıkarını düşünen Müslüman bir Türk güç sahibi. Arada bir Moğollar eklendi o kadar. Tabi her sezon bir tane düşman olup sonradan Müslüman olan birisi mutlaka vardı. Umarım aynı hataya düşmezler.

Ekleme: Şu müzik acayip hoşuma gitti ama. :D

• Like
Tepkiler: Mao

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık