Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Deprem Bilgilendirme ve Yardımlaşma Ağı

Bizim olduğumuz bölgede kentsel dönüşüm bir tık hızlandı fakat fakat eski binaların gerçekten eski hallerini biliyorum yıllarım bu tarafta geçti çoğunun dış yalıtımı belki 3 sene 4 sene önceye kadar yapıldı hep su almış binalar ve sayıları hiçte az değil hacı Allah korusun diyebilirsin bu binalar çünkü işin Allah'a kalmış zor yani eğer bir denetim veya kentsel dönüşüm gelmez ise dayanmaları için tek ümidi zeminin çok iyi olması.
@kekomancer
Benim ailem de Esenler'de yaşıyor. Ömrümün yarısı o sokaklarda geçti, yapılaşma çok eski ve bitişik. Riskli baya. Tevfik Göksu yüzünden imar falan dinlemediler zaten o semtte. Bağcılar da öyle keza.
Ev yapılmış 5 yıl sonra adam içini yaptırırken kolon kestiriyor vs. onu diyorum.
Anladım, ondan kaçmak çok zor ya. Gördün işte, mahkemeye bile vermiş müteahhit/ kat sakinleri. Savcı, belediye kılını bile kıpırdatmamış.
Bu tür sorunlar için de bir çalışma yapıyorlardı işte. Yapı İskan aldıktan sonra da 5 yıl boyunca denetlenecek. Başka bir yapıdenetim tarafından. Ne kadar uygulanabilir bilmiyorum ama insanlar bir şeyler yapmaya çalışıyor.

Benim ailem de Esenler'de yaşıyor. Ömrümün yarısı o sokaklarda geçti, yapılaşma çok eski ve bitişik. Riskli baya. Tevfik Göksu yüzünden imar falan dinlemediler zaten o semtte. Bağcılar da öyle keza.

Anladım, ondan kaçmak çok zor ya. Gördün işte, mahkemeye bile vermiş müteahhit/ kat sakinleri. Savcı, belediye kılını bile kıpırdatmamış.
Bu tür sorunlar için de bir çalışma yapıyorlardı işte. Yapı İskan aldıktan sonra da 5 yıl boyunca denetlenecek. Başka bir yapıdenetim tarafından. Ne kadar uygulanabilir bilmiyorum ama insanlar bir şeyler yapmaya çalışıyor.
Esenler dörtyol'un orada ki binalar resmen katliam çıkaracak cinsten gerçi bir kaç tanesini 2018 sonrasında falan yaptılar ama diğerleri çok kötü gerçekten.

Asansörlerin yıllık denetimleri gibi denetlenebilir bence.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık