Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Deprem Bilgilendirme ve Yardımlaşma Ağı

Büyük kısmı uyuyor. Özellikle büyükşehirlerde daha çok dikkat ediliyordur ama iş büyüdükçe kaçış artıyor. Uzun eller devreye girmeye başlıyor.
Valla keko avcılar, bağcılar, esenler veya benim olduğum bölgede ki binaların nasıl çürümüş olduğunu görüyorum gerçekten kötü durumdalar daha demin saydığım yerler nüfusun yoğun olduğu yerler umarım ki uyulmuş olsun temennim o yönde.

Valla keko avcılar, bağcılar, esenler veya benim olduğum bölgede ki binaların nasıl çürümüş olduğunu görüyorum gerçekten kötü durumdalar daha demin saydığım yerler nüfusun yoğun olduğu yerler umarım ki uyulmuş olsun temennim o yönde.
Eski yapılar için bir şey diyemem. 2019'da denetim sistemi tamamen değişti. Değişen sistemden sonrası için umut besleyebilirsin. Ciddiyim bu konuda.
Yapıldıktan sonra "imar affı çıkar" mantığıyla yapıların altı üstüne getiriliyor.
O iş de öyle olmuyor ya. İmara aykırı imalat durumunda yapı denetim tutanak tutup mühürletiyor şantiyeni. Küçük beldelerde hani bir şekilde aşıldığını varsaysak bile büyük şehirlerde yemez. Ki Sakarya'da falan da yemiyor yani öyle diyeyim.
Bunların mayasında var bu aslan kesilmişlik. Arabanın arka koltuğunda yanında iki yabancıyla otururken ağlayıp yalvarma moda geçmeleri çok kısa sürüyorlaisfdjkasldkşj

Buradaki binaların büyük kısmı 99 öncesi zaten. Muhtemelen istanbul'da uymuşlardır yönetmeliğe ama 99 öncesi binaların pek şansı yok gibi.

Yapıldıktan sonra "imar affı çıkar" mantığıyla yapıların altı üstüne getiriliyor.
Bizim olduğumuz bölgede kentsel dönüşüm bir tık hızlandı fakat fakat eski binaların gerçekten eski hallerini biliyorum yıllarım bu tarafta geçti çoğunun dış yalıtımı belki 3 sene 4 sene önceye kadar yapıldı hep su almış binalar ve sayıları hiçte az değil hacı Allah korusun diyebilirsin bu binalar çünkü işin Allah'a kalmış zor yani eğer bir denetim veya kentsel dönüşüm gelmez ise dayanmaları için tek ümidi zeminin çok iyi olması.
@kekomancer

O iş de öyle olmuyor ya. İmara aykırı imalat durumunda yapı denetim tutanak tutup mühürletiyor şantiyeni. Küçük beldelerde hani bir şekilde aşıldığını varsaysak bile büyük şehirlerde yemez. Ki Sakarya'da falan da yemiyor yani öyle diyeyim.
Ev yapılmış 5 yıl sonra adam içini yaptırırken kolon kestiriyor vs. onu diyorum.
Bizim olduğumuz bölgede kentsel dönüşüm bir tık hızlandı fakat fakat eski binaların gerçekten eski hallerini biliyorum yıllarım bu tarafta geçti çoğunun dış yalıtımı belki 3 sene 4 sene önceye kadar yapıldı hep su almış binalar ve sayıları hiçte az değil hacı Allah korusun diyebilirsin bu binalar çünkü işin Allah'a kalmış zor yani eğer bir denetim veya kentsel dönüşüm gelmez ise dayanmaları için tek ümidi zeminin çok iyi olması.
@kekomancer
İmar affı saçmalığının bırakılması lazım.

Ev yapılmış 5 yıl sonra adam içini yaptırırken kolon kestiriyor vs. onu diyorum.

İmar affı saçmalığının bırakılması lazım.
Aşağı mahallemizden biri olan emek mahallesinde durumu bir görsen hepsi imar affı bekliyordu kaç senedir fakat çıkmadı çok kötü kaçak evler var aslında bir videosunu çekip atarım buraya gerçekten çok kötü bir mahalle kurmuşlar olası bir İstanbul depreminde pek sağlam kalacaklarını sanmıyorum içler açısı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık