Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dinlediğiniz Son Albüm

Radical Optimism

Albüm adı: Radical Optimism
Sanatçı: Dua Lipa
Yayınlandığı yıl: 2024
Tür: Dans pop, neo-psychedelia
Şarkı sayısı: 11
Şarkılar:

Albüm bugün yayınlandı ve ben hemen dinleyip değerlendirmemi burada paylaşmak istiyorum.

Albümden şu ana kadar Houdini, Training Season ve Illusion teklileri yayınlandı. Tam yaz albümü olmuş. Bazı parçalar o tatta ancak albüm hem Future Nostalgia'nın en üstünde değil hem de o albümden farklı tarzda değil. En azından harmanlanmış tür sunulabilirdi. Bundan rahatsız değilim ama o albüm yapılmışken üstüne çıkılamaz.

Böyle olumsuz konuştum ama kötü değil. Bu senenin albümleri arasında ikinci diyebilirim (Birinci Cowboy Carter). Sadece önceki albümünün altında. Albümde en iyisi birinci teklisi Houdini, onun üstü bir hit yok.

Onun dışında Falling Forever ile Whatcha Doing güzel şarkılar. Bunları ne yapsın, değerlendirsin ama Levitating gibi düetlenmiş hâllerini getirsin ki o zaman değerlenebilir. Bu ikisinde farklı hava var.

Onun dışında çok söyleyeceğim bir şey yok. Diyen varsa gelsin. Albüme puanım 10 üzerinden 7.4 olur.

Ben genelde bir albüm şeklinden ziyade tüm diskografiyi dinleyip, sevdiğim şarkıları ayıklama metoduyla ilerliyorum. Burada da o şekilde ilerleyeceğim problem olmayacaksa.

Sara Lov ve Dustin O'Halloaran'ın yan yana gelmesiyle 1996 yılında oluşturulan ''Devics'' alternatif türde müzik yapmışlardır. Grup 2006 yılında dağılana kadar beş albüm çıkarmıştır ve sonrasında Sara Lov ile Dustin O'Halloran kendi solo kariyerlerine devam etmişlerdir. Grup son olarak olarak Just Like Heaven - a tribute to The Cure derlemesi için The Cure'un Catch şarkısını yeniden düzenlemişlerdir.

Albümleri

Buxom (1996)

1 - That Eye's Half Open
2 - The Way You Sleep
3 - Leave Undone
4 - Powerless
5 - Nothing Hurts
6 - The Bed
7 - Frail
8 - Living Behind the Sun
9 - Peresoso
10 - This Face Has Worked Againist Me

If You Forget Me (1998)

1 - Prelude
2 - Blue Miss Sunday
3 - Three
4 - Birdback
5 - From
6 - Afraid Of Loving You
7 - Firehead
8 - Key
9 - Opus 7
10 - Spooky
11 - Heaven Please
12 - Siren Song
13 - With The Voice Of a Girl Who Still Hasn't Learned
14 - If You Forget me...

My Beatiful Sinking Ship (2001)

1 - Heart And Hands
2 - My Beautiful Sinking Ship
3- You in The Glass
4 - The Man I Love
5 - You Could Walk Forever
6 - Alone With You
7 - Why I Chose To Never Grow
8 - Living Behind The Sun
9 - Forget Tomorrow
10 - Lost At Sea
11 - Gold In The Girl
12 - I Broke Up
13 - Heaven Please

EP Rİbbons (2003)

1 - Don't Take It Away
2 - Keep Running
3 - A Dream And A Train
4 - Ma Cara
5 - Here She Comes

The Stars At Saint Andrea (2003)

1 - Red Morning
2 - Don't Take It Away
3 - In Your Room
4 - My True Love
5 - All Your Beautiful Trees
6 - The End And The Begining
7 - Safer Shores
8 - Connected By a String
9 - Stretch Out Your Arms
10 - Ending

Push The Heart (2006)

1 - Lie To Me
2 - A Secret Message To You
3 - Sailty Seas
4 - Song For a Sleeping Girl
5 - Distant Radio
6 - Just One Breath
7 - Moments
8 - If We Cannot See
9 - City Lights
10 - Come Up

Pek çok şarkısı hoşuma gitse de kalın işaretlediklerimi ayrı bir sevdim. Çok kıymetli bir grupmuş fakat her güzel grupta olduğu gibi onların da bir sonu olmuş. Kısa sürede bu kadar güzel iş çıkartıp damakta tat bırakıp gitmeye de bilmiyorum ne denir.

Ek olarak Salty Seas şarkısı 20014 yılında çıkan The Walking Dead: Season Two oyununun sonunda çalınmıştır.

Ben genelde bir albüm şeklinden ziyade tüm diskografiyi dinleyip, sevdiğim şarkıları ayıklama metoduyla ilerliyorum. Burada da o şekilde ilerleyeceğim problem olmayacaksa.

Sara Lov ve Dustin O'Halloaran'ın yan yana gelmesiyle 1996 yılında oluşturulan ''Devics'' alternatif türde müzik yapmışlardır. Grup 2006 yılında dağılana kadar beş albüm çıkarmıştır ve sonrasında Sara Lov ile Dustin O'Halloran kendi solo kariyerlerine devam etmişlerdir. Grup son olarak olarak Just Like Heaven - a tribute to The Cure derlemesi için The Cure'un Catch şarkısını yeniden düzenlemişlerdir.

Albümleri

Buxom (1996)

1 - That Eye's Half Open
2 - The Way You Sleep
3 - Leave Undone
4 - Powerless
5 - Nothing Hurts
6 - The Bed
7 - Frail
8 - Living Behind the Sun
9 - Peresoso
10 - This Face Has Worked Againist Me

If You Forget Me (1998)

1 - Prelude
2 - Blue Miss Sunday
3 - Three
4 - Birdback
5 - From
6 - Afraid Of Loving You
7 - Firehead
8 - Key
9 - Opus 7
10 - Spooky
11 - Heaven Please
12 - Siren Song
13 - With The Voice Of a Girl Who Still Hasn't Learned
14 - If You Forget me...

My Beatiful Sinking Ship (2001)

1 - Heart And Hands
2 - My Beautiful Sinking Ship
3- You in The Glass
4 - The Man I Love
5 - You Could Walk Forever
6 - Alone With You
7 - Why I Chose To Never Grow
8 - Living Behind The Sun
9 - Forget Tomorrow
10 - Lost At Sea
11 - Gold In The Girl
12 - I Broke Up
13 - Heaven Please

EP Rİbbons (2003)

1 - Don't Take It Away
2 - Keep Running
3 - A Dream And A Train
4 - Ma Cara
5 - Here She Comes

The Stars At Saint Andrea (2003)

1 - Red Morning
2 - Don't Take It Away
3 - In Your Room
4 - My True Love
5 - All Your Beautiful Trees
6 - The End And The Begining
7 - Safer Shores
8 - Connected By a String
9 - Stretch Out Your Arms
10 - Ending

Push The Heart (2006)

1 - Lie To Me
2 - A Secret Message To You
3 - Sailty Seas
4 - Song For a Sleeping Girl
5 - Distant Radio
6 - Just One Breath
7 - Moments
8 - If We Cannot See
9 - City Lights
10 - Come Up

Pek çok şarkısı hoşuma gitse de kalın işaretlediklerimi ayrı bir sevdim. Çok kıymetli bir grupmuş fakat her güzel grupta olduğu gibi onların da bir sonu olmuş. Kısa sürede bu kadar güzel iş çıkartıp damakta tat bırakıp gitmeye de bilmiyorum ne denir.

Ek olarak Salty Seas şarkısı 20014 yılında çıkan The Walking Dead: Season Two oyununun sonunda çalınmıştır.
İstediğin gibi takıl, konu senin. Güzel şeyler aktarmışsın, ama detaylıca yazdıklarına daha sağlıklı yarın incelemek isterim.

Eyvallah teşekkür ederim. Sadece şarkı isimlerini yazdım teknik bilgim zaten hiç yok. Belki türü sevenlerin hoşuna gider bilmiyorum.
İstediğin gibi yazabilirsin. Film konusunu görüp açmıştım. Benim paylaştıklarıma bakma, ben araştırıp yazıyorum biraz.

Bu arada paylaştıklarında favorilerden hareketle dinledim. Grubun 1996, 1998, 2001 albümlerindekiler hoşuma gitti. Hatta 2001 yılındaki albümde favori koymadıklarından bazıları da dikkatimi çekti, mistik mi desem, öyle soft tınılar var. Sonraki yıllar beni pek çekmedi.

İstediğin gibi yazabilirsin. Film konusunu görüp açmıştım. Benim paylaştıklarıma bakma, ben araştırıp yazıyorum biraz.

Bu arada paylaştıklarında favorilerden hareketle dinledim. Grubun 1996, 1998, 2001 albümlerindekiler hoşuma gitti. Hatta 2001 yılındaki albümde favori koymadıklarından bazıları da dikkatimi çekti, mistik mi desem, öyle soft tınılar var. Sonraki yıllar beni pek çekmedi.
Evet biraz ona baktığım için öyle yazmıştım sağ olasın.

Epey şarkısını sevdim ben de sadece benim için biraz yumuşak geldi o yüzden tutmadığım şarkıları da oldu. Türü sevenlerin çok hoşuna gideceğini düşünüyorum ama. Dediğin de solistin sesiyle alakalı muhtemelen.

Evet biraz ona baktığım için öyle yazmıştım sağ olasın.

Epey şarkısını sevdim ben de sadece benim için biraz yumuşak geldi o yüzden tutmadığım şarkıları da oldu. Türü sevenlerin çok hoşuna gideceğini düşünüyorum ama. Dediğin de solistin sesiyle alakalı muhtemelen.
Teşekkürler, ben de senin aracılığınla dinlemiş oldum. Yumuşak derken solistin sesini mi diyorsun? Evet, orası doğru ama solistin sesini müzikle yakıştırdım, tatlı geliyor. Evde iş yaparken arkada çalsın, güzel olur.

Teşekkürler, ben de senin aracılığınla dinlemiş oldum. Yumuşak derken solistin sesini mi diyorsun? Evet, orası doğru ama solistin sesini müzikle yakıştırdım, tatlı geliyor. Evde iş yaparken arkada çalsın, güzel olur.
Tarzı yumuşak biraz. Ses ile müzik uyumu zaten harika. Evde iş yaparken dinleyince ayıklaması zor oluyor dalıyor insan çünkü. Sonra aynı albümü iki üç defa daha dinlemek zorunda kalıyorum :)

Tarzı yumuşak biraz. Ses ile müzik uyumu zaten harika. Evde iş yaparken dinleyince ayıklaması zor oluyor dalıyor insan çünkü. Sonra aynı albümü iki üç defa daha dinlemek zorunda kalıyorum :)
Bildirimler karıştığı için cevap veremedim, kusuruma bakma. Anladım. Tarzını sevdim, müziğinde bana zamanında izlediğim animelerin kapanış müziklerini hatırlattı. Aslında alakası o kadar yok, anımsadım. Ev işi konusunda haklısın. Hele de yapın buna müsaitse. Ben buna müsaitken yanlış tespit yaptım.

Türkçe rap dinlemek istediğimde genelde 5 kişiden ikisinin ortak albümü olan Battle Royale...

YouTube linki...

Spotify linki..

tıktık

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık